Jak zamontować karnisz bez wiercenia?

2019-09-17

Jak zamontować karnisz bez wiercenia - Montaż karnisza Cena

W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jak zamontować karnisz bez wiercenia. Wszak nie każdy jest miłośnikiem wykańczania wnętrza opartego na domowych pracach budowlanych. Wiążą się one z koniecznością użycia specjalistycznych narzędzi, a mniej doświadczone osoby nie mają niestety pewności, że wszystko uda wykonać się bez komplikacji. Pojawia się również kwestia pyłu i późniejszej potrzeby sprzątania całego wnętrza, co również zabiera czas i siły. Na szczęście można obejść ten proces i skorzystać z łatwiejszych rozwiązań.

Alternatywną metodą montażu karnisza jest jego przyklejenie. Będziemy do tego potrzebować ultra mocnego kleju montażowego. Zapewni on perfekcyjne wiązanie i stabilność karnisza. Mówiąc krótko, dzięki porządnemu spoiwu karnisz nie spadnie nam na głowę.

Prace należy zacząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni pod klejenie. Nie mogą się na niej znajdować kurz, pył, tłuszcz, zabrudzenia czy stare powłoki malarskie lub klej. Podłoże musi być całkowicie oczyszczone i suche. Rekomendujemy użycie kleju, który umieszcza się w ręcznym wyciskaczu do mas w kartuszach. Umożliwi to szybką i czystą aplikację. Klej należy nałożyć na końcówkę wspornika karniszowego, a ją przycisnąć mocno do podłoża na kilka minut. Przy cięższych elementach użyj więcej kleju i dłużej przytrzymaj wspornik. Zalecamy odczekać około 24 godzin przed obciążeniem elementu, który został przyklejony.

Jak zamontować karnisz do płyty kartonowo-gipsowej?

Teraz czas na podpowiedź jak zamontować karnisz do płyty kartonowo-gipsowej. Płyty te mają Jak zamontować karnisz do płyty kartonowo-gipsowejszerokie zastosowanie w branży budowniczej, dlatego wiele osób zastanawia się czy i jak montuje się do nich karnisze. Zasada jest taka, że do bardzo lekkich przedmiotów stosować możemy wkręty i gwoździe. Wówczas obciążenie punktowe dla gwoździa wynosi pół kilograma. Natomiast zakotwiczony haczyk ścienny uniesie przedmiot o wadze od dwóch do sześciu kilogramów.

Karnisz, by solidnie trzymał się na suficie lub ścianie, należy przymocować specjalnymi kołkami rozporowymi typu "motyl". Działanie tego produktu wygląda następująco: w czasie przytwierdzania elementu do podłoża, z tyłu płyty otwiera się "motylek", czyli dodatkowe, boczne uchwyty stabilizujące. Należy pamiętać, że nawet tego rodzaju kołki są w stanie wytrzymać ciężar nieprzekraczający pięciu kilogramów dla sufitu i ośmiu kilogramów dla montażu na ścianie.

Na jakiej wysokości powiesić karnisz nad oknem

Kolejny wątek dzisiejszego artykułu dotyczyć będzie kwestii na jakiej wysokości powiesić karnisz nad oknem. Aby zapewnić swobodne otwieranie ram okiennych, odległość pomiędzy górną krawędzią okna a karniszem powinna wynosić co najmniej pięć centymetrów. Z kolei dystans między ścianą a karniszem powinien wynosić od 10 do 15 centymetrów. A jak wybrać długość karnisza? Zmierz okno i do jego szerokości możesz dodać od 30 do 50 centymetrów. Właśnie taką długość powinien posiadać Twój karnisz.

Na jakiej wysokości powiesić karnisz nad oknem

Z kolei jeśli montaż karnisza odbywa się między dwiema ścianami, długość drążka będzie odległością między dwiema ścianami ale z odjęciem grubości wsporników.

Montaż karnisza sufitowego cena

Jaka jest cena za montaż karnisza sufitowego? Specjalnie dla naszych czytelników przeanalizowaliśmy aktualnie obowiązujące kwoty. Jedna z firm reklamujących się w internecie za wymianę lub montaż karniszy "kasuje" od 24 do 35 złotych. Cały osprzęt klient musi jednak zorganizować sobie we własnym zakresie. Inne źródło za montaż jednego wspornika dla karnisza ściennego żąda 35 złotych, za jeden punkt karnisza sufitowego 20 złotych, a jeden duży wspornik sufitowego pobierana jest opłata w wysokości 35 złotych. Kolejna firma za podwieszenie karnisza bierze 60 złotych od sztuki.

Jak więc widzicie, ceny tych usług nie są najtańsze. Często montaż produktu kosztuje tyle, co sam produkt. Dlatego my polecamy samodzielną aplikację w oparciu o klej. Będzie to szybka, bezproblemowa i czysta "robota", która nie przysporzy Wam kłopotu.

Jak zamontować karnisz sufitowy? Montaż listwy maskującej karnisz

Montaż karnisza do sufitu to jeden ze sposobów na skuteczne umieszczenie go w pomieszczeniu. Często jednak to rozwiązanie nie do końca odpowiada właścicielom danego wnętrza pod względem estetycznym. Warto wtedy rozważyć zakup i montaż maskownicy karnisza. Produkt ten całkowicie przykrywa karnisz i pozwala cieszyć się w stu procentach urokiem firan i stylowych zasłon.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Popularne "karniszówki" to komponenty wykonane w oparciu o najnowsze technologie. Są bardzo wytrzymałe, niepalne, wilgocioodporne oraz nadają się do samodzielnego malowania przez klienta. Dzięki temu bardzo łatwo można je dostosować do wnętrza pod względem kolorystycznym. W sklepie Decorbook znajduje się 16 typów maskownic. Są to różnorodne modele, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych stylistykach i wnętrzach. Produkty z tej rodziny można też łączyć na suficie z gzymsami przysufitowymi, co zgrabnie zamyka całą kompozycję i wykończenie w górnej partii pomieszczenia. Polecamy serdecznie to rozwiązanie, jeśli chcecie zapewnić swojemu wnętrzu niepowtarzalny i stylowy wygląd, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.