jaka Kuchnia nowoczesna 2019 Inspiracje, aranżacje, projekty

Jaka kuchnia nowoczesna czy klasyczna - który styl będzie prezentował się lepiej? To pytanie zadaje sobie wiele pań domu. Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń. Potwierdzą to szczególnie panie, które w tej części mieszkania spędzają najwięcej czasu. To miejsce przygotowywania posiłków, często również ich spożywania, a w przypadku imprez to właśnie w kuchni toczą się najbardziej zażarte dyskusje. Na przestrzeni lat pomieszczenie to zmieniało jednak swój charakter, szczególnie pod względem designu i funkcjonalności. Dzisiejsze kuchnie są o wiele bardziej praktyczne, bo umożliwiają to nowoczesne rozwiązania, między innymi coraz bardziej praktyczne meble czy kuchenne gadżety. W dzisiejszym tekście główny nacisk położymy jednak przede wszystkim na aspekt wyglądu i aranżacji przestrzeni kuchennej.

Dawniej, kuchnia cechowała się ciepłymi barwami i przytulnym klimatem. Pełno było w niej dodatków z naturalnych tworzyw - bawełnianych serwetek, ściereczek, haftowanych obrusów czy drewnianych elementów wyposażenia. Nasze babcie i mamy często ubarwiały też przestrzeń żywymi i ususzonymi kwiatami oraz ziołami. Pod względem kolorystyki przeważały biel, beże czy delikatne brązy. W takiej kuchni czuliśmy się bezpiecznie i chętnie spędzaliśmy w niej czas. Z biegiem lat nastały jednak nowe trendy i kraina gotowania zmieniła swój wygląd...

Kuchnia nowoczesna inspiracje

Kuchnia nowoczesna to ciekawe inspiracje. W jakim kierunku poszedł więc kuchenny design? Kluczowe będą tutaj dwa słowa: minimalizm i funkcjonalność. Dziś kuchnia musi być jak najbardziej poręczna i dopasowana do swojej właścicielki lub właściciela. Nie ma tu przyzwolenia na zbędne zabieranie miejsca. Każdy fragment pomieszczenia ma określoną funkcję, tak by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Meble są bardzo praktyczne, pojemne i posiadają wiele przydatnych przegródek i organizerów.

Kuchnia nowoczesna inspiracje galeria design

Jeśli chodzi natomiast o wygląd nowoczesnej kuchni, to króluje tu elegancja i oszczędność w treści. Przeważającym kolorem jest biel i tyczy się to zarówno ścian, jak i mebli. Często wybieranym rozwiązaniem są również jasne odcienie szarości czy niekiedy pastelowe odcienie zieleni, błękitu lub fioletu. Jasne kolory są szczególnie ważne, jeśli posiadamy małą kuchnię. Zastosowanie ich pozwala powiększyć pomieszczenie pod względem optycznym. W tym procesie pomocne są również gzymsy podsufitowe, które stwarzają iluzję podwyższenia wnętrza. Wszystko dzięki płynnemu połączeniu sufitu i ścian, który zapewniają popularne "podsufitówki".

Korzystnie na wygląd nowoczesnej kuchni wpłyną również listwy przypodłogowe, które w estetyczny i elegancki sposób wykończą dolna partię kuchni, ukryją szczeliny dylatacyjne, a jeśli będzie to konieczne, posłużą również jako maskownica kabli RTV czy AGD.

Zarówno w przypadku profili przysufitowych, jak i przypodłogowych, rekomendujemy użycie komponentów z poliuretanu. Tworzywo to jest odporne na wilgoć i działanie wody, jak również niepalne. Idealnie sprawdzi się więc w kuchni jako bezpieczny i wytrzymały produkt.

Nowoczesne kuchnie na wymiar projekty

Nowoczesne kuchnie na wymiar wyróżniają atrakcyjne projekty. Bo powiedzmy sobie szczerze, nie każdy wie jak odpowiednio rozplanować i zaaranżować przestrzeń kuchenną. Dlatego też w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają za nas o każdy szczegół.

W przypadku projektowania kuchni na wymiar, pierwszym krokiem powinno być wymierzenie całego pomieszczenia oraz jego otworów kuchennych i przyłączy elektrycznych oraz wodociągowych. Dane te będą potrzebne do zaplanowania zabudowy kuchennej.

