Montaż szyny sufitowej PCV i aluminiowej

2019-11-14

Montaż szyny sufitowej PCV i aluminiowej - osłona szyny

Montaż szyny sufitowej PCV to temat, który spędza wielu klientom sen z powiek, ale wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym produkcie, który stanowi ciekawą i nowoczesną alternatywę dla klasycznych karniszy. Produkt wyróżnia minimalistyczny wygląd, mały rozmiar oraz duża funkcjonalność, która sprawdza się w każdym typie pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że popularne "sufitówki" to jedyna opcja dla właścicieli wnętrz, w których odległość między oknem i sufitem jest za mała, aby zamontować karnisz.

Szyny sufitowe stwarzają możliwość powieszenia zasłon, a te z kolei optycznie podwyższają pomieszczenie, w którym się znajdują. Nie trzeba chyba też mówić, że wprowadzają do wnętrza świetny styl i klimat, który przywodzi na myśl dom rodzinny czy mieszkanie babci, z którym wiążemy wiele wspaniałych wspomnień. Same szyny torowe nie rzucają się jednak w oczy ze względu na minimalny rozmiar i przytwierdzenie do sufitu.

A jeśli już przy tym jesteśmy... Szyna sufitowa PCV montaż odbywa się przy pomocy wiertarki i kołków. Po wyznaczeniu miejsca, w którym zawiesimy szynę, należy wywiercić w suficie dziury. Do nich należy wprowadzić kołki, które będą przytrzymywać szynę. Warto wspomóc się również poziomicą, ołówkiem i linijką. Dzięki samodzielnemu wyznaczeniu miejsca szyny i montażowi, pomoc fachowca nie będzie nam potrzebna, a co za tym idzie, oszczędzimy wiele środków, które możemy przeznaczyć na przykład na nowe, piękne zasłony.

Montaż szyny sufitowej aluminiowej

A jak wygląda z kolei montaż szyny sufitowej aluminiowej? Odbywa się on w taki sam sposób, jak montaż odmian z PCV. Należy pamiętać, by odległości pomiędzy kolejnymi uchwytami i kołkami były w symetrycznych odległościach, równo rozłożone, i by wynosiły od 50 do 70 centymetrów. Jeśli zajdzie konieczność połączenia ze sobą dwóch szyn, niezbędny będzie do tego specjalistyczny łącznik, który umożliwi sprawne przesuwanie żabek czy agrafek

MONTAŻ SZYNY SUFITOWEJ ALUMINIOWEJ.

Szyna sufitowa dwutorowa montaż

Szyna sufitowa dwutorowa wiąże się z identycznym sposobem montażu, jak przedstawione powyżej modele. Warto jednak zaznaczyć, że produkt ten stwarza większe możliwości aranżacyjne dla wnętrza. Wszystko dzięki wspomnianym w nazwie dwóm torom. W szynie poprowadzone są dwie ścieżki, w których można umieścić dwa rodzaje tkanin. Klasycznym przykładem jest oczywiście mariaż ozdobnych firan i zasłon, który zawsze wygląda elegancko i ponadczasowo.

SZYNA SUFITOWA DWUTOROWA MONTAŻ

A wracając do kwestii technicznych, jeśli opanowaliście technikę przytwierdzania jednotorowej sufitówki, montaż karnisza sufitowego szynowego o dwóch torach nie powinien stanowić dla Was problemu.

Osłona szyny sufitowej montaż

Klienci przy okazji zakupu szyn, pytają również o osłonę szyny sufitowej i jej montaż. Ten ciekawy komponent sztukateryjny zapewnia całkowite zakrycie szyny z pola widoczności. Tym samym umożliwia on nadanie wnętrzu bardzo wytwornej i eleganckiej stylistyki, która zachwyca i przyciąga wzrok. Szyna jest całkowicie schowana a nam jawi się elegancka maskownica, która w ofercie producenta dostępna jest w kilkunastu wzorach. Produkt ten łatwo więc dostosować do panującej w pomieszczeniu stylistyki.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Osłona jest lekka i wytrzymała, ponieważ powstała ze styropianu i jest dodatkowo wzmocniona mieszkanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak przygotowany dekor jest przystosowany do mocowania go wyłącznie przy użyciu kleju. Specjalne spoiwo do sztukaterii, bardzo mocne, dostępne jest w sklepach, w których nabyć można również maskownice.

Montaż szyny sufitowej odległość od ściany?

Montaż szyny sufitowej wiąże się zawsze z pytaniem jaka ma być zachowana odległość od ściany? Z reguły odstęp pomiędzy ścianą a sufitówką powinien liczyć od 10 do 20 centymetrów. Przy wyznaczaniu odległości należy jednak wziąć pod uwagę szerokość kaloryfera i parapetu, tak by zasłona swobodnie zwisała na całej długości. Należy też zwrócić uwagę na rodzaj szyny, jaki montujemy, gdyż dwutorówka jest szersza od jednotorówki. Odległość karnisza sufitowego od ściany będzie się więc różnić w zależności od użytego modelu.

Montaż szyny sufitowej odległość od ściany?