Taśmy LED rodzaje

Taśmy LED dostępne w naszym sklepie to różne rodzaje cieszącego się rosnącym zainteresowaniem produktu. Te nowatorskie rozwiązanie wprowadza do wnętrz niecodzienną atmosferę i zapewnia niezwykle ciekawą aranżację, obok której ciężko przejść z obojętnym wzrokiem.

Czym są listwy ledowe w praktyce? To elastyczne paski pokryte świecącymi diodami, które mogą mieć różne kolory. Z jednej strony to dodatkowe źródło światła, ale z drugiej wspaniały element dekoracyjny, który rozbudza wyobraźnię wieczorową porą. Dzięki tego typu produktom możesz stworzyć w swoim domu lub mieszkaniu niepowtarzalny klimat i atmosferę. Taśmy LED znakomicie sprawdzą się jako doświetlenie i ozdoba wielu pomieszczeń.

Ich montaż możliwy jest jednak również na zewnątrz lub w miejscach o podwyższonej wilgotności. W takim przypadku należy jednak użyć wodoodpornego zasilacza oraz taśmy ledowej przeznaczonej do eksploatacji w wilgotnych pomieszczeniach. Wszystkie te produkty znajdziecie Państwo w sklepie Decorbook.

Mocowanie taśmy LED Cena

Mocowanie taśmy LED jest bajecznie proste. Odbywa się ono bezproblemowo dzięki bardzo mocnej i dwustronnej warstwie kleju, która umieszczona jest po wewnętrznej stronie produktu.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w salonie i dużym pokoju jest podświetlenie sufitu podwieszanego. Taka forma wzbudzi zainteresowanie i zachwyt zarówno podczas spotkania ze znajomymi czy rodziną, romantycznej kolacji we dwoje, jak i domowego seansu filmowego. Klienci w pokojach codziennych często też decydują się na podświetlenie wnęk. Daje to świetny efekt zarówno w przypadku wnęk funkcjonalnych, jak i tych wynikających z architektury pomieszczenia.

Osoby lubiące tradycyjne firany i zasłony chętnie wybierają paski LED, by oświetlić zabudowane karnisze. Jeśli posiadamy w naszym domu lub mieszkaniu ściany o niecodziennej strukturze, również możemy podkreślić ich wyjątkowość tym produktem. Miłośnicy sztuki mogą z kolei wybrać go do podświetlenia obrazów czy rzeźb. Nada im to dodatkowo dystyngowanego charakteru i podkreśli walory artystyczne. Ledy dają nieograniczone możliwości. Dlatego też spotkać się można nawet z przypadkami podświetlania sof użytkowych, telewizora, zestawów kina domowego czy sprzętów do odsłuchu muzyki.

Taśmy LED do kuchni

Taśmy LED idealnie nadają się również do kuchni. Częstym zabiegiem jest oświetlenie przestrzeni między szafkami górnymi a blatem. Użycie taśm o większej mocy i sile światła da nam również możliwości funkcjonalne w postaci podświetlenia blatu – nocne wyjście do kuchni nie będzie się już musiało wiązać z zapalaniem światła głównego. Z kolei w łazience ledami można podświetlić obudowę wanny, lustro czy wydzielić strefę kąpielową.

Listwy oświetleniowe LED to również doskonała możliwość podświetlenia „ciągów komunikacyjnych” w naszych domach, takich jak korytarze czy schody.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdują się taśmy LED do pomieszczeń suchych i wilgotnych, zaciski do łączenia taśm, zasilacze, sterowniki i bezprzewodowy radiowy ściemniacz do taśm.