Ile kosztuje montaż telewizora na ścianie i jak ukryć kable?

2020-02-18

Ile kosztuje montaż telewizora na ścianie i jak ukryć kable

Ile kosztuje montaż telewizora na ścianie i jak ukryć kable? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że telewizor na ścianie można umieścić samemu i ingerencja osoby z zewnątrz nie będzie potrzebna. Tym bardziej warto rozważyć opcję samodzielnego montażu, ponieważ fachowcy od wykończeń biorą za tę usługę niemałe pieniądze. Z reguły kwoty zaczynają się od 150 złotych wzwyż. Dzięki naszym podpowiedziom dowiecie się jaki uchwyt do tv wybrać i w jaki sposób powinien wyglądać sposób umieszczania go w ścianie.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor na ścianie?

Zacznijmy od kwestii na jakiej wysokości powiesić telewizor na ścianie. Aby zrozumieć, jak prawidłowo zawiesić telewizor na ścianie, musisz najpierw zdecydować o wyborze miejsca instalacji, wybrać wysokość i ocenić możliwości ściany. Nie tylko wygoda i komfort użytkowania, ale także bezpieczeństwo dla zdrowia będą zależeć od wysokości telewizora zawieszonego na ścianie. Im bardziej udanie zostanie wybrane miejsce, tym więcej przyjemności można uzyskać podczas oglądania.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor na ścianie?

Przede wszystkim wybór lokalizacji zależy od funkcji pomieszczenia, w którym planowane jest działanie urządzenia. Na przykład, określając wygodne umieszczenie ekranu w salonie, najpierw musisz dokładnie wiedzieć, gdzie będzie znajdować się część wypoczynkowa z sofą i wygodnymi fotelami, ponieważ musisz przymocować telewizor do ściany naprzeciwko tego miejsca.

W salonie rozmieszczenie ekranu będzie bezpośrednio zależeć od wysokości zainstalowanych mebli. Przed podjęciem decyzji o wysokości zawieszenia telewizora należy wziąć pod uwagę, że środkowa część monitora LCD powinna znajdować się wyraźnie na wysokości oczu. Tylko w tym przypadku wygodnie będzie usiąść i spojrzeć na ekran.

Ważne! Oczywiście nie będzie można wybrać wysokości, która będzie idealna dla każdego, ponieważ każda osoba ma inny wzrost. Jeśli jednak weźmiesz średnią wartość wysokości telewizora, wynosi ona od 100 do 140 cm od poziomu podłogi.

Na jakiej wysokości gniazdka do telewizora?

A na jakiej wysokości powinny się znaleźć gniazdka do telewizora? Aby zapewnić stan bezpieczeństwa dla wszystkich domowników (głównie mamy tu na myśli dzieci i zwierzęta), musisz poprawnie podejść do instalacji i wcześniej zaplanować lokalizację sprzętu. Musisz bowiem zawiesić plazmę na ścianie tak, aby nie było wiszących drutów, za które dziecko mogłoby pociągnąć i przypadkowo zresetować ekran. Aby to zrobić, musisz pomyśleć o umiejscowieniu gniazdka i innych niezbędnych wyjść za powierzchnią ekranu.

Na jakiej wysokości gniazdka do telewizora

Z tego miejsca warto powiedzieć również jak montować wiszący telewizor w kuchni i sypialni. Jeśli mówimy o zainstalowaniu telewizora w sypialni, tutaj preferencje będą nieco inne, ponieważ w pokoju oglądanie odbywa się nie siedząc na łóżku, ale głównie leżąc. Jak zawiesić telewizor na ścianie w sypialni? Wysokość od podłogi, która będzie idealna w konkretnym przypadku, można określić eksperymentalnie:

  • Pierwszy sposób: Połóż się na łóżku i postaraj się wybrać wygodniejszą pozycję do oglądania. Z reguły oczy zostaną skoncentrowane w pewnym punkcie, w którym urządzenie jest następnie mocowane.
  • Drugi sposób: Improwizowany ekran (może to być duży plakat lub rysunek) jest "instalowany" w najbardziej odpowiednim miejscu, a następnie układasz się na łóżku, aby określić, czy jest to idealne miejsce i wysokość.

Z reguły w sypialni monitor LCD jest zainstalowany nieco wyżej, niż w salonie. Ważne jest, aby nie zapominać o ostrzeżeniach lekarzy, którzy nie zalecają oglądania telewizji przez długi czas w całkowicie leżącej pozycji.

