Nowoczesne aranżacje okien w salonie zdjęcia

2019-12-11

Nowoczesne aranżacje okien w salonie to temat naszego dzisiejszego artykułu, w którym znajdą się również ciekawe zdjęcia. Sposoby na to, jak ozdobić okno, mogą być bardzo różnorodne. I chociaż najczęściej myślimy o tych tymczasowych i zmiennych, jak firany, zasłony, doniczki z kwiatami – warto pamiętać, że okno może wyglądać efektownie również bez nich. Sztukateria styropianowa jest jednym ze sposobów na ciekawy i zaskakująco prosty w wykonaniu wystrój okna.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Modne aranżacje okien w salonie w bloku

Warto nie skupiać się tylko na kwestiach praktycznych i użytkowych, ale pomyśleć również o tym, jak zaplanować modne aranżacje okien w salonie w bloku. Zarówno w pomieszczeniu, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na dekoracje ścienne, jak i w takim, gdzie duże powierzchnie wokół jednego czy dwóch okien pozostają puste, okno na świat może być jednocześnie ozdobą wnętrza. Jak tego dokonać? Najłatwiej jest poprzez zasłony i firany, które potrafią być naprawdę bardzo dekoracyjne. Ozdobny może być również karnisz z dekoracyjnymi końcówkami. Natomiast w przypadku szyny z żabkami do wieszania firan przydadzą się listwy sufitowe maskujące karnisz – spodobają się zwłaszcza osobom, które lubią gładkie wykończenia i idealny porządek. Jednakże jeśli chodzi o dekorację okna, sztukateria styropianowa ma o wiele więcej do zaoferowania niż listwy. Na wystrój okna w salonie składają się również dekoracje umieszczone na parapecie. Mogą to być doniczki z kwiatami, jak również wazony czy ozdobne misy umieszczone na szerokim parapecie.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jak urządzić salon z dwoma oknami?

Klienci często zastanawiają się jak urządzić salon z dwoma oknami. Jeśli posiadamy w domu taki układ, należy wykorzystać go tylko jako zaletę. Dlatego zalecamy zapoznać się z pewnymi poradami, które pomogą w zaprojektowaniu tego typu wnętrza.

Nie zalecamy malowania ścian ani klejenia tapet w zwykłych białych lub jasnych kolorach. Obecność dwóch okien w pomieszczeniu wystarczająco wzbogaca go światłem. Skoncentruj się na jednej ze ścian lub na określonej jej części, wklej tam tapety, które różnią się kolorem lub teksturą, można też wyposażyć tę ścianę w panel wykonany z tynku dekoracyjnego.

Produkty przedstawione na zdjęciu

W procesie wyboru mebli skoncentruj się na wielkości pokoju. Doskonałym zamiennikiem szafki będzie aranżacja wnęki z płyty gipsowo-kartonowej, którą można dodatkowo wyposażyć w podświetlenie. Salon z dwoma dużymi oknami dobrze będzie prezentował się z bujną roślinnością. Nada ona przytulności i sprawi, że atmosfera w pomieszczeniu będzie bardziej komfortowa i zdrowa.

Wybierając kolor salonu, możesz pozwolić sobie na eksperymenty z ciemnymi barwami, ponieważ duża ilość światła dziennego zrekompensuje ciemniejszy odcień ścian. Natomiast w procesie wykończenia sufitu, kieruj się jego wysokością. W przypadku wysokich pomieszczeń wybierz ciemne kolory, a dla niskiego sufitu odpowiedni jest odcień biały, beżowy lub szary.

Aranżacja okna balkonowego w salonie

Obecnie coraz więcej osób wybiera oszczędność i minimalizm, stawiając pytanie, jak przeprowadzić aranżację okna balkonowego w salonie bez firan. Wbrew pozorom nie musi ono wówczas być nijakie i puste. Sztukateria wewnętrzna jest na tyle efektowna, że nie potrzebuje dodatków. Ponadto jeśli argumentem przeciw firanom jest konieczność prania, krochmalenia, prasowania, wieszania z drabinki – każdego ucieszy możliwość wybrania dekoracji okna na stałe. Proste, ale niekoniecznie dyskretne listwy wokółokienne sprawdzą się znakomicie we wnętrzach loftowych, wybijając się na tle ścian z cegieł albo pokrytych płytkami.