Nowoczesne kuchnie na wymiar projekty

Kolejnym krokiem będzie rozmieszczenie wszelkich sprzętów i przedmiotów, z których będziemy na co dzień korzystać. Kierujemy się tu zasadą funkcjonalności i wygody w poruszaniu się po kuchni. Plan możesz rozrysować samodzielnie na kartce lub posłużyć się programem graficznym w komputerze. Dostosuj swój układ do wcześniejszego projektu przygotowanego przez fachowca.

Jak urządzić kuchnię zdjęcia i galeria

Jak urządzić kuchnię? Podpowiedzą Wam to nasze zdjęcia i galeria. Wskażemy jak zaaranżować rozstawienie sprzętów kuchennych, by jak najlepiej wykorzystać dostępną dla nas przestrzeń. Polecamy kierowanie się zasadą tak zwanego trójkąta roboczego. Na czym ona polega? Chodzi o rozmieszczenie podstawowych sprzętów AGD na wierzchołkach trójkąta. Dzięki temu przygotowywanie potraw w kuchni będzie znacznie bardziej ergonomiczne. Na jednym z wierzchołków powinna znaleźć się kuchenka, na kolejnym lodówka i na trzecim zlewozmywak. Według obliczeń specjalistów, odstępy między poszczególnymi wierzchołkami nie powinny być większe niż 210 centymetrów, ale nie mniejsze niż 120 centymetrów. Zastosowanie trójkąta roboczego pozwoli nam na swobodną i wydajną pracę w kuchni. Wszystko będziemy mieć pod ręką, a jednocześnie nasze ruchy nie będą ograniczone.

JAK URZĄDZIĆ KUCHNIĘ ZDJĘCIA I GALERIA

Jak zaprojektować kuchnię samemu? Ciekawe pomysły

Czas na poruszenie kwestii jak zaprojektować kuchnię samemu. Jeśli mamy już gotowy projekt zabudowy kuchennej, możemy podjąć decyzje czy chcemy pomieszczenie zamknięte czy otwarte. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy:

  • kuchnia otwarta - takie rozwiązanie jest polecane szczególnie w przypadku małych wnętrz i kuchni. Jeśli pomieszczenie pozostanie otwarte, uzyskamy wrażenie większej przestrzenności. Należy jednak zadbać o spójny wygląd kuchni z salonem. Dzięki temu połączeniu łatwiej będzie wpleść do wnętrza jadalnię. Kuchnia otwarta umożliwia też stały kontakt z gośćmi, którzy akurat Cię odwiedzą. Minusem jest natomiast fakt, że zapach gotowanych potraw unosi się w całym domu. Wtedy bardzo przydatne będą okna w kuchni lub dobry okap.
  • kuchnia zamknięta - takie rozwiązanie nie pozwoli Ci niestety na swobodny kontakt z gośćmi. Pod względem wizualnym zamknięte pomieszczenie będzie się też wydawało mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu możesz postawić na oddzielny design w salonie i kuchni. Łatwiej będzie też odseparować zapachy jedzenia od reszty mieszkania.

JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ SAMEMU CIEKAWE POMYSŁY

Biała nowoczesna kuchnia 2020 aranżacje

Biała nowoczesna kuchnia 2020 stwarza możliwość ciekawych aranżacji. Królestwo gotowania można urządzić na kilka sposobów. Można na przykład postawić na układ kuchni w kształcie litery L, U, G lub wybrać zestawienie z tak zwaną wyspą. Najkorzystniejszą opcją jest ta ostatnia, ponieważ wyspa daje dużo przestrzeni i umożliwia przygotowywanie posiłków przez kilka osób jednocześnie. Można w niej też schować wiele kuchennych przedmiotów. Takie rozwiązanie wprowadzić jednak można jedynie w dużych mieszkaniach i z układem, gdzie kuchnia jest połączona z salonem.

Biała nowoczesna kuchnia 2020 aranżacje

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst podsunął Wam pomysły na aranżację nowoczesnej kuchni. Zajrzyjcie do naszego sklepu - znajdziecie tam wiele ciekawych elementów sztukateryjnych, które znacznie podniosą funkcjonalność i walory estetyczne Waszej kuchni.