Rozety sufitowe styropianowe

Rozety sufitowe styropianowe to komponenty, które są wybierane przede wszystkim przez miłośników pięknych zdobień i ornamentów. Rozety sufitowe styropianowe - Rozety sufitowe poliuretanowe Mało który element sztukateryjny zawiera bowiem w sobie tyle szczegółowych wzorów i wymyślnych kompozycji. W ujęciu historycznym, rozety zyskały największą popularność w XVIII i XIX wieku jako dekoracje z wzorami roślinnymi, umieszczane na plafonie i suficie. Mogły one być wykonane w stiuku lub wymalowane. W dzisiejszych czasach za sprawą sztukaterii wewnętrznej, obserwujemy powrót do tendencji umieszczania we wnętrzach rozet sufitowych, choć niektóre modele mogą być aplikowane również na ścianach.

Rozety ozdobne sufitowe skutecznie nawiązują do motywów znanych ze sztuk plastycznych lub architektury dawnych czasów. Komponenty te skutecznie podnoszą wartość estetyczną pomieszczenia i nadają mu wytworny charakter. W ofercie sklepu Decorbook znajdują się jednak również modele o nowoczesnym designie, dedykowane współczesnym stylom w architekturze wnętrz. Dostępne u nas rozety styropianowe sufitowe posiadają zróżnicowane wymiary i średnice - od tych kilkucentymetrowych do komponentów mających ponad metr średnicy. Z pewnością każdy klient znajdzie interesujący go towar.

Rozety sufitowe poliuretanowe

W naszym sklepie znajdziecie Państwo również rozety sufitowe poliuretanowe. Produkty te charakteryzują się dużą wytrzymałością, co gwarantuje ich wieloletnią eksploatację i zadowolenie nabywcy. Mogą one służyć jako dekoracja sufitu lub ściany, albo jako efektowne łączenie sufitu i żyrandolu. Na Decorbook.pl znajdziecie Państwo przekrój produktów różnych firm, co daje Wam opcję swobodnego wyboru i dopasowania danej rozety do stylistyki Waszego wnętrza.

Warto zaznaczyć, że rozety dekoracyjne sufitowe można malować farbami do wnętrz. Nie powinny one jednak zawierać w swoim składzie rozpuszczalników, bo środki te mogą uszkodzić powłokę sztukaterii. Jeśli więc użyjemy właściwych farb, szybko i sprawnie przystosujemy rozety do kolorystyki pomieszczenia, w którym zostały umieszczone.

Rozety sufitowe z oświetleniem

Rozety sufitowe z oświetleniem stanowią bardzo ciekawe i efektowne zestawienie. Rozety sufitowe z oświetleniem - rozety sufitowe prostokątne Bardzo często rozety umieszcza się w centralnym punkcie sufitu, czyli tam, gdzie znajduje się żyrandol. Stają się one wówczas pięknym łączeniem między oświetleniem a sufitem. Dobrze dobrana rozeta do żyrandolu potrafi odmienić charakter całego pomieszczenia i nadać mu dostojny charakter. Nic więc dziwnego, że tego typu sztukaterię stosuje się nie tylko w domach, ale również pałacykach, dworkach czy na przykład w hotelach o podwyższonym standardzie.

Klienci często pytają nas o rozety sufitowe prostokątne. Nie jest prawdą, że na rynku znajdują się wyłącznie rozety o okrągłym kształcie. W naszym sklepie znajdziecie Państwo kilka wzorów rozet o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. To na przykład Rozeta Sufitowa CS5, Rozeta Sufitowa R52 czy Rozeta Dekoracyjna QR005. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą rozet sufitowych oraz innych produktów.