Jak zamaskować rury od grzejnika w pokoju

2019-12-18

Jak zamaskować rury od grzejnika w pokoju? To pytanie zadaje sobie wielu naszych klientów, dlatego postanowiliśmy poruszyć ten temat na naszym blogu. Jako idealne rozwiązanie jawi się maskownica do rur grzejnika. Ten wykonany z poliuretanu produkt zapewnia maksymalne krycie psujących estetykę rur dzięki swoim sporym rozmiarom. Na rynku można znaleźć kilka modeli produktu, a każdy o innych parametrach. Największa maskownica posiada 25 centymetrów szerokości i 20 centymetrów wysokości, co pozwala ukryć niemal każdy rodzaj rury grzejnikowej.

Gotowa zabudowa rur grzewczych z listwy

Gotowa zabudowa rur grzewczych z listwy jest szybkim i skutecznym sposobem zapewnienia należytej estetyki we wnętrzu. Powinny ją docenić również osoby, które nie mają zbytniego doświadczenia w pracach wykończeniowych lub majsterkowaniu. Zakup listwy wiąże się bowiem z szybkim i bardzo prostym montażem. Nie ma potrzeby wiercenia i używania kołków - wystarczy dedykowany klej do sztukaterii. Nie zajdzie również potrzeba zatrudniania fachowca od wykończeń, bo z aplikacją maskownicy bez problemu poradzi sobie dwóch domowników.

Gotowa zabudowa rur grzewczych z listwy - jak zabudować rury od centralnego

Jeśli zastanawialiście się więc jak zabudować rury od centralnego, właśnie zyskaliście konkretną odpowiedź.

Jak zamaskować rury centralnego ogrzewania?

Teraz przedstawimy kilka innych sposobów jak zamaskować rury centralnego ogrzewania w nieco inny sposób i przy innych uwarunkowaniach (gdy rury przebiegają w dolnej, a nie górnej części mieszkania). Układ wnętrza z różnych względów nie zawsze bowiem pozwala na zastosowanie maskownic w postaci nowoczesnych listew poliuretanowych. Jak ukryć rury od kaloryfera w pokoju? Sprawdźcie nasz poniższy, krótki poradnik.

Zamaskuj je pod listwami podłogowymi lub w podłodze

Rury co można na przykład zamaskować pod listwami podłogowymi lub w podłodze. Jeśli przebiegają one w dolnej partii pomieszczenia, to już na etapie projektowania można spróbować schować je w podłodze poprzez umiejętną nadbudowę.

jak zamaskować rury co przy podłodze

Jeśli nie mamy takiej możliwości i mamy do czynienia z już wykończonym wnętrzem, warto pomyśleć o listwach przypodłogowych. Istnieją specjalnie wyprofilowane listwy, dzięki którym skutecznie ukryjemy rury w pełnym zakresie, zapewniając sobie estetyczne wykończenie posadzki. To na przykład listwy z PVC, które są mocno elastyczne i posiadają atrakcyjne ceny dla właścicieli mniej zasobnych portfeli.

Malowanie grzejnika odpowiednim kolorem

Kolejnym sposobem jest malowanie grzejnika odpowiednim kolorem. Zarówno rurom, jak i całemu grzejnikowi można nadać barwę ścian, co w naturalny sposób "wtopi" te elementy. Co ważne, przy takim rozwiązaniu nie dojdzie do procesu utraty ciepła w pomieszczeniu.

malowanie grzejnika odpowiednim kolorem

Osłona na kaloryfer żeliwny

Inną propozycją jest osłona na kaloryfer żeliwny, która przy okazji może przykryć również rury. To elegancki sposób ukrycia kaloryfera, a na rynku znajduje się wiele komponentów do tego przeznaczonych. Wystarczy wymienić stylowe, szklane ekrany, ramy drewniane, osłony wykonane z MDF, metalowe ekrany na zawiasach, ekrany pudełkowe (zwane też skrzynkowymi) czy zabudowy kartonowo-gipsowe, wykonane metodą "do it yourself".

Osłona na kaloryfer żeliwny

Listwy maskujące rury centralnego ogrzewania

Listwy maskujące rury centralnego ogrzewania dostępne są w naszym sklepie Decorbook.pl. Dlaczego warto zdecydować się na ten pomysł? Ze względu na niewątpliwe zalety, jakie ze sobą niesie. Wśród nich możemy wymienić:

  • skuteczne ukrycie rur ciepłowniczych, ale również instalacji elektrycznej,
  • doskonałe wykończenie wnętrza w górnej jego części,
  • optyczne podwyższenie pomieszczenia,
  • nadanie pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu.

Plastikowa maskownica do rur grzejnika inspiracje

Plastikowa maskownica do rur grzejnika stwarza możliwość ciekawych inspiracji. Z powodzeniem można stosować ją w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych, budynkach użyteczności publicznej czy biurach. Listwy wprowadzają nowoczesny wygląd i są przystosowane do malowania na dowolny kolor. Można je również pozostawić w oryginalnym, białym odcieniu. Maskownica nie pożółknie, bo została pokryta powłoką matowej, białej farby akrylowej. Mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał Wam jak zamaskować rury od grzejnika w pokoju.