Mała kuchnia industrialna w bloku

2020-02-13

Mała kuchnia industrialna w bloku

Mała kuchnia industrialna w bloku to marzenie niejednej pani domu. Taki styl architektoniczny wnętrza jest zresztą szalenie popularny również wśród mężczyzn. Industrialny design to inaczej styl loftowy. W tłumaczeniu z języka angielskiego, „loft” to „poddasze”. Ponadto słowo to oznacza górną siedzibę magazynu. Ten styl zaczął zyskiwać popularność w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy puste magazyny i pomieszczenia przemysłowe zaczęły być aktywnie przekształcane w pomieszczenia mieszkalne i biura. Dzisiaj wpływ stylu loft rozprzestrzenił się na cały świat dzięki jego charakterystycznym cechom. Ludzie są zafascynowani przestronnością, która towarzyszy temu stylowi oraz połączeniem ultranowoczesnych materiałów i urządzeń z wiekową dekoracją wnętrz, zabytkową instalacją wodną i meblami, typowymi dla czasów industrializacji. Dzisiaj poznamy cechy tego kultowego dla Amerykanów stylu, opcje dekoracji w kuchni loft, razem spojrzymy na ciekawe zdjęcia, a także zastanowimy się, czy loft i mała kuchnia są kompatybilne.

4 Główne cechy stylu industrialnego

Zaczniemy od wyróżnienia 4 głównych cech stylu industrialnego, które wyróżniają go spośród dziesiątek innych designów w architekturze wnętrz:

  1. Istotną różnicą jest połączenie ultranowoczesnych materiałów z odnowionymi podłogami, murami i szorstkim tynkiem na ścianach czy rurami w zasięgu wzroku. Połączenie nowego i starego tutaj wygląda harmonijnie, jak nigdzie.
  2. Wysokie sufity, które nadają ton przestrzeni.
  3. Wnętrze jest podzielone na strefy, a nie na pokoje. Za pomocą mebli, kolorów lub oświetlenia, przestrzeń dzieli się zgodnie z jej przeznaczeniem funkcjonalnym. Salon jest najczęściej kontynuacją kuchni i może nieznacznie różnić się kolorem.
  4. Niezwykle przydatne będą tutaj niestandardowe elementy wystroju, przypominające „fabryczne” pochodzenie pokoju.

4 Główne cechy stylu industrialnego

Nowoczesna kuchnia industrialna aranżacje

Nowoczesna kuchnia industrialna posiada unikatowy design i jest wyrazem wysublimowanego gustu jej właściciela. Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie tego stylu do aranżacji wnętrza musi być przemyślane i zaplanowane finansowo. Z początku może się wydawać, że projekt kuchni w stylu loft jest tanią rzeczą, ponieważ wszystko tam wygląda „fabrycznie”, szorstko i jest celowo niedokończone. Jednak aranżacje z umyślnym "zaniedbaniem" i odpowiednimi wykończeniami są tutaj drogie, zarówno jeśli chodzi o kupno komponentów, jak i robociznę.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Przykładem fajnej aranżacji loftowej w kuchni jest ceglana ściana. Czasami cegła we wnętrzu kuchni okazuje się "prezentem od konstruktora”, jednak gdy ten budulec nie był używany podczas stawiania budynku, trzeba improwizować lub spróbować alternatywnych rozwiązań. Można na przykład postawić na imitację lub tapetę ze zdjęciem. Jednocześnie, jeśli kuchnia jest mała, zalecamy ograniczenie cegły do ​​tylko jednej ściany, a sąsiednie można przykryć tynkiem dekoracyjnym, kamieniem, a nawet pozostawić betonową podstawę.

Kolorystyczne rozwiązania do kuchni w stylu loftu

Teraz zaprezentujemy kolorystyczne rozwiązania do kuchni w stylu loft. Kolorystykę kuchni industrialnej powinny określać zimne, naturalne odcienie - szary, biały, cegła, beż czy terakota.
Sufit najlepiej jest wykonać w kolorze białym, ale betonowe szare płyty bez dekoracji będą również wyglądać interesująco.

KOLORYSTYCZNE ROZWIĄZANIA DO KUCHNI W STYLU LOFTU
Szorstkie, drewniane belki, można wykorzystać do dekoracji sufitu. W dekoracji ściennej możesz uruchomić wyobraźnię. Ściana z cegły będzie wyglądać bardzo stylowo. Inną opcją jest pozostawienie trzech ścian z szarym betonem lub cegłą, malując jedną ścianę główną w jasnym, kontrastowym kolorze - na przykład czerwonym, ciemnoszarym, brązowym czy niebieskim.
Wybierając kolor dekoracji ścian w kuchni, powinniście przede wszystkim kierować się wielkością pokoju. Jeśli jest mały, lepiej pomalować ściany w jasnych odcieniach.

Biała kuchnia

Biała kuchnia w stylu industrialnym nie jest zbyt dobrym pomysłem. Taka kolorystyka jest wskazana dla stylu angielskiego, skandynawskiego czy prowansalskiego, ale w lofcie ciężko by było umieścić biały kolor jako przeważający.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Szara kuchnia

Szara kuchnia w stylu loft to rozwiązanie, które możemy z pełną odpowiedzialnością zarekomendować. Kolor ten i jego różne odcienie świetnie komponują się z industrialnymi dodatkami w postaci stylowych żyrandoli czy chromowanych elementów typu okap.

Szara kuchnia loft

Czarna kuchnia

Czarna kuchnia loftowa będzie wyglądać bardzo elegancko i ciekawie. Urządzając dużą, przestronną kuchnię, możecie bezpiecznie używać bogatych, ciemnych kolorów.