Jeśli mówimy o kuchni, to oglądanie telewizji w tym pokoju jest często epizodyczne. Urządzenie jest używane głównie nie do oglądania, ale do słuchania. Dlatego wysokość instalacji zależy przede wszystkim od bezpieczeństwa i ilości wolnej przestrzeni w kuchni.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci od instalacji zalecają w kuchni, w której często są małe dzieci lub duże tłumy ludzi, aby zainstalować telewizor na najwyższej możliwej wysokości - 2 m lub wyższej. Czasami do tego celu stosuje się wsporniki sufitowe, które umożliwiają podniesienie telewizora jak najdalej od podłogi. Taki montaż telewizora na ścianie pomoże zabezpieczyć urządzenie przed przypadkowym przewróceniem się.

Główne zalety i wady mocowania telewizora na ścianie?

Teraz omówimy główne zalety i wady mocowania telewizora na ścianie. Przed rozpoczęciem całego procesu należy zrozumieć, że takie ustawienie ma nie tylko zalety, ale także pewne wady. Zależy to nie tyle od wielkości urządzenia, ale od powierzchni pomieszczenia, w którym planowana jest instalacja, a także od obecności małych dzieci i zwierząt w mieszkaniu. Montaż telewizora w ścianie ma następujące zalety:

  • Wygodne użytkowanie. Ta opcja umieszczenia jest uważana za wygodną, ​​ponieważ możesz zainstalować telewizor na ścianie na dowolnej wysokości, nie potrzebujesz dodatkowej podstawy.
  • Oszczędzasz miejsce i pieniądze. Brak konieczności zakupu szafki, szafek lub zabudowy meblowej na całą ścianę po pierwsze zwolni więcej miejsca w pokoju, a po drugie pozwoli zaoszczędzić budżet rodzinny na zakupie dodatkowych mebli. Cena wspornika jest znacznie niższa, niż koszt szafek.
  • To jest dekoracja pokoju. Wielkoformatowy telewizor plazmowy jest uważany za integralną część nowoczesnych wnętrz w stylu hi-tech lub fusion.

Główne wady umieszczania telewizora na ścianie obejmują fakt, że należy wcześniej pomyśleć o lokalizacji gniazd. Jeśli nie od razu określisz lokalizację urządzenia, będziesz musiał albo przenieść gniazdo, albo użyć długiego drutu, który następnie trzeba będzie ukryć, aby nie zepsuć wyglądu pokoju. Kolejnym minusem jest konieczność zainstalowania małej półki, jeśli musisz zainstalować odbiornik Wi-Fi, konsolę do gier lub podłączyć laptopa, aby oglądać film w pobliżu telewizora.

Głównym minusem jest niemożność przeniesienia urządzenia. Po zawieszeniu telewizora LCD na ścianie, na powierzchni będą widoczne otwory od uchwytów, które nie będą łatwe do ukrycia po przesunięciu telewizora. W tym momencie będziesz musiał zawiesić niektóre elementy wystroju lub przeprowadzić naprawy kosmetyczne.

Jak powiesić telewizor na ścianie z regipsu?

Wielu klientów zastanawia się jak powiesić telewizor na ścianie z regipsu i czy jest to w ogóle możliwe. Istnieje wiele sprzecznych opinii na temat wieszania telewizora na pustej ścianie z płyt kartonowo-gipsowych. Niektórzy eksperci twierdzą, że aby prawidłowo naprawić ekran na takiej ścianie, wystarczy użyć specjalnego kołka, tak zwanego „motyla”. Inni twierdzą, że ta opcja montażu jest odpowiednia tylko do instalacji ekranu o wadze do 10-15 kg, ponieważ gdy wieszasz telewizor na ścianie z gipsu, którego waga jest większa niż określona wartość, musisz być przygotowany na ryzyko zniszczenia ściany.

W oparciu o większość zaleceń, aby bezpiecznie przymocować urządzenie do ściany z płyt kartonowo-gipsowych, musisz wybrać kołki o takiej długości, która wystarczy do przymocowania nie do blachy, ale bezpośrednio do metalowego profilu ściany. W takim przypadku można zawiesić telewizor na ścianie z płyt gipsowo-kartonowych za pomocą śruby lub innej kotwy. Aby określić prawidłową długość kołka, należy wziąć pod uwagę grubość płyty gipsowo-kartonowej, odległość od ściany, a także niezbędną głębokość, na której kotwa musi wejść do ściany.

Przydatna rada! Im głębiej wkręca się kotwę, niezależnie od rodzaju materiału budowlanego, z którego wykonane są ściany, tym większa masa będzie w stanie wytrzymać, ponieważ główny ładunek będzie leżał na ścianie nośnej, a nie na płycie kartonowo-gipsowej.

Inną, trudną opcją jest obecność fałszywej ściany wykonanej z płyt kartonowo-gipsowych, na której planuje się umieścić telewizor. Tutaj opinia ekspertów ds. Instalacji jest taka sama i wynika z tego, że zdecydowanie nie zaleca się przymocowywania drogiego ekranu do takiej ściany. W tej sytuacji zaleca się zakup specjalnego stojaka ze wspornikiem. Zaletą jest to, że położenie telewizora, ze względu na mobilność konstrukcji, można łatwo zmienić i nie myśleć o otworach pozostawionych na ścianie.

