Zasilacz do taśmy LED 5m

Zasilacz do taśmy LED 5m to konieczny zakup, jeśli chcemy cieszyć się jakis Zasilacz do taśmy 5mw naszym domu pięknym i nieszablonowym oświetleniem. Energooszczędne taśmy z diodami ledowymi cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Spotkać je można już nie tylko w punktach usługowych czy luksusowych hotelach i pubach, ale również coraz częściej w domowym zaciszu. Nic w tym dziwnego. Zakup takiego oprzyrządowania to z jednej strony zapewnienie świetnej stylistyki dla wnętrza. Z drugiej strony to przecież oszczędność pieniędzy i energii, a więc przyczynienie się do ochrony środowiska. Aspekt ten jest coraz częściej poruszany wśród klientów wrażliwych na problemy związane z dbaniem o nasze naturalne zasoby.

Nie każdy jest specem od technicznych rzeczy, więc nie każdy też wie, że nie wystarczy zakup samej taśmy LED, by cieszyć się dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu. By wszystko sprawnie działało, potrzebne są jeszcze tak zwane złączki, klej montażowy, opcjonalnie ściemniacz i przede wszystkim zasilacz. Bez tego elementu taśma nie będzie posiadała napięcia, wobec czego nie będzie świecić. Zasilacz jest więc kluczowym urządzeniem, jeśli chodzi o wprowadzenie do wnętrza nastrojowego, a jednocześnie efektownego oświetlenia LED. Postaramy się więc jak najprościej wytłumaczyć Państwu w jaki sposób poprawnie dobrać odpowiedni zasilacz dla danej taśmy.

Jaki zasilacz do taśmy LED 5m

Zaczniemy od kwestii jaki zasilacz do taśmy LED 5m będzie najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim należy wyjść od tego, że kluczową kwestią jest moc taśmy. Kieruj się więc zasadą, że zasilacz musi mieć moc większą o 10 % niż moc, którą sama taśma. Dla przykładu posłużmy się taśmą pobierającą 4,8 W/m mocy na metr. Jak łatwo wyliczyć, pięciometrowy odcinek będzie pobierał moc 24 W. By zapobiec spadkom mocy na taśmie, należy więc kupić zasilacz o mocy 35 W. To powinno zapewnić swobodny i skuteczny przepływ, bez niechcianych spadków. Jeśli więc kupujecie taśmy LED, w pierwszej kolejności zwracajcie uwagę na jej pobór mocy, a następnie dobierajcie do produktu odpowiedni zasilacz. Taśmy o jednolitej barwie pobierać będą mniej mocy, niż taśmy RGB, czyli wielokolorowe. Te pierwsze pobierają 4,8 W/m, natomiast drugi rodzaj aż 14,4 W/m.

W naszym sklepie Decorbook.pl znajdziecie Państwo zasilacze impulsowe oraz stałonapięciowe. Ich moc wyjściowa to przedział od 12W do aż 200W. Z pewnością znajdziecie więc produkt odpowiadający Waszym potrzebom.