Złączki do taśm LED RGB dwustronne

Złączki do taśm LED RGB dwustronne to niezbędne elementy,  Złączki do taśm LED RGB dwustronne - złączka kątowapozwalające łączyć ze sobą większe ilości ledowych taśm. Standardowa długość jednej taśmy wynosi pięć metrów bieżących. Często jednak jest to niewystarczająca ilość, by wykonać efektowne oświetlenie, zwłaszcza w większych pomieszczeniach i wnętrzach. Wtedy pojawia się konieczność łączenia poszczególnych odcinków taśmy w większe całości. Służą do tego tak zwane złącza click do taśmy LED. W naszym sklepie Decorbook.pl znajdziecie Państwo modele czteropinowe oraz dwupinowe. Te pierwsze dedykowane są taśmom wielokolorowym RGB, natomiast drugie używa się do łączenia taśm jednokolorowych. Nasze złączki służą do taśm o maksymalnej szerokości 10 milimetrów.

O ile sama czynność łączenia jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą specyficznego kliknięcia, tak warto przyswoić sobie wiedzę na temat układu połączenia. Można bowiem stosować podłączenie szeregowe lub równoległe. Często nabywcy taśm nie wiedzą jaki sposób wybrać i mają z tym niemały problem.

Więc jak łączyć taśmy LED? Szeregowo czy równolegle? Pierwszy typ połączenia należy stosować tylko w przypadku krótkich odcinków taśmy! Należy przyjąć, że maksymalna jego długość może wynosić 10 metrów. W połączeniu szeregowym bowiem, z zasilacza wychodzi jedynie jeden przewód, który łączy wszystkie odcinki taśmy (plusy i minusy taśmy są połączone jeden po drugim). Jeśli połączymy tu wiele odcinków taśmy, jest bardzo prawdopodobne, że będą występować na niej spadki napięcia. Dlatego w przypadku łączenia wielu taśm o długości pięciu metrów, należy stosować połączenie równoległe, gdzie od każdej taśmy odchodzi osobny przewód, podłączony bezpośrednio do zasilacza. Łączenie równoległe należy stosować również wtedy, gdy zamierzamy dopasować do siebie dwa różne typy lub kolory taśm.

Złączka kątowa do taśmy LED

Złączka kątowa do taśmy LED to ciekawe urządzenie, które stosuje się - jak sama nazwa wskazuje - w rogach czy narożnikach. Umożliwia ona łączenie taśm pod kątem 90 stopni. Jest ona więc przydatna na przykład w przypadku połączeń obejmujących całą powierzchnię pomieszczeń. Oczywiście produkty te wykluczają potrzebę lutowania, dzięki czemu taśmy nie ulegną zniszczeniu, a sam ich nabywca nie musi dodatkowo operować lutownicą.