Czarne szafki w kuchni industrialnej

Kolor drzewa

Kolor drzewa w kuchni loftowej to sposób na ożywienie tego typu pomieszczenia, ale należy pamiętać, by nie było go zbyt dużo. Postawienie na drewniany blat będzie świetnym rozwiązaniem, ale dodatkowo meble w kolorze drzewa to może być już za dużo jak na styl industrialny.

Brązowa kuchnia

Brązowa kuchnia w stylu industrialnym może być ciekawym pomysłem. Warto skorzystać z bogatej oferty odcieni brązu i na zasadzie lekkiego kontrastu spróbować połączyć wszystko w całość.

Meble i urządzenia do kuchni w stylu industrialnym

Meble i urządzenia do kuchni w stylu industrialnym mogą być celowo nowoczesne lub z nutą antyku - ten styl również kontrastuje. Istnieje kilka miejsc, w których można łączyć różne tekstury i materiały, a kuchnia w stylu loftu jest doskonałą bazą do tego. Przykład: błyszczący apartament, gdzie szkło i chrom mogą łatwo dogadać się z szorstkimi, drewnianymi półkami, a ceglana ściana w kuchni organicznie przylega do krzeseł z aksamitną tapicerką i zasłonami do podłogi.

Zestaw kuchenny

Wybierając zestaw kuchenny w stylu „loft”, powinieneś preferować matowe lub błyszczące fasady o zwięzłych i bezpośrednich formach. Kolorystyka może być jasna, naturalna - zaleca się stosowanie kolorów białych, jasnoszarych i metalicznych. Możesz także użyć drewnianych elewacji - im bardziej szorstkie, tym lepiej.
Wyroby skórzane i kute, okucia z brązu i miedzi czy żeliwo doskonale łączą się z zestawem kuchennym w stylu industrialnym. W małych ilościach dozwolone są akcesoria zabytkowe.
Łączniki mogą być wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego i stali szczotkowanej.
Lekkie, metalowe meble wykonane w postaci półek i piórników będą we wnętrzu wyglądać harmonijnie.

Lodówka

Lodówka utrzymana w stylu loft na przykład może być utrzymana w szarym, chromowanym odcieniu. Nie jest to jednak regułą. Równie dobrze w tym designie odnajdują się lodówki w stylu retro, a tych na rynku nie brakuje.

Lodówka retro w loftowym stylu

Kuchnia industrialna dodatki, wystrój i akcesoria

A jak w kuchni industrialnej powinny wyglądać dodatki, wystrój i akcesoria? Postaw na niestandardowy wystrój. Niezwykłe elementy wystroju podkreślą jedynie indywidualność kuchni loft: mogą to być prawdziwe zabytkowe przedmioty z fabryk, przedmioty nowoczesnej sztuki, znaki drogowe, graffiti na ścianach, jednym słowem, wszystkie najbardziej niestandardowe i odważne rzeczy, jakie możesz sobie wyobrazić.

KUCHNIA INDUSTRIALNA DODATKI, WYSTRÓJ I AKCESORIA

Ciekawy jest kontrast fabrycznej szorstkości z kruchością kwiatów i roślin domowych. Zbuduj drewniane półki specjalnie dla roślin, zielenie idealnie osłabią rygor stylu loft.

Zasłony to opcjonalny element dekoracyjny, który można zaniedbać. W przeciwnym razie możesz wybrać rzymskie zasłony lub zasłony do podłogi. Głównym warunkiem jest to, że zasłony w stylu loft muszą być surowe i szyte z naturalnych lub wysokiej jakości tkanin łączonych.

Zalety i wady stylu loftowego

Czas na omówienie zalet i wad stylu loftowego. Kuchnia industrialna to idealne rozwiązanie dla osób, które nadążają za duchem czasu, żyją dynamicznie i aktywnie. Miejskie piękno betonowej dżungli, pełne metalu, betonu i szkła, nie ma nic wspólnego z duszpasterskim spokojem przytulnych wiejskich domów. Tworząc taki styl, musisz odrzucić wszystkie konwencje i nie bój się wdrażać najbardziej niesamowitych i szokujących pomysłów przy użyciu nietrywialnych materiałów. Kuchnia w stylu loftu zawsze będzie wyglądać (a przynajmniej powinna) odważnie, nowocześnie, niecodziennie i modnie.

Zalety takiego wnętrza:

  • wszelka komunikacja obecna w kuchni (rury, belki, mur itp.) może i powinna pozostać taka, jaka jest, bez marnowania wysiłku i pieniędzy na ich ukrywanie;
  • wszystkie używane elementy wyposażenia wnętrz mogą mieć najbardziej nietuzinkowy wygląd - zarysowania, rdzę, pęknięcia, a jednocześnie będą świetnie wyglądać razem, tworząc niepowtarzalny styl.

Ten styl ma też swoje wady:

  • prawdziwy budynek przemysłowy, w którym znajduje się „poddasze”, może zawierać w swoich ścianach szkodliwe opary i odpady, dlatego atrakcyjność ekologiczna takiego mieszkania nie zawsze jest wysoka;
  • strych jest zwykle dużym pokojem z dużymi oknami, które trudno i kosztownie jest ogrzać zimą, ponadto wymagane będą znaczne koszty izolacji akustycznej.

Na szczęście odtworzenie stylu „loft” w kuchni jest możliwe nawet w mieszkaniu w bloku.

Kuchnia industrialna z wyspą

Kuchnia industrialna z wyspą to bardzo dobre rozwiązanie dla salonu z aneksem kuchennym. Meble można wykorzystać do zagospodarowania przestrzeni. Gdy salon połączony jest z kuchnią, można go oddzielić wspomnianą wyspą, ale też barem lub sofą.

Kuchnia industrialna z wyspą