Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych cena

2019-12-19

ILE KOSZTUJE MONTAŻ LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH CENA

Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych? Dziś sprawdzamy jaka jest cena za tę usługę u fachowców od wykończenia wnętrz. Przeanalizowaliśmy kilka źródeł i cenników i zdobyliśmy niezbędne informacje w tej kwestii. Od razu należy zaznaczyć, że koszty za usługę nie są w całej Polsce takie same. Są one uzależnione od danego regionu kraju oraz indywidualnej wyceny danego specjalisty. Jeden z nich proponuje dla przykładu montaż przypodłogówek w cenie 14 złotych za metr bieżący, a demontaż za 3 złote za metr bieżący. Z kolei jeden ze sklepów z panelami podłogowymi wykona usługę montażu listew w przedziale od 4 do 12 złotych za metr bieżący.

Wiele prywatnych ofert montażu znajduje się również na serwisach aukcyjnych w rodzaju olx.pl. Usługodawcy nie wskazują jednak cen, zachęcając do kontaktu telefonicznego i ustalenia warunków współpracy indywidualnie.

Należy jednak mieć na uwadze, że użycie wielu metrów listew na dużej powierzchni będzie wiązać się z wysokim kosztem końcowym. Wniosek jest więc taki, że montowanie listew przypodłogowych najlepiej przeprowadzić we własnym zakresie. Nie jest to trudne, co za chwilę Wam pokażemy na konkretnych przykładach.

Sposoby montażu listew przypodłogowych

Wyróżnić możemy cztery sposoby montażu listew przypodłogowych. Może się to odbywać najbardziej popularną metodą na klej, ale również można wykorzystać kołki ze specjalną szyną, dwustronną taśmę oraz specjalne zszywki (w przypadku określonego produktu marki Arbiton).

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest oczywiście użycie kleju. Ten sposób aplikacji jest możliwy w przypadku wielu listew i obecnie jest chyba również najpopularniejszym sposobem montażu listew. Producenci oferują dedykowane spoiwa, które trwale wiążą przypodłogówki z podłożem na wiele lat. Dzięki tej opcji kwestia pod tytułem: "jak montować listwy przypodłogowe" przestaje być dla większości potencjalnych nabywców przerażająca.

Montaż listew przypodłogowych PCV na klej cena

Klienci często pytają o montaż listew przypodłogowych PCV na klej i jaka jest jego cena oraz jak przykleić listwy przypodłogowe PCV. Produkty wytworzone z tego materiału montuje się jednak w inny sposób, a mianowicie używając wiertarki i kołków. Te urządzenia są potrzebne, by do ściany przymocować tak zwany profil montażowy listwy. To właśnie do niego przytwierdza się listwę PCV i to na nim się ona trzyma. Listwy przypodłogowe przyklejane to między innymi te z poliuretanu czy MDF.

MONTAŻ LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH PCV NA KLEJ CENA

Montaż listew przypodłogowych na kołki

Montaż listew przypodłogowych na kołki nie jest trudny i uciążliwy, jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia, czyli wiertarkę. Cały proces montażowy odbywa się poprzez wywiercenie otworów w ścianie i umieszczeniu w nich kołków. Z kolei na nich montuje się specjalną, metalową szynę, a do niej przytwierdza listwy wykończeniowe przypodłogowe.

Montaż listew przypodłogowych MDF na klipsy

Montaż listew przypodłogowych MDF na klipsy to jeden ze sposobów na sprawne przytwierdzenie profili z tego tworzywa. Jak odbywa się ten proces? Na początku należy sprawdzić czy listwa w pełni przylega do podłoża. Jeżeli nie, należy zaznaczyć na ścianie miejsca wgłębień i w nich zamocować zatrzaski, które zniwelują duże luki między listwą i podłożem. Klipsy przyłóżcie do ściany tuż przy posadzce i zaznaczcie tam miejsce na wywiercenie otworów przy użyciu wiertarki. Zatrzaski zamocujcie przy użyciu kołków. Analogicznie należy postępować z innymi klipsami. Odległość między kolejnymi  powinna wynosić blisko 50 centymetrów. Gdy wszystkie klipsy zostaną przymocowane, możecie przystąpić do nałożenia na nie listwy. Musi ona jednak posiadać specjalne wyżłobienia na swojej wewnętrznej stronie.

MONTAŻ LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH MDF NA KLIPSY

Samodzielny montaż listew przypodłogowych MDF

Samodzielny montaż listew przypodłogowych MDF najłatwiej jednak przeprowadzić, używając jednego z dedykowanych klejów. Nie będziemy musieli wówczas używać wiertarki i kołków, co dla wielu osób jest barierą nie do przejścia.

Mocowanie listew przypodłogowych MDF krok po kroku

Jak więc powinno przebiegać mocowanie listew przypodłogowych MDF krok po kroku? Przede wszystkim dobierz w internetowym sklepie ze sztukaterią odpowiedni klej do listew MDF. Pomocniczy może okazać się również klej termo-topliwy w pistolecie. Niezbędne będzie na pewno przycinanie listew. Do tego celu rekomendujemy użycie piły ręcznej z małymi ząbkami i skrzyni uciosowej.

Zacznij od nałożenia kleju montażowego na tył listwy w odstępach wynoszących 50 centymetrów. Dociśnij ją do ściany i na moment ją odciągnij, by sprawdzić czy klej się równomiernie przykleił. W tej pozycji przytrzymaj listwę około 1,5 minuty, bo muszą wyparować zawarte w kleju rozpuszczalniki. Klej szybciej dzięki temu zwiąże. Warto też dodać w kilku miejscach klej z pistoletu, by dodatkowo wzmocnić łączenie.

Miejsca, w których nastąpiło łączenie listew przypodłogowych wypełnij szpachlą akrylową, a po usunięciu nadmiaru wygładź całość i poczekaj aż wyschnie. Łączenia na koniec należy pomalować farbą.

Montaż listew MDF cennik

Montaż listew MDF i jego cennik są zbliżone do podanych kwot na wstępie naszego artykułu. My rekomendujemy jednak samodzielny montaż, którego nie należy się obawiać. Wystarczy zaplanować na to jedno popołudnie. Dzięki temu zaoszczędzimy jednak znaczne środki pieniężne.

W naszym kolejnym artykule podpowiemy Wam jak powinno wyglądać prawidłowe malowanie listew przypodłogowych.