Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem zdjęcia

2019-10-22

Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem zdjęcia

Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem zawsze prezentuje się okazale - zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Zestawienie tego typu spotkać możemy bardzo często, ale ma to swoją określoną przyczynę. Z jednej strony biała kuchnia to ponadczasowy standard, który zawsze sprawdza się pod względem stylistycznym, a w niektórych przypadkach jest po prostu niezbędny z przyczyn funkcjonalnych (omówimy je później). Z drugiej strony drewno jest chętnie widziane w domach i mieszkaniach, ponieważ wprowadza do nich aurę przytulności, ciepła i wytworności. W połączeniu, biały kolor z drewnem stanowią dobrze zgrane zestawienie.

Mała biała kuchnia na wysoki połysk z drewnianym blatem

Kolejną, chętnie wybieraną konfiguracją, jest mała biała kuchnia na wysoki połysk z drewnianym blatem. To rozwiązanie cieszy się wzmożoną popularnością szczególnie w ostatnich latach. Wspomniany wysoki połysk odnosi się do warstwy wierzchniej mebli. Taka zabudowa prezentuje się bardzo korzystnie również w kuchniach o dużej powierzchni. Można więc otwarcie powiedzieć, że jest bardzo uniwersalna, podobnie, jak drewniane blaty.

Mała biała kuchnia na wysoki połysk z drewnianym blatem

Kolor biały w małych kuchniach odgrywa jednak szczególną rolę. Dzięki niemu, mamy wizualne wrażenie, że pomieszczenie jest większe, niż w rzeczywistości. Nikt przecież nie chce, aby jego lokum sprawiało wrażenie klitki, a kuchnia nie należy do największych pomieszczeń we wnętrzu. Dlatego też często stosuje się w niej białą barwę, bo z jednej strony pozwala na pewną optyczną manipulację, a z drugiej wygląda po prostu elegancko.

Kuchnia nowoczesna biała z drewnianym blatem to rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzach różnego typu - zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. To doskonała baza do własnej inwencji twórczej, ponieważ kwestia dodatków pozostaje otwarta i to od nas zależy, jaki kuchnia zyska końcowy charakter. A możliwości aranżacyjne w tym przypadku są tak właściwie nieskończone. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Biała kuchnia połysk z drewnianym blatem jest to więc opcja, która powinna spodobać się osobom z własną wizją i pomysłem.

Rodzaje blatów kuchennych drewnianych - blaty do kuchni

Na rynku możemy obecnie rozróżnić kilka rodzajów blatów kuchennych drewnianych - blatów do kuchni. Poniżej przedstawimy możliwe do wyboru opcje, byście posiadali jak najszerszą wiedzę przed kupnem produktów z tej grupy. Szczegółowo opiszemy Wam wady i zalety poszczególnych rodzajów blatów, tak byście mogli zdecydować, który będzie dla Was najbardziej przystępny.

Z naturalnego lub klejonego

Wygląd drewna i jego struktura to niezmiennie stylistyczny hit, który spotkać możemy w wielu wnętrzach. Blat to jednak szczególny element kuchni, który narażony jest na wiele czynników. Mamy tu na myśli między innymi wysokie temperatury, wodę, wilgoć, uszkodzenia czy też środki do utrzymania czystości. Jak w tak ciężkich warunkach radzić będzie sobie naturalny materiał? Wszystko zależy od rodzaju drewna.

Blat kuchenny z naturalnego drewna

Lite drewno, wbrew pozorom, jest mnie odporne, niż drewno klejone. W jego przypadku występuje większa możliwość wypaczania, wyginania się i pękania pod wpływem naprężeń. Jest ono też mnie odporne na zarysowania i wysokie temperatury.

Blat z drewna klejonego znacznie lepiej spisze się w obszarze codziennego użytkowania. Tak zwana "klejonka" zapewnia znacznie większą wytrzymałość na wszystkie wspomniane wyżej czynniki. W dodatku, nawet po wielu latach użytkowania, drewno klejone nie trzeszczy. Jeśli jest odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane, poradzi sobie w kuchennych warunkach bez najmniejszych problemów.

Z płyty wiórowej pokrytej fornirem

Kolejny rodzaj blatów, to te z płyty wiórowej pokrytej fornirem. Wiele osób twierdzi, że fornir posiada o wiele lepszy wygląd, niż struktura tradycyjnego drewna. Tworzywem tym wykańcza się płyty wiórowe, ale również pilśniowe, sklejki, płyty z MDF-u, HDF-u czy płyty bakelitowe.

Blat kuchenny płyty wiórowej pokrytej fornirem

Płyty wiórowe niezbyt dobrze znoszą wysokie temperatury i przede wszystkim podwyższoną wilgotność. A ta niestety jest stałym gościem w takim pomieszczeniu, jak kuchnia. Dlatego też nie jest to wybór, który będziemy Wam polecać i do którego chcemy Was przekonywać.

