Wnęka na karnisz w suficie podwieszanym wymiary

2019-10-02

WNĘKA NA KARNISZ W SUFICIE PODWIESZANYM WYMIARY

Wnęka na karnisz w suficie podwieszanym powinna mieć odpowiednie wymiary, by należycie spełniać swoją funkcję. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest uczynienie otoczenia tak funkcjonalnym i niezwykłym, jak to możliwe. Dotyczy to również oryginalnego projektu związanego ze stworzeniem specjalnej wnęki na karnisz czy też niszy na zasłony. Dzięki temu projektowi powstaje efekt opuszczania tkaniny bezpośrednio z sufitu, a pomieszczenie natychmiast staje się optycznie wyższe. Ponadto nisza sufitowa na zasłony zapewnia szereg innych zalet, co tłumaczy rosnącą popularność wbudowanych konstrukcji.

Jeśli karnisz przymocowany nad oknem wygląda całkowicie nieodpowiednio we wnętrzu pokoju i narusza ogólną harmonię, powinieneś pomyśleć o takiej opcji jak nisza w suficie na zasłony, ukrywająca nie tylko sam karnisz, ale także wszystkie elementy systemu zawieszenia w postaci haków, pierścieni i zacisków. "Fałszywy sufit" jest przymocowany w pewnej odległości od głównych podłóg, tworząc ramę z płyt kartonowo-gipsowych lub tworząc strukturę rozciągającą.

Strukturalnie wnęka na karnisz nad oknem kurtynowym wygląda jak przestrzeń między fałszywym sufitem a jedną ze ścian pomieszczenia (z reguły wybierana jest ściana, w której wykonany jest otwór okna) z miejscem na umieszczenie karnisza za pomocą systemu elementów zawieszenia.

Ile miejsca na sufit podwieszany z wnęką na karnisz wymiary

Ile miejsca powinien zajmować sufit podwieszany z wnęką na karnisz, jakie powinien mieć wymiary? Rozmiar wnęki na zasłony zależy od rodzaju karnisza: kilka centymetrów wystarcza na konstrukcję sznurka dla tiulu lub lekkich zasłon, a w przypadku masywnych modeli wielopoziomowych wnęka na zasłony w napiętym suficie powinna mieć rozmiar co najmniej 10 centymetrów. Jeśli chodzi o długość, może równać się długości ściany lub dopasuj ją pod rozmiar okna.

Ile miejsca na sufit podwieszany z wnęką na karnisz wymiary

Generalnie, szerokość wnęki powinna być dostosowana do planowanego karnisza (ilości torów) i rozmiaru dłoni osoby wieszającej dekorację okienną. To chyba najprostszy sposób, by wyjaśnić ile miejsca na karnisz schowany w suficie podwieszanym jest nam potrzebne.

Jak widać, wnęki na zasłony znajdują różne zastosowania we wnętrzu. Najważniejsze jest przemyślenie tego elementu na etapie prac budowlanych, gdy nie ma ryzyka uszkodzenia lub zanieczyszczenia mebli i dekoracji. Wskazane jest niezwłoczne zapewnienie wystarczającej szerokości i głębokości konstrukcji w przypadku, gdy z czasem konieczna będzie wymiana okapu czy dodanie zasłon okiennych.

Karnisz schowany w suficie podwieszanym wymiary

Karnisz schowany w suficie podwieszanym posiadającym odpowiednie wymiary, to gwarancja doskonałego designu we wnętrzu, ale również funkcjonalność. Zasłony we wnęce sufitowej dają następujące pozytywne aspekty użytkowania:

  • Konstrukcja otworu okiennego staje się elegancka i dokładna;
  • Nadaje się do każdego stylu wnętrza;
  • Zasłony w niszy o błyszczącej powierzchni, która daje efekt odbicia, tworzą wrażenie "rozciągania" pokoju;
  • Jeśli karnisz jest wyposażony w nieestetyczny napęd elektryczny, blok z mechanizmem z powodzeniem ukrywa się w tworzonej strukturze;
  • Wnęka na zasłony z płyt kartonowo-gipsowych daje wyjątkową okazję do dodatkowego oświetlenia poprzez umieszczony w niej pasek LED. W przypadku tkanin ta opcja jest całkowicie bezpieczna ze względu na brak przegrzania. Jeśli wybierzesz kolorowe diody LED, możesz częściowo zmienić kolor podświetlanej części zasłon. W rezultacie wnętrze stanie się tajemnicze i bardziej atrakcyjne, a wystrój pokoju będzie się bawić różnymi kolorami w ciągu dnia i wieczorem.

A co w przypadku, gdy ktoś ma już wykończony sufit, a wcześniej nie zaplanował wnęki? Nic straconego! W pogotowiu pozostaje jeszcze tak wdzięczny produkt, jak listwy maskujące karnisz. Produkty te umieszcza się na suficie, a końcowy efekt jest bardzo podobny do zastosowania sufitu podwieszanego. Dzięki maskownicom możemy całkowicie przykryć niechciany karnisz i cieszyć się pięknem i urokiem zasłon oraz firanek. Te komponenty nowoczesnej sztukaterii występują w kilku wzorach i modelach, więc na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla Waszego wnętrza! Proces montażu maskownic odbywa się wyłącznie przy użyciu kleju, bo listwy są lekkie i wytrzymałe. Z zadaniem tym powinien więc poradzić sobie każdy nabywca, a zatrudnianie fachowców od wykończenia wnętrz nie będzie konieczne. Śmiało więc możemy polecić ten produkt wszystkim naszym czytelnikom.