Nowoczesne firany do salonu z balkonem Galeria modnych Zasłon

2019-09-24

Tematem naszego dzisiejszego artykułu będą nowoczesne firany do salonu z balkonem. Ten element wystroju to końcowy etap wykończenia wnętrza, ale za to bardzo istotny. Odpowiednio dobrane firany oraz zasłony w salonie to wizytówka całego domu. Dlatego też warto poświęcić dłuższą chwilę i zastanowić się nad odpowiednią aranżacją przestrzeni okiennej. W poniższym tekście zaprezentujemy Wam najczęściej wybierane rozwiązania, jak również te najbardziej stylowe i modne w ostatnim czasie. Być może jedna z przedstawionych propozycji zainspiruje Was, by zastosować podobne rozwiązanie w Waszym domu.

Firany do salonu z balkonem galeria

Firany do salonu z balkonem można zaaranżować na wiele sposobów, co pokazuje nasza galeria zdjęć. Na początek należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy zależy nam jedynie na pięknym wypełnieniu przestrzeni okiennej? A może równie ważne jest zapewnienie prywatności, bo mieszkamy w pobliżu ruchliwej ulicy? Wszystkie te aspekty będą istotne, ponieważ od nich zależy, jakich materiałów użyjemy do ozdoby okna.

Również istotny jest sam układ okien, na szczęście dzięki pewnym trikom możemy manipulować ich optycznym odbiorem. Dla przykładu, jeśli dysponujemy zbyt małymi ramami okiennymi, dzięki zastosowaniu karniszów sufitowych i długich zasłon lub firan, wizualnie podwyższymy pomieszczenie. Z kolei jeśli chcemy je optycznie obniżyć, wystarczy umieścić klasyczny karnisz tuż nad oknem.

Co do wspomnianej wcześniej prywatności, w przypadku tłocznej ulicy niezbędne będzie zastosowanie firan i zasłon w parze. Im grubszy materiał, tym lepiej, bo ważne jest w tym przypadku, by nikt nie zaglądał nam do wnętrza. Szczególnie, jeśli mieszkamy na parterze - wówczas chodzi również o bezpieczeństwo. Jeśli natomiast nasze okno balkonowe wychodzi na ogród czy podwórko, wówczas możemy ograniczyć się do samych firan.

Nowoczesna aranżacja okna balkonowego w salonie - Nowoczesne dekoracje okien balkonowych

Aranżację okna balkonowego można też oprzeć na nowoczesnych dekoracjach. Mamy tu na myśli maskownicę karnisza, zwaną też listwą do zabudowy karnisza. To elegancki komponent sztukaterii wewnętrznej, występujący w kilkunastu wzorach. Produkt ten jest bardzo wytrzymały i lekki, dzięki czemu montuje się go wyłącznie przy użyciu dedykowanego kleju do sztukaterii. Poradzi sobie z tym każdy laik, a pomoc fachowców od wykończenia wnętrz nie będzie potrzebna. Oferowane modele posiadają różnorodny wygląd, dlatego można dopasować je do każdego typu wnętrza. Świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych i minimalistycznych designach, jak i pomieszczeniach hołdujących bardziej tradycyjnym stylom w architekturze.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Warto wspomnieć, że maskownice wytworzone są ze styropianu EPS 200 i pokryte masą sztukatorską. Nadaje ona produktowi strukturę piaskowca. Dzięki temu malowanie listwy maskującej jest bardzo łatwe. Komponent możemy malować na dowolnie wybrany przez nas kolor. Wystarczą do tego farby do malowania wnętrz bez dodatku rozpuszczalników, na przykład odmiany lateksowe czy akrylowe.

Dzięki maskownicom w pełni ukryjemy karnisz sufitowy, czyli szynowy. Można je też połączyć z listwami przysufitowymi, tworząc piękną kompozycję na suficie.

Zasłony rzymskie - Rolety rzymskie do salonu

Teraz czas na zasłony rzymskie, czyli opis rolet rzymskich do salonu. Produkt ten wciąż cieszy się dużą popularnością ze względu na dekoracyjność, prostotę w obsłudze i skuteczną ochronę przed słońcem. Na rynku dostępne są bowiem odmiany rolet rzymskich z grubych materiałów zasłonowych, jak i rodzaje bardziej firanowe i przejrzyste. Najczęściej tego typu rolety są montowane w sposób, w którym produkt osłania całą wnękę okna, a zasuwa się go i odsuwa za pomocą łańcuszka. Niektórzy producenci oferują opcjonalnie dodanie do każdego modelu rolet rzymskich specjalnego, ozdobnego mankietu. To pas służący do zakrywania mechanizmu rolet.

