Biała Rama lustra ze sztukaterii

2019-12-03

Biała Rama lustra ze sztukaterii DIY

Biała Rama lustra ze sztukaterii DIY to temat naszego kolejnego artykułu na blogu. Coraz częściej miłośnicy stylowej aranżacji wnętrz biorą sprawy w swoje ręce i samodzielnie tworzą efektowne dekory. To korzystne rozwiązanie, które z jednej strony przynosi mnóstwo frajdy, a z drugiej pozwala zaoszczędzić wiele funduszy. Gotowe ozdoby są bowiem znacznie droższe niż te pochodzące z domowej "manufaktury". W dodatku nieporównywalna jest satysfakcja po wytworzeniu czegoś we własnym zakresie w stosunku do zakupów w sklepie czy zamówienia internetowego. Możemy poczuć się jak za dawnych czasów i zajęć z plastyki, a kto z nas nie lubi cofnąć się do przeszłości i dziecięcych wspomnień?

Lustro biała rama jest projektem dość łatwym do wykonania, dlatego nawet mniej wprawione czy mniej utalentowane osoby nie powinny obawiać się, że nie uda im się go zrealizować. Podpowiemy Wam jak krok po kroku jak stworzyć ramę zarówno do lustra, jak i do obrazu.

Rama do lustra z listwy styropianowej

Rama do lustra z listwy styropianowej to najlepszy i najszybszy sposób na stworzenie tej atrakcyjnej ozdoby. Listwy ze styropianu są wytwarzane z najtwardszej odmiany tego tworzywa na rynku, EPS 200. Profil dodatkowo jest pokryty powłoką z kruszywa kwarcowego i żywicy, co nadaje mu bardzo dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Wspomnianą powłokę określa się jako masę sztukatorską.

Listwy tego typu są wytrzymałe, ale jednocześnie lekkie, a co za tym idzie, łatwe w montażu i docinaniu. Na ścianach umieszcza je się za pomocą dedykowanego kleju do sztukaterii. Z kolei do cięcia potrzebna będzie klasyczna piła ręczna z małymi ząbkami oraz skrzynia uciosowa. Umożliwia ona skuteczne skracanie listew pod kątem 90 stopni lub pod kątem 45 stopni. Jeśli mamy możliwość, możemy też wykorzystać stołową piłę ukosową, ale nie warto kupować tak drogiego narzędzia, by stworzyć jedynie ramę do lustra. Znacznie taniej wyjdzie nam inwestycja w piłę ręczną i skrzynkę do cięcia.

Rama lustra ze styropianu może powstać na przykład z listew wokółokiennych lub wokółdrzwiowych oraz z listew ściennych o małym rozmiarze. Listwy z reguły sprzedawane są w odcinkach dwumetrowych, bo właśnie w takiej długości wychodzą z produkcji. Po stronie klienta leży więc kwestia nadania im odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nasza rama nie ma mieć bardzo dużych rozmiarów, z jednej listwy uda nam się spokojnie stworzyć tego typu element.

Biała rama do obrazu

Biała rama do obrazu to kolejny pomysł na fajną aranżację wnętrza, szczególnie, jeśli przeważa u nas biel lub inne, jasne kolory. Tworzy się ją w taki sam sposób, jak ramę lustra. Wystarczy przyciąć dowolną listwę pod kątem 45 stopni, tak by utworzyć cztery elementy, które po sklejeniu stworzą pełną ramę. Wcześniej należy wymierzyć rozmiar lustra lub obrazu, by skutecznie obudować go ramą.

BIAŁA RAMA DO OBRAZU

Biała rama do lustra zrób to sam

Biała rama do lustra to bardzo atrakcyjny element ozdobny, dlatego kierujcie się zasadą "zrób to sam" i we własnym zakresie stwórzcie wymarzony dekor! Oczywiście nie musi on być biały, bo kolorystykę możecie nadać zupełnie dowolną. Może bardziej przemawia do Was i pasuje do Waszego wnętrza kolor złoty? Może czarny mat czy błękit z przecierką? Możliwości aranżacyjne są szerokie i tak naprawdę zależą od Waszej wyobraźni. Jednego możecie być pewni. Listwy wykończeniowe do luster wprowadzą do Waszych "czterech ścian" świetną stylistykę w duchu filozofii Do It Yourself.

Produkty przedstawione na zdjęciu