Jeśli chodzi o ściany z innych materiałów, najprostszy jest montaż na drewnianej, betonowej ścianie lub na powierzchni wykonanej z litej cegły. Materiały te są bardzo trwałe i są w stanie wytrzymać dużą wagę produktu. W takim przypadku musisz wybrać odpowiednią kotwę lub kołek, a także niezawodnie wprowadzić mocowanie do ściany.

Jaki wybrać uchwyt do telewizora?

Wybór wspornika jest ważnym zadaniem, od którego będzie zależeć niezawodność przyszłego projektu, dlatego teraz podpowiemy jaki wybrać uchwyt do telewizora. Dlatego przed zakupem stojaka telewizyjnego na ścianę musisz zapytać o dostępność karty gwarancyjnej, a także przestudiować cechy produktu. Bardzo ważne jest, aby wspornik został zaprojektowany tak, aby podnosił ciężar telewizora z marginesem. Dobrze jest, gdy wytrzymałość na rozciąganie jest o 5-10 kg większa, niż ciężar samego ekranu z mocowaniem. Główne punkty, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie wspornika:

JAKI WYBRAĆ UCHWYT DO TELEWIZORA?

  • Dostępność niezbędnych narzędzi. Ważne jest, aby sprawdzić dostępność wszystkich niezbędnych narzędzi do instalacji, aby nie zabrakło ich podczas procesu instalacji.
  • Rodzaj montażu. Do montażu szerokiego ekranu zaleca się wybór wspornika obrotowego, który jest droższy, ale znacznie upraszcza regulację.
  • Dodatkowe przedmioty. Niektóre rodzaje wsporników obejmują pudełko służące do ozdabiania kabli i przewodów, które pomogą zachować wygląd wnętrza. Wskazane jest również kupowanie opcji z dodatkowymi półkami i uchwytami na akcesoria.
  • Materiał i wykonanie. Produkt nie powinien mieć wiórów, pęknięć ani pustek, a ponadto musi być wykonany z wysokiej jakości metalu odpornego na duże obciążenia.
  • Obecność pilota. Niektóre modele wsporników są wyposażone w pilot zdalnego sterowania, który umożliwia regulację położenia urządzenia. Bez wstawania z kanapy będziesz w stanie skorygować kąt nachylenia i zmienić obrót ekranu, co jest szczególnie ważne przy instalacji telewizora przed oknem.

Telewizor na ścianie maskownica kabli

Telewizor na ścianie warto zestawić z maskownicą kabli. Dzięki temu produktowi nie musimy kuć ścian, by ukryć w nich okablowanie. Często zdarza się bowiem tak, że po montażu tv na ścianie, kable poprowadzone są w dół, w kierunku kontaktów czy też przedłużaczy. Maskownica pozwala w łatwy sposób ukryć zwisające przewody i zapewnić estetyczną aranżację.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Montaż tego produktu odbywa się wyłącznie przy użyciu kleju do sztukaterii, który jest dostępny w naszej ofercie. Z kolei ewentualne docięcie produktu powinno odbyć się przy użyciu piły ręcznej z małymi i ostrymi ząbkami.

Montaż telewizora na ścianie jaka wysokość?

Podczas montażu telewizora na ścianie w sypialni naprzeciwko łóżka bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość. Jeśli popełnisz błąd, zawieszając telewizor zbyt wysoko lub odwrotnie, spowoduje to nie tylko ciągły dyskomfort i fizyczne niedogodności podczas oglądania programów telewizyjnych, ale także systematyczne nieprawidłowe ustawienie ciała. Może to skutkować chorobami, takimi jak skrzywienie kręgosłupa, bóle głowy, niewyraźne widzenie itp.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Należy zaznaczyć, że nie ma uniwersalnej wysokości, na której można by postawić każdy telewizor i będzie to równie wygodne dla wszystkich. Zbyt wiele warunków może się różnić w zależności od sytuacji. Jest to rozmiar telewizora, odległość do niego, wysokość widza i łóżko, na którym zamierzamy oglądać transmisje, a także wiele podobnych niuansów, które bezpośrednio wpływają na wybór położenia telewizora na ścianie. Najczęściej wysokość telewizora w sypialni wynosi 1300 mm od podłogi do środka telewizora.

A na koniec sprawdzimy czy zakrzywiony telewizor można powiesić na ścianie? Jak się okazuje, nie powinno to stanowić problemu, ponieważ producenci uchwytów oferują komponenty dopasowane do nowoczesnych, zakrzywionych odbiorników.

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst wyjaśnił Wam wszystkie zagadnienia, związane z montażem telewizora na ścianie.