Od postformingu z tworzywa sztucznego do drewna

Obecnie dostępny wybór blatów jest szeroki - od postformingu z tworzywa sztucznego do drewna klasycznego. Klient ma możliwość wyboru tworzywa i produktu, który będzie najbardziej odpowiadał jego potrzebom. W grę wchodzą tutaj również kwestie finansowe. Wspomniany postforming jest jedną z najtańszych możliwych opcji zakupu blatu, a przy tym stwarza duże możliwości aranżacyjne. Blaty wykonane w tej technologii są bowiem wykonywane w różnorodnej kolorystyce, a mogą również imitować naturalne materiały, jak na przykład kamień czy drewno. Podczas produkcji blatów postformingowych, laminat zagina się i klei na gorąco do krawędzi płyty. To zapobiega degradacji płyty i wciekaniu wody w połączenia. Jest to więc rozwiązanie, które warto rozważyć w kontekście wykończenia kuchni. Szczególnie, jeśli nie mamy zbyt zasobnego portfela lub szkoda nam środków na blat z drewna klejonego czy litego.

Blat kuchenny postforming

Jaki blat do białej kuchni?

Jaki blat wybrać więc do naszej białej kuchni? O zaletach połączenia z drewnem napisaliśmy powyżej. W tym miejscu możemy więc podsunąć Wam nieco inne rozwiązania stylistyczne:

  • biała kuchnia z czarnym blatem - wspaniałe zestawienie dla osób, które lubią wyraziste kontrasty. Czerń z bielą zawsze wyglądały bardzo wytwornie i ekstrawagancko, dlatego też zastosowanie takiego mariażu w kuchni znacznie podniesie jej walory wizualne. Czarny blat jest wdzięcznym podłożem podczas przygotowywania posiłków, w dodatku jest łatwy w utrzymaniu.

biała kuchnia z czarnym blatem - jaki blat do białej kuchni?

  • biała kuchnia z szarym blatem - propozycja dla miłośników jasnych barw. Biała kuchnia z białym blatem za bardzo przypominałaby w naszym odczuciu szpitalną salę, ale warto rozważyć jeden z odcieni szarości. Takie zestawienie wygląda schludnie i elegancko, a pozwala uniknąć monotonii.

biała kuchnia z szarym blatem

  • biała kuchnia z blatem w naturalnej strukturze - kolejnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest blat z kamienia lub marmuru, albo imitacja postformingowa. Zwróćcie jednak uwagę na to, by wzór nie był zbyt bogaty. Za dużo szczegółów będzie Wam przeszkadzało przy procesie przygotowywania posiłków i stworzy wrażenie bałaganu. Blat nie powinien też odstawać zbytnio od reszty kuchni pod kątem kolorystycznym.

biała kuchnia z blatem w naturalnej strukturze drewna

Jaki kolor zlewu do drewnianego blatu?

Czas zastanowić się jaki kolor zlewu do drewnianego blatu będzie pasować najbardziej. Wszak zlew to również bardzo ważna i integralna część kuchni. Wiele zależy w tym przypadku od stylistyki i kolorystyki, która panuje w naszej kuchni. Dla przykładu jeśli postawiliśmy na białą kuchnię i czarny blat, naturalną konsekwencją i kontrastem będzie zlew biały. A co w przypadku blatu z drewna? Tutaj doradzamy wybór na przykład zlewu w jasnych odcieniach, wykonanego ze sztucznego kamienia. Można też zdecydować się na wspomniany przed chwilą, klasyczny zlew w białym kolorze, który zawsze wygląda uniwersalnie i elegancko.

Jaki kolor zlewu do drewnianego blatu?

Kuchnia biała z drewnem inspiracje

Kuchnia biała z drewnem to szereg inspiracji dla wystroju wnętrza. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, zyskujemy ponadczasowy design, który będzie zachwycał wszystkich Waszych gości, a Wam zapewni komfort gotowania.

Kuchnia biała z drewnem inspiracje

Przy wyborze mebli do białej kuchni, warto zastanowić się czy zależy nam na wariancie matowym lub połyskowym. Ten drugi z pewnością będzie wymagał więcej "gimnastyki" przy utrzymaniu czystości. Będzie się jednak prezentował bardziej okazale i nowocześnie.

Kuchnia biało czarna z drewnem inspiracje

Kuchnia biało czarna z drewnem również podsuwa ciekawe inspiracje. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład pomalowana na biało kuchnia z czarnymi meblami i drewnianym blatem oraz białymi dodatkami. Inna propozycja to biała kuchnia z drewnianym blatem i czarnym AGD. Biało-czarne rozwiązanie z drewnianym blatem można też zestawić z drewnianymi dodatkami lub dodatkami i sprzętami w barwach pastelowych. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania i zakupy, warto zwizualizować sobie nasz pomysł i dokładnie go przemyśleć. Można też skorzystać z pomocy studiów projektowych, które przygotują dla nas wizualizację wnętrza. Jest to najdokładniejsza forma zobrazowania naszego pomysłu, choć nie najtańsza.

Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem jaka podłoga?

A jaka podłoga będzie najlepiej pasować do nowoczesnej, białej kuchni z drewnianym blatem? W tym zestawieniu rekomendujemy posadzkę z tradycyjnego drewna lub podłogę "pływającą", czyli panele drewnopodobne. Będzie to naturalna konsekwencja i spójny mariaż dla drewnianego blatu. Warto jednak postarać się, by odcień i rodzaj drewna były takie same lub chociaż podobne. Wiele osób interesuