Nowoczesna sztukateria styropianowa producent

Nowoczesna Sztukateria styropianowa renomowanych producentów to kierunek w architekturze, który przebojem Nowoczesna sztukateria styropianowa producent - Sztukateria gipsowawdarł się do domów, mieszkań, budynków użyteczności publicznej, a także na elewacje obiektów różnego typu. Pod pojęciem sztukaterii rozumiemy różnego typu elementy dekoracyjne, które umieszcza się na ścianach, sufitach czy elewacjach, w celu upiększenia pomieszczenia lub obiektu. Tego typu rozwiązania były stosowane w architekturze już od czasów starożytności, a znacznie upowszechniły się w dobie renesansu i baroku. W późniejszych czasach sztukateria została nieco zapomniana i zepchnięta na bok, jednak od kilku lat obserwujemy jej powrót w nowoczesnym wydaniu. Niegdyś efektowne dekory tworzyło się ze stiuku lub gipsu, dziś przeważa sztukateria ze styropianu. Komponenty zdobnicze pokrywane są specjalną powłoką zabezpieczającą z żywicy akrylowej z domieszką kruszywa kwarcowego, która zapewnia większą odporność, ale umożliwia też swobodne przemalowywanie produktu na dowolny kolor - wystarczy w tym celu użyć farb do wnętrz lub elewacji bez dodatku rozpuszczalników. W procesie produkcji styropianowa sztukateria może być pokrywana powłoką ochronną na dwa sposoby - tak zwaną metodą ciągnioną lub metodą natryskową. Produkty dostępne w naszym sklepie wykonywane są poprzez ten pierwszy sposób, ponieważ gwarantuje on równomierne pokrycie całej powierzchni komponentu, uzyskanie ostrych krawędzi i perfekcyjnie gładkich płaszczyzn. Cena sztukaterii styropianowej nie powinna nikogo odstraszyć, a wcześniejsze zaplanowanie zakupów nie obciąży znacznie domowego budżetu.

Sztukateria gipsowa czy styropianowa - jak kształtują się ceny?

Wielu klientów zadaje nam pytanie - co lepsze - sztukateria gipsowa czy styropianowa i jak kształtują się ceny? Z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem możemy stwierdzić, że znacznie lepszym, praktyczniejszym i zapewniającym dłuższą eksploatację wyjściem, jest wybór sztukaterii styropianowej. Drugie rozwiązanie jest już raczej melodią przeszłości i producenci coraz rzadziej wykonują sztukaterie gipsowe. Dzieje się tak, ponieważ sztukateria gipsowa jest znacznie cięższa niż sztukateria ze styropianu, w dodatku jest mniej wytrzymała i odporna na uszkodzenia zewnętrzne. Już sam jej transport bardzo często kończył się połamaniem lub ukruszeniem niektórych elementów lub części produktu. Przez to klienci tracili czas, bo towar musiał być odesłany i ponownie czekali oni na nową przesyłkę. Również cennik sztukaterii gipsowej stanowił dla wielu barierę, bo produkty te są droższe niż sztukaterie styropianowe. Kolejny minus to wspomniana spora waga. Montaż elementów gipsowych jest znacznie trudniejszy i wymaga pomocy innych osób lub nierzadko zatrudnienia fachowca od wykończeń. A to kolejne koszty... Dlatego w dobie obecnej technologii produkcyjnej najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór sztukaterii wykonanej z najtrwalszego obecnie na rynku styropianu EPS 200. Jego właściwości zapewniają ogromną wytrzymałość przy niezwykle niskiej wadze. Dzięki temu komponenty tego typu klient może montować samodzielnie, przy użyciu jedynie specjalnego kleju montażowego, również dostępnego w naszej ofercie.

Sztukateria w salonie - sposób na niecodzienną aranżację wnętrza

Sztukateria w salonie to sposób na niecodzienną aranżację wnętrza, w którym spędzamy najwięcej czasu po pracy. Sztukateria w salonie - sztukateria nowoczesna Dzięki takim elementom, jak na przykład półkolumny, panele ścienne czy listwy ścienne, możemy nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter i wprowadzić do niego powiew świeżości. Z jednej strony nasz salon może zamienić się w miejsce nawiązujące wyglądem do pałacowej komnaty, z drugiej aranżacja umożliwia nadanie nowoczesnego stylu, chociażby dzięki zastosowaniu niezwykle efektownych rozet sufitowych. Sztukateria styropianowa to mnogość architektonicznych rozwiązań, których zastosowanie ogranicza jedynie wyobraźnia właściciela lokalu czy obiektu.

Sztukateria styropianowa w sypialni - nowy design i nowe doznania

Sztukateria styropianowa w sypialni to nowy design i nowe doznania Sztukateria styropianowa w sypialni. Dzięki zastosowaniu niektórych rozwiązań, nasza sypialnia może zmienić się nie do poznania. Polecanym rozwiązaniem są na przykład listwy styropianowe - listwy wykończeniowe. Ich zastosowanie potrafi znacznie upiększyć przestrzeń na łączeniu ścian i sufitu. Zastosowanie gzymsów poprzez płynne przejście ścian w sufit spowoduje wizualny efekt podwyższenia całego wnętrza i wytwornie wykończy pomieszczenie. Prawdziwym hitem mogą okazać się listwy z oświetleniem...

Sztukateria LED - niepowtarzalny i niezwykle przytulny klimat

Sztukateria LED to trend, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz Sztukateria LED - Sztukateria wokół drzwi większą ilość fanów. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bo dodatkowe oświetlenie potrafi wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny i niezwykle przytulny klimat. Służą do tego listwy przysufitowe, do których można dołączyć oświetlenie. Taka kombinacja spowoduje, że każdy wieczór w Twoim domu będzie wyjątkowy.  Taśmy umieszcza się na listwie na specjalnie do tego przeznaczonej rynience. Są więc niewidoczne, ale dzięki swoim właściwościom emanują żywym światłem, które przyjemnie rozprasza się na przestrzeni pod sufitem. Zaletą tego typu oświetlenia jest oszczędność energii, a co za tym idzie również pieniędzy nabywcy. Do wyboru klienci mają paski LED w ciepłym i zimnym odcieniu bieli lub zestaw wielokolorowy, zmieniający swoje barwy.

Sztukateria nowoczesna, czyli jak odmienić dom w prosty sposób

Sztukateria nowoczesna dzieli się na sztukaterię wewnętrzną i sztukaterię elewacyjną. Druga z wymienionych również produkowana jest ze styropianu EPS 200. Świetnie sprawdza się w zróżnicowanych warunkach pogodowych i jest prosta w montażu. Dzięki takim elementom, jak: gzymsy, zworniki, listwy wykończeniowe, fasety czy pilastry, jesteśmy w stanie diametralnie odmienić zewnętrzną część budynku. Nic więc dziwnego, że po sztukaterię chętnie sięgają właściciele domków jednorodzinnych, ale też developerzy czy wspólnoty mieszkaniowe.

Sztukateria wokół drzwi - stylowe wejście do domu

Sztukateria wokół drzwi zapewni nabywcy stylowe wejście do domu, które już na starcie zachwyci wszystkich gości. Do tego rodzaju zdobienia wykorzystuje się najczęściej pilastry, bazy pilastrów i efektowne portale. Drzwi można ozdobić zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Elementy dekoracyjne do wnętrz dostępne w naszym sklepie cechują się różnymi rozmiarami, stylami i zdobieniami. Każdy klient znajdzie więc produkt zgodny z jego poczuciem estetyki.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i skorzystania z naszych usług. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie na rynku sztukaterii, a naszym celem nadrzędnym jest zadowolenie klienta. W razie Państwa pytań, na kontakt czekają nasi wykwalifikowani pracownicy z działu handlowego, którzy udzielą wszelkich informacji o naszej ofercie i działalności. Decorbook - jesteśmy tu z myślą o Państwa satysfakcji!