Również w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach – to w takich najczęściej rezygnuje się z firanek, zastępując je roletami – doskonale sprawdzi się tego typu sztukateria styropianowa. Wokół okien szczególnie dobrze prezentuje się ona w starych kamienicach. Zwłaszcza w połączeniu z klasycznym lub zawierającym takie elementy wystrojem wnętrza znakomite połączenie stworzą listwy wokół okien wewnątrz, dekoracyjne zworniki i narożniki oraz wieńczące szczyt okien dekory ścienne. O dopełnienie w postaci dekoracji ściennych aż się proszą okna łukowe – może i niełatwe w aranżacji, za to niezwykle efektowne. Odpowiednie wykończenie sprawi, że brak firan – z wyboru lub przez trudności z mocowaniem karnisza – nie odbije się negatywnie na wyglądzie okna.

Aranżacja okna tarasowego - Wystrój okna tarasowego 2020

Dobry i przemyślany wystrój okna w salonie powinien nie tylko przyciągać wzrok, równie ważne jest też, aby harmonizował z całością wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na konsekwentną prostotę, również aranżacja okna tarasowego powinna być skromna i dyskretna. Barokowe ozdoby sprawdzą się w salonie nie tylko odpowiednio urządzonym, ale także wystarczająco przestronnym, aby go nie przytłoczyły. Duże i wyglądające ciężko ozdoby najlepiej też wykorzystać we wnętrzach dobrze oświetlonych. Na szczęście sztukateria wokółokienna dostępna jest w różnych wariantach i stylach, a wymagające prania firanki to nie jedyny sposób na wystrój okna w salonie. Do wyboru, oprócz elementów mocowanych na stałe, jest też np. stworzenie roślinnej dżungli lub mini wystawy ceramiki.

ARANŻACJA OKNA TARASOWEGO - WYSTRÓJ OKNA TARASOWEGO 2020

Zalety i wady oszklenia panoramicznego

Czas na poruszenie kwestii zalet i wad oszklenia panoramicznego. To zwykle instalacja okna na pełną wysokość ściany. W pewnym sensie panoramiczne przeszklenie mieszkania działa jak półprzeźroczysta fasada. W tej chwili ten rodzaj oszklenia jest używany prawie wszędzie: na balkonach, loggiach, w apartamentach, domach jednorodzinnych, sklepach, salonach, kawiarniach czy restauracjach.

Panoramiczne przeszklenie budynku ma kilka ważnych cech:

  • panoramiczne przeszklenie jest możliwe tylko w mieszkaniach o powierzchni co najmniej 200 metrów kwadratowych. Jeśli mieszkanie jest mniejsze, takie rozwiązanie będzie po prostu źle wyglądać;
  • panoramiczne okno oferuje piękny widok, dlatego podnosi wartość mieszkania;
  • cena oszklenia panoramicznego może znacząco wpłynąć na cenę mieszkania. W niektórych przypadkach bardziej racjonalne jest kupienie domu lub mieszkania z klasycznymi oknami, a następnie wykonanie oszklenia osobno.

Wady oszklenia panoramicznego:

  • nadmierne ciepło we wnętrzu. Zainstalowanie żaluzji lub markiz eliminuje jednak problem przegrzania.
  • trudności w utrzymaniu. Mycie okien panoramicznych nie zawsze jest wygodne, szybkie i przyjemne. Musisz zadbać o zakup specjalnego narzędzia lub skorzystać z usług firmy sprzątającej.
  • przegląd z zewnątrz. Jeśli nie chcesz, aby inni patrzyli w twoje okna, możesz je przyciemnić lub zainstalować rolety.
  • straty ciepła w zimie. Aby nie wydawać dużych pieniędzy na ogrzewanie w zimnych porach roku, stosuje się tak zwaną powłokę niskoemisyjną.

Aranżacje okien w salonie rolety rzymskie

Aranżacje okien w salonie mogą wiązać się również z zastosowaniem rolet rzymskich. Ze względu na unikalne cechy konstrukcyjne produktu, cechuje je prosty montaż bez wiercenia. Montaż odbywa się na wspornikach uniwersalnych (ściennych lub sufitowych).

Główne zalety rzymskich zasłon to kompaktowy rozmiar, łatwość użycia i niezawodne sterowanie, umożliwiające szybką regulację płótna. Niska cena produktów wynika z materiału produkcyjnego. Wiele sklepów oferuje produkty ze 100% poliestru, który jest stosunkowo tani i produkowany w Niemczech i Turcji, co gwarantuje wysoką jakość i długą żywotność. Rzymskie zasłony lub żaluzje sprawiają, że wnętrze jest bardziej eleganckie i nie wymaga szczególnej opieki. Tkanina jest łatwa do prasowania i długo prezentuje się okazale dla oka.