Listwy wykończeniowe do paneli

Listwy wykończeniowe do paneli podłogowych to "chodliwy" produkt, często poszukiwany przez osoby będące na finiszu remontu. Choć nie tylko, bo nigdy nie jest za późno na eleganckie wykończenie posadzki, nawet jeśli jesteśmy już dawno po remoncie. Produktu tego typu zapewniają doskonałą aranżację wnętrza i stanowią jego stylowe dopełnienie. Obecna oferta producentów oferuje szereg różnorodnych profili. Są to zarówno komponenty wykonane z poliuretanu, materiału MDF, PCV, ze stali nierdzewnej, imitujące drewno i wiele, wiele innych.

Listwy wykończeniowe są dziś wręcz niezbędnym produktem w nowoczesnych mieszkaniach. Z jednej strony niosą ze sobą duże walory estetyczne, a z drugiej spełniają szereg funkcji użytkowych. Przede wszystkim stanowią ochronę dla ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Zasłaniają łączenia podłogi i ścian oraz tak zwane szczeliny dylatacyjne. W końcu mogą służyć jako maskownica dla instalacji elektrycznej i kabli RTV oraz AGD. Jak więc widać są to bardzo przydatne komponenty, bez których ciężko wyobrazić sobie dzisiejsze wnętrza.

Plastikowe listwy wykończeniowe do paneli podłogowych

Za plastikowe listwy wykończeniowe do paneli podłogowych klienci często biorą profile z poliuretanu. To niezwykle wytrzymałe produkty, cechujące się perfekcyjną odpornością na działanie wody, wilgoci, pleśni czy wszelkiej maści drobnoustrojów. Komponenty te wykonane są z nowoczesnych tworzyw, zapewniających wieloletnie użytkowanie. Oryginalnie są wykonywane w barwie białej, co wygląda bardzo elegancko i reprezentacyjnie. Nie ma jednak problemu, by przemalować je na dowolny kolor farbami do wnętrz. Tym samym bardzo prosto dostosujesz je do pomieszczenia pod kątem kolorystyki.

Za listwy plastikowe uznaje się również profile przypodłogowe z PCV. Są one łatwe w aplikacji na ścianie i atrakcyjne cenowo. Często wybierają je osoby z mniej zasobnym portfelem. Pomimo tego, że ich cena odbiega nieco od innych produktów z tej grupy, są to komponenty, które również cieszą swoich nabywców przez wiele lat użytkowania.

Białe listwy do paneli podłogowych

Białe listwy do paneli podłogowych to inwestycja w styl i niezaprzeczalną elegancję. Oprócz wspomnianych komponentów z poliuretanu, w kolorze tym wytwarza się również listwy z MDF. To wynaleziony w drugiej połowie XX wieku materiał, opierający się na bardzo wytrzymałej sklejce. Profile MDF cechują się bardzo ładnym wyglądem i dużą wytrzymałością. Dzięki temu są bardzo często wybieranym produktem przez klientów. Ich popularność nie słabnie z biegiem lat. Mało tego, producenci idąc z duchem czasu, zaczęli wytwarzać listwy z wilgocioodpornego MDF oraz specjalne uszczelki (podkładki) dla klasycznych modeli.

Listwy w barwie białej doskonale prezentować się będą we wnętrzach nawiązujących do stylów preferujących jasną kolorystykę. Mowa tu na przykład o stylu prowansalskim, stylu skandynawskim czy stylu angielskim. Produkty z MDF wydają się oczywistym wyborem przy zastosowaniu boazerii angielskiej, która do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że popularność tego rozwiązania rośnie. W naszym sklepie znajdziecie Państwo panele naścienne, dzięki którym wprowadzicie je do swoich "czterech ścian".

Jakie listwy do paneli podłogowych

Jakie listwy do paneli podłogowych najlepiej więc wybrać? Wiele zależy od stylistyki wnętrza i pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Do miejsc o podwyższonej wilgotności, takich, jak kuchnia czy łazienka, rekomendujemy przede wszystkim produkty z poliuretanu. Ciekawą alternatywą, o której nie pisaliśmy, są listwy drewnopodobne z videlitu. To nowoczesne tworzywo, odporne na wilgoć i wodę i bardzo wytrzymałe. Produkty z tej linii doskonale imitują wygląd drewna. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie, jakby były wycięte z prawdziwego surowca. Można je więc umieścić praktycznie w każdym miejscu w domu i wszędzie będą prezentować się bardzo elegancko. Szczególnie pasować będą do paneli oraz drewnianej podłogi.

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.