Kuchnia w stylu skandynawski szara - Dodatki, cena i Aranżacje

Szara kuchnia w stylu skandynawskim z wyspą to interesująca aranżacja, na którą decyduje się wiele pań domu. To design oszczędny, ale przytulny, schludny i jednocześnie bardzo elegancki. Wystrój scandi już dawno przestał być domeną jedynie kilku krajów północnoeuropejskich, czyli Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Rozprzestrzenił się on na cały kontynent i cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko dlatego, bo jest on przede wszystkim funkcjonalny i bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzu, znacznie podnosząc jego walory estetyczne. W dzisiejszym artykule bierzemy wiec "na tapetę" skandynawską kuchnię. Podpowiemy Wam jak urządzić tę część domu w duchu północnej Europy, tak by była wizytówką całego wnętrza.

3 cechy stylu skandynawskiego

Jakie są więc 3 cechy stylu skandynawskiego, które wybijają się na pierwszy plan?

3 cechy stylu skandynawskiego

  • funkcjonalność i minimalizm - w stylu scandi nie ma miejsca na niepotrzebne elementy i nie istnieje coś takiego, jak zagracony pokój. Ma być oszczędnie w formie, ale wygodnie i praktycznie.
  • jasne barwy - w Skandynawii jest mało słońca, dlatego północnoeuropejski styl architektury wnętrz zakłada wprowadzenie do wnętrza jak najwięcej jasnych barw. Stąd wzięła się jasna kolorystyka mebli i ścian, odsłanianie okien czy dużo sztucznego oświetlenia.
  • przestrzeń - uzyskanie dużej ilości wolnego miejsca będzie proste w przypadku domu jednorodzinnego lub dużego mieszkania, nieco trudniej ten efekt będzie uzyskać w małych pomieszczeniach, ale odpowiednie rozmieszczenie mebli powinno załatwić sprawę.

Kolory skandynawskie ścian w kuchni

Kolory skandynawskie ścian w kuchni mogą przybrać kilka form. Najczęściej spotykamy się z białymi pomieszczeniami, ale niektóre nacje lubią dodawać coś od siebie i przełamywać tę jednolitą strukturę. Tak jest na przykład z Finami, którzy lubią włączać kontrastujące, czarne elementy. Biel ładnie komponuje się z naturalnym drewnem, które również często gości w kuchniach scandi. Kolejną możliwością aranżacyjną jest też wprowadzenie do kuchni pastelowych odcieni, na przykład delikatnego błękitu lub jasnej zieleni.

Kolory skandynawskie ścian w kuchni

Kuchnia skandynawska kolory ścian - a jaki wybór wprowadzilibyście najchętniej do swojej kuchni w stylu północnoeuropejskim?

Skandynawska biel

Skandynawska biel wcale nie musi być monotonna i nudna, co dobrze ukazują zdjęcia, zawarte w naszym artykule. Jeśli odpowiednio dobierzemy dodatki i zapewnimy meblom stylowy wygląd, biały kolor będzie jedynie atutem, korzystnie wpływającym na wygląd całego wnętrza. Pozostańcie więc z nami i zapoznajcie się z dalszą częścią artykułu, w której poruszymy wiele istotnych wątków, związanych z aranżacją scandi.

Skandynawska biel

Meble kuchenne skandynawskie

Jednym z elementów opisywanego dziś tematu są meble kuchenne skandynawskie. Powinny one być proste i jeśli to możliwe, również jasne lub w odcieniu jasnego drewna. Należy unikać "topornych", ciemnych mebli, ponieważ będą zbyt mocno kontrastować z pozostałymi elementami naszej scandi kuchni.

Meble kuchenne skandynawskie

Propozycją, którą warto rozważyć, jest kuchnia w stylu skandynawskim Ikea. W sieci tej znajdziecie wiele propozycji gotowych zestawów kuchennych. Zestawy w atrakcyjnych cenach obejmują między innymi szafki, szuflady i półki. Osobno trzeba dopasować do tego wyciąg, piekarnik i płytę grzewczą.

Meble styl skandynawski kuchnia to rozwiązanie, które warto "podrasować" wyspą lub stołem jadalnym, jeśli pozwala nam na to miejsce.

