Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią aranżacje

2019-09-11

JAK URZĄDZIĆ NOWOCZESNY SALON Z JADALNIĄ ARANŻACJE

Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią? Dziś na naszym blogu przedstawimy aranżacje pokoju dziennego i pokażemy jak umiejętnie zagospodarować miejsce do wspólnych posiłków w najważniejszym punkcie domu.

Generalnie, w takim zestawieniu jadalnia powinna pozostać nieco na uboczu, a jednocześnie musi być w tym obszarze sporo przestrzeni. Nikt przecież nie lubi jeść w ścisku i z twarzą niemal w talerzu innej osoby.

Jadalnię w salonie można urządzić na różne sposoby. Z jednej strony może być ona integralną częścią i uzupełnieniem salonu, a z drugiej funkcjonować na zasadzie kontrastu. My w naszym dzisiejszym tekście skupimy się jednak na małych przestrzeniach, gdzie rekomendujemy to pierwsze rozwiązanie.

Jak urządzić mały salon z jadalnią aranżacje

Jak urządzić mały salon z jadalnią aranżacje - zaczynamy więc od małego salonu z jadalnią. Wiemy już, że brak przestrzeni nieco nas ogranicza, dlatego warto zacząć od odpowiedniego wykorzystania kolorów. Zarówno salon, jak i jadalnia powinny być zbliżone kolorystycznie i pod względem umeblowania. Postaw więc na jasne meble i biały kolor ścian, co znacznie powiększy przestrzeń pod względem wizualnym. To prosty trik, który zawsze się sprawdza. Możesz też wybrać salon z jadalnią w szarościach, ale należy pamiętać, by były to jak najbardziej jasne odcienie szarości. W grę wchodzą też łagodne beże czy błękit.

Produkty przedstawione na zdjęciu

W jadalni połączonej z małym salonem powinien znaleźć się okrągły stół lub stół rozkładany. Pozwoli to zaoszczędzić wiele miejsca, dzięki czemu domownicy i goście będą mieli komfort swobodnego poruszania się. Nie wybieraj obszernych foteli, zdecyduj raczej się na oszczędne w formie krzesła. W części relaksacyjnej najlepiej wkomponuje się mała sofa, dwu lub trzyosobowa.

Salon z jadalnią 25m2 aranżacje

Salon z jadalnią 25m2 aranżacje - pomieszczenie o wielkości 25 metrów kwadratowych stwarza większe możliwości aranżacyjne. Tutaj w naszej strefie odpoczynku można już wkomponować na przykład stylowy i wygodny narożnik, który w razie potrzeby posłuży jako spanie dla gości po rozłożeniu.

Z kolei w jadalni można pomyśleć już o większym stole o klasycznym, prostokątnym kształcie. Jeśli pozwala na to ukształtowanie wnętrza, warto umieścić jadalnię między salonem i kuchnią. Dzięki temu łatwiej będzie serwować posiłki. Będzie to również dobry sposób na wydzielenie funkcji pomieszczeń.

Salon z jadalnią 25m2 aranżacje

Salon z jadalnią w bloku aranżacje - choć salon z jadalnią o powierzchni 25m2 nie jest już przysłowiową "klitką", to wciąż warto optycznie go powiększyć. Oprócz wspomnianych wcześniej jasnych barw warto też postawić na listwy przysufitowe poliuretanowe. Produkty te wizualnie powiększają wnętrze poprzez płynne połączenie ścian i sufitu. Poliuretan to tworzywo odporne na wodę i działanie cieczy, dlatego z powodzeniem jest stosowany w łazienkach i kuchniach. Idealnie więc nada się do naszego salonu z jadalnią, sąsiadującego z aneksem kuchennym.

Salon z jadalnią 30m2 aranżacje

Salon z jadalnią 30m2 aranżacje - powierzchnia trzydziestu metrów kwadratowych stwarza nam już szerokie możliwości aranżacyjne. Tutaj możemy pozwolić sobie na spory stół, przy którym zmieści się duża ilość osób. Zmieszczą się również wygodne krzesła i duża strefa wypoczynku.

W takiej kubaturze możemy już pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji i spróbować przełamać stylistykę salonu i jadalni na zasadzie kontrastu. Część, w której jemy, może na przykład iść w stronę stylistyki rustykalnej lub prowansalskiej, a salon może być utrzymany w minimalistycznym klimacie. Można też postawić na różne kolory w salonie i jadalni, a jako wspólny mianownik dopasować stylowe dodatki. A jeśli jesteście fanami spójności, wprowadźcie taką samą stylistykę zarówno w jadalni, jak i salonie. Wdzięcznym tematem będzie tu na przykład styl loftowy lub retro.

Salon z jadalnią 30m2 aranżacje

Nowoczesny salon z jadalnią pokój dzienny inspiracje

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst zainspirował Was do zaaranżowania salonu połączonego z jadalnią. To rozwiązanie wraca do łask i coraz częściej możemy spotkać je zarówno w małych mieszkaniach w zabudowie wielorodzinnej, jak i w domach jednorodzinnych. Wspólne spożywanie posiłków jest bardzo istotne z punktu widzenia budowania tradycji rodzinnych. Podkreślają to dość często psychologowie. Dlatego też nie warto rezygnować z jadalni połączonej z salonem. Nawet jeśli powierzchnia Waszego mieszkania nie jest zbyt duża...