Rolety rzymskie nie posiadają zmarszczeń czy ozdobnych frędzli. Ich stylistyka opiera się na fakturze płótna i jego wzorze. Warto o tym pamiętać przy wyborze właściwego dla naszego wnętrza modelu. To z pewnością rozwiązanie praktyczne, wygodne i łatwe w utrzymaniu (rolet nie trzeba prać, tak jak zasłon czy firan). Jednak dla przykładu zasłony stwarzają większe możliwości aranżacyjne.

Zasłony z lambrekinem do salonu

Dobrym przykładem szerokiego zastosowania aranżacyjnego są zasłony z lambrekinem do salonu. Lambrekiny to ozdobne elementy wyposażenia w postaci wyciętych, efektownie wyglądających fragmentów materiału, z reguły pofałdowanych. Występują one w zróżnicowanej kolorystyce, mogą mieć też różne formy i kształty. Niektóre są prostokątnymi, wąskimi paskami tkaniny zawieszonymi w górnej części okna. Inne posiadają bardziej wymyślną stylistykę. To niezwykle efektowny dodatek, który w zestawieniu z zasłonami będzie tworzył świetne wykończenie, szczególnie jeśli mamy na myśli wystrój okna z drzwiami balkonowymi.

Zasłony japońskie panelowe

Zasłony japońskie panelowe, zwane inaczej ściankami japońskimi lub zasłonami panelowymi, to kolejny sposób na zakrycie ram okiennych. To bardzo ciekawe i odważne rozwiązanie, które wprowadza do wnętrza orientalny i nieco futurystyczny klimat. Produkty tego typu składają się z przesuwnych ekranów o ciekawych wzorach. Mocuje się je na szynach karniszowych. Dobrze wyglądają na przeszklonych, dużych powierzchniach, a można je również stosować jako przedzielenie dla pomieszczenia.

Firany i zasłony na przelotkach

Często spotykanym motywem w polskich domach są firany i zasłony na przelotkach, czyli zasłony z wszytymi metalowymi kółkami w górnej części tkaniny. Kółka te przechodzą przez karnisz i umożliwiają płynne przesuwanie zasłony. Dodatkowo ładnie falują tkaninę, co prezentuje się bardzo wytwornie i reprezentatywnie.

W salonie szczególnie polecamy zasłony na przelotkach białe lub szare. Ich uniwersalna kolorystyka pozwoli łatwo dostosować je do pomieszczenia i otworzy przed nami dodatkowe możliwości aranżacyjne. Z kolei w sypialni warto postawić na grube tkaniny w ciemnych barwach, które zagwarantują nam maksymalne odseparowanie od światła słonecznego, a co za tym idzie, bardziej komfortowy i głębszy sen.

Rolety okienne wewnętrzne dzień noc

Rolety okienne wewnętrzne dzień noc to kolejna metoda wykończenia okien w salonie, ale też innych pomieszczeniach domu. To obok zasłon na przelotkach, również często wykorzystywany motyw w naszym kraju. W ofercie producentów znajdują się rolety materiałowe, plastikowe, z metalu, drewniane, w końcu z listwami pionowymi lub poziomymi. Wybór jest naprawdę szeroki, na każdą kieszeń i na każdą potrzebę. Często tego typu rolety łączy się z plastikowymi oknami, które z biegiem lat stały się standardem w polskich domach i mieszkaniach.

Modne firany do salonu z balkonem nowoczesne wzory

Modne firany do salonu z balkonem są w stanie wyraźnie podnieść walory estetyczne całego pomieszczenia, a nowoczesne wzory firanki wpasują się obecne standardy. Jak wiemy salon jest centralnym punktem domu i to właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu z naszymi gośćmi czy bliskimi. Przez balkon wpada najwięcej światła do środka, dlatego element ten automatycznie przyciąga wzrok. Warto więc, by firanki na okno z drzwiami balkonowymi stanowiły spójną i efektowną całość, która będzie zachwycać i wprowadzać aurę przytulności. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst zainspirował Was do ciekawej aranżacji okien balkonowych w salonie.