Dodatki do kuchni

Dodatki do kuchni skandynawskiej powinny być proste, mało krzykliwe i kojarzące się z naturalnością. Warto więc postawić na przykład na ozdobne kosze, w których przechowywać będziemy owoce czy warzywa. Mogą być to kosze wiklinowe, bo materiał ten ładnie komponuje się z jasnymi barwami. Oczywistym wyborem są również różnego rodzaju rośliny - na przykład kwiaty czy zioła w doniczkach. Pięknie wyglądać będzie pastelowa zastawa, schowana w stylowej komodzie. Jeśli chodzi natomiast o kuchenne akcesoria typu solniczki, chlebak czy zegar ścienny, to powinny one posiadać prosty design, a najmilej widziane są wspomniane wcześniej pastelowe odcienie.

Kuchnia w stylu skandynawskim dodatki - dodatki do kuchni skandynawskiej

Kuchnia w stylu skandynawskim dodatki - warto zadbać o ten element wykończenia, by pomieszczenie było jak najbardziej atrakcyjne wizualnie i byśmy czuli się w nim maksymalnie komfortowo.

Skandynawski wystrój kuchni

Skandynawski wystrój kuchni często zaaranżowany jest na kolor szary. Należy jednak zadbać o to, by nie był to odcień zbyt ciemny i by nie przesadzić z jego natężeniem w pomieszczeniu. Szare mogą być na przykład meble lub niektóre ściany. Można też na przykład postawić na szare krzesła i szare dodatki. Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Widoczną w naszej kuchni scandi szarość warto zestawić na przykład z aluminiowymi listwami przypodłogowymi, które dodadzą dodatkową aurę ekskluzywności. Takie przypodłogówki najlepiej zestawić z posadzką z płytek ceramicznych.

Mała kuchnia w stylu skandynawskim w bloku

Zacznijmy od kwestii małej kuchni w stylu skandynawskim w bloku. Projekt takiej aranżacji wygląda korzystnie między innymi ze względu na zamiłowanie tego stylu do światła. Bogactwo białego, sztucznego lub przede wszystkim naturalnego oświetlenia, jak również brak ciężkich zasłon, wizualnie powiększa przestrzeń kuchni.

Mała kuchnia w stylu skandynawskim w bloku - kuchnia w stylu skandynawskim w bloku

Wnętrze małej kuchni w stylu skandynawskim często koncentruje się na projektowaniu otworów okiennych. Idealnie byłoby, gdyby nie było zasłon ani firan. Otwartość i brak zbędnych detali to jedne z kluczowych cech tego stylu. Lepiej odrzucić je z tego powodu, że wszelkie zasłony będą wizualnie odcinać i „pożerać” przestrzeń małej przecież kuchni.

Jednak ze względu na zamieszkanie na niższych piętrach lub w sąsiedztwie ciekawskich sąsiadów w bloku, nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe. W takim przypadku najlepszą opcją są półprzezroczyste zasłony lub zasłony cienkie i lekkie. Użyj koronkowych, rolowanych lub rzymskich zasłon z gładkiej tkaniny w kolorze ścian. Dla wąskiego okna wystarczy wąski lambrekin.

Malutka kuchnia w stylu skandynawskim w bloku bezwzględnie powinna pozostać utrzymana w jasnych barwach. Optycznie wpływają one na pomieszczenie, stwarzając iluzję, że wydaje się ono większe, niż w rzeczywistości. Efekt ten dodatkowo wzmogą gzymsy przysufitowe, które również powiększają wnętrze pod względem wizualnym. Jeśli zastosujemy gzymsy z ornamentami, to wprowadzimy do pomieszczenia wiele wytworności. Jeśli postawimy na gzymsy nowoczesne, zapewnimy elegancki minimalizm.

Nowoczesna kuchnia styl skandynawski aranżacje

Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne. To sprawdzone i tradycyjne rozwiązanie, które w każdym typie wnętrza prezentuje się schludnie i okazale.

Nowoczesna kuchnia styl skandynawski aranżacje - skandynawski styl kuchnia

Skandynawski styl kuchnia będzie ładnie komponował się również z salonem w tym stylu. Jeśli więc chcecie urządzać kuchnię scandi, warto pomyśleć o wprowadzeniu tego stylu również do głównej części domu.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim cena

Na koniec sprawdziliśmy jaka jest cena za białą kuchnię w stylu skandynawskim. Kwoty za gotowy zestaw kształtują się na poziomie od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pojedyncze elementy wystroju, jak na przykład stół z krzesłami, to wydatek rzędu kilkuset złotych. By jednak w pełni przygotować, umeblować i usprzętowić kuchnię, będziemy potrzebowali znacznie wyższych środków.

BIAŁA KUCHNIA W STYLU SKANDYNAWSKIM CENA

Ostanie wpisy z kategorii