Oświetlenie LED sufitowe

Nowoczesne oświetlenie LED sufitowe to doskonały sposób na nietuzinkową ozdobę każdego wnętrza. Dlatego też tego typu instalacje spotkać możemy już nie tylko w nocnych klubach czy dyskotekach, ale również w restauracjach, salonach odnowy SPA, basenach, saunach, kasynach, hotelach i oczywiście w domach i mieszkaniach.

Ten typ oświetlenia jest bardzo korzystny z kilku względów. Pierwszym jest przede wszystkim oszczędność. Diody LED pobierają znacznie mniej prądu, niż klasyczne żarówki. Szacuje się, że ledy przy wytworzeniu takiej samej ilości światła, mogą zużywać nawet o blisko osiemdziesiąt procent mniej energii niż tradycyjne oświetlenie. To istotny argument dla osób, które lubią oszczędność i cenią sobie rozwiązania pozwalające racjonalnie gospodarować środkami finansowymi. W dodatku ledy cechują się bardzo długą trwałością - ich żywotność może wynosić ponad 50 tysięcy godzin, co przekłada się na ponad 5 lat nieprzerwanego świecenia! Przyznacie, że to sporo? W dodatku ledowe odpowiedniki tradycyjnego oświetlenia są bardzo funkcjonalne - dzięki odwzorowaniu i dopasowaniu, idealnie pasują do wszystkich opraw. Pamiętamy też, że ledy są uniwersalne, ponieważ mogą służyć jako oświetlenie ogólne, jak również punktowe.

Oświetlenie LED do kuchni sufitowe

Oświetlenie LED do kuchni sufitowe to propozycja na wprowadzenie nastrojowego klimatu do miejsca, w którym królują panie domu. Często spotkać możemy się z ledowym oświetleniem blatu kuchennego, na którym przygotowywane są posiłki. To korzystne rozwiązanie, ponieważ uzyskujemy bardzo wyraziste i jasne światło. Warto również pamiętać, że kuchnia w wielu domach jest również miejscem spożywania wspólnych posiłków. Umieszczenie ledów nad stołem jadalnym pozwoli na komfortowe pochłanianie dań - już żadna ość nie stanie nam w gardle, bo po prostu każdą dokładnie będziemy widzieć.

Oświetlenie łazienkowe sufitowe LED

Oświetlenie łazienkowe sufitowe LED to kolejne nieszablonowe rozwiązanie, które zastosować możemy w naszych domach i mieszkaniach. Umożliwiają to na przykład specjalistyczne taśmy LED. Część z produktów dostępnych na rynku posiada specjalistyczne właściwości, chroniące przed wilgocią oraz wodą. Są to taśmy o tak zwanym stopniu ochrony IP65. Oznacza to w praktyce, że są wodoodporne. Dzięki temu nie ma obawy, że oświetlenie ulegnie uszkodzeniu czy zniszczeniu wskutek codziennego użytkowania i zmiennej wilgotności powietrza.

Oświetlenie łazienkowe sufitowe aranżacje

Oświetlenie łazienkowe sufitowe aranżacje - jak możemy efektownie i skutecznie zastosować ledowe diody w łazience? Poniżej kilka praktycznych podpowiedzi i wskazówek.

Jeśli zależy nam na tym, by ledy były głównym źródłem światła, należy pamiętać, żeby natężenie nie było zbyt mocne. W przeciwnym wypadku nasze oczy szybko się zmęczą i będziemy musieli szybko opuścić to miejsce. Z drugiej jednak strony światło nie może być również za słabe, bo uniemożliwi to prawidłowo przeprowadzeniu różnych kosmetycznych zabiegów, takich jak nakładanie maseczek na twarz czy chociażby obcinanie paznokci.

Wychodząc z założenia, że łazienka ma być miejscem do regeneracji i relaksu, warto "odejść" od ledów na suficie i zastosować je w innych miejscach. Klasycznym, ale zawsze korzystnym i reprezentatywnym rozwiązaniem będzie umieszczenie taśm LED w przestrzeni za lustrem lub jako podświetlenie toaletki. To doskonała możliwość, do stworzenia źródła alternatywnego światła.

Oświetlenie sufitowe LED salon

Oświetlenie sufitowe LED salon - salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Odpoczywamy tam i zbieramy siły. Oświetlenie w tej części domu jest więc najczęściej używane. Dlatego też warto w tym miejscu wprowadzić ledy, by zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie fragmentu podwieszanego sufitu, w którym znajdą się ledowe żarówki. Kontakt można natomiast zaprogramować w taki sposób, by po włączeniu jednego włącznika świeciła się większa liczba żarówek, a po włączeniu drugiego na przykład tylko dwie na skraju instalacji. Pozwoli to skutecznie manipulować oświetleniem, w zależności od pożądanego efektu. Jeśli będziemy potrzebować natomiast pełnego oświetlenia, wystarczy uruchomić dwa włączniki.

Oświetlenie sufitowe LED galeria

Oświetlenie sufitowe LED galeria - na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych zdjęć, przestawiających potencjalne zastosowania ledów w domach, mieszkaniach lub punktach usługowych. Mamy nadzieję, że umieszczone wizualizacje i fotografie staną się dla Państwa prawdziwą inspiracją i być może podsuną nowe pomysły.

Oświetlenie ledowe sufitowe jak zrobić?

Oświetlenie ledowe sufitowe jak zrobić? Wielu klientów zastanawia się jak wykonać tego typu instalację w swoich wnętrzach. Sposoby mogą być tak naprawdę różne. Wszystko zależy od naszych umiejętności, czasu, nakładów finansowych, jak również od efektu, który chcemy uzyskać. Jedni będą preferować niezwykle efektowne, ale wymagające dużo pracy podświetlenie na suficie podwieszanym. Inni zadowolą się jedynie taśmami LED podklejonymi w określonych miejscach.

Należy pamiętać, że stworzenie podwieszanego sufitu będzie wymagało sporego wkładu pieniężnego i pomocy ze strony doświadczonego specjalisty od wykończeń wnętrz. W taki sufit wpuszcza się oprawy LED, tak zwane lampy wpustowe. Co warte podkreślenia, rozwiązanie to dobrze komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i bardziej tradycyjnymi wnętrzami.