Sufit podwieszany w salonie z aneksem kuchennym

2019-10-04

SUFIT PODWIESZANY W SALONIE Z ANEKSEM KUCHENNYM

Sufit podwieszany w salonie z aneksem kuchennym to bardzo ciekawy sposób na nietuzinkową aranżację wnętrza. W dzisiejszych czasach rozwiązanie to jest spotykane coraz częściej i to w różnych częściach domów i mieszkań. Nic zresztą dziwnego. Podwieszany sufit wygląda efektownie, zapewnia interesującą formę podświetlenia, w końcu pozwala ukryć niedoskonałości stropu i instalację elektryczną oraz okablowanie. W poniższym tekście podpowiemy Państwu jak skutecznie wykonać sufit podwieszany i jak pomalować go, by wyróżniał nasze wnętrze spośród tysięcy innych.

Jak zrobić sufit podwieszany w salonie kwadrat

Zacznijmy od instrukcji jak zrobić sufit podwieszany w salonie w formie kwadratu. Będzie to konstrukcja na stelażu jednopoziomowym. Przede wszystkim należy pamiętać - i to w przypadku wszystkich pomieszczeń - że ich wysokość musi wynosić co najmniej 2,5 metra.

Rozpoczynamy od wytyczenia poziomicą i ołówkiem punktów na ścianie w miejscu, w którym będzie przebiegać obramówka dla stelażu. Wykonać go należy z profilu UD 30, a jego spód trzeba podkleić akustyczną taśmą. Profil mocuje się za pomocą kołków. By cała konstrukcja była prosta, często sprawdzajcie poziom w czasie wyznaczania obramówki na kolejnych ścianach. Można posłużyć się laserową poziomicą, która umożliwi wyznaczenie linii w całym pomieszczeniu.

JAK ZROBIĆ SUFIT PODWIESZANY W SALONIE KWADRAT

Po wykonaniu obramówki należy położyć profile główne CD 60. Powinny znaleźć się na przeciwległych ścianach, a odstęp między nimi musi wynosić blisko 40 centymetrów. Przycinajcie je, pozostawiając około półcentymetrowe luzy z każdej strony. Po umieszczeniu całości w obramówce, wzmocnijcie profile główne za pomocą wieszaków ES poprzez przytwierdzenie ich do sufitu kołkami. Następnie połączcie wieszaki i profile wkrętami "pchełkami".

Po połączeniu konstrukcji przechodzimy do montażu płyt gipsowych. Stworzą one sufit. Płyty należy przykręcać do konstrukcji za pomocą wkrętów do profili głównych w odległości blisko 30 centymetrów. Między płytami powinno pozostać nieco luzu, by później nie występowały pęknięcia. Miejsca wkręcania oraz łączenia zaszpachlujcie. Nie zapomnijcie również o poprowadzeniu elektryki.

Pomysł na sufit podwieszany w salonie nad stołem

Pomysł na sufit podwieszany w salonie nad stołem to sposób na skuteczne oświetlenie przestrzeni, w której jemy posiłki. Warto zastosować tutaj diody ledowe, które gwarantują mocne i wyraziste światło. Ich zastosowanie wiąże się również z oszczędnością pieniędzy, ponieważ tego typu oświetlenie pobiera znacznie mniej energii, niż klasyczne żarówki. W naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy LED, w skład których wchodzą złączki, taśmy z diodami, ściemniacz i zasilacz. Zestawy te umożliwiają natychmiastowy montaż całego oświetlenia ledowego. Oczywiście pod warunkiem, że mamy już gotowy podwieszany sufit.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jak pomalować sufit podwieszany w salonie zdjęcia i inspiracje

To, jak pomalować sufit podwieszany w salonie, pokazują nasze zdjęcia i inspiracje. Sposobów na aranżację jest wiele. Klasycznym rozwiązaniem, które nasuwa się na myśl w pierwszej kolejności, jest oczywiście sufit biały. To bezpieczna metoda, która zapewnia neutralność i jasność w pomieszczeniu. Warto jednak poeksperymentować, skoro mamy do dyspozycji sufit podwieszany i różnicę poziomów. Jedną z aranżacji może być na przykład jasny sufit podwieszany i błękitny sufit właściwy. Ciekawym wyjściem będzie również wnętrze w głębokim brązie, a sufit podwieszany w odcieniu jasnego brązu.

Produkty przedstawione na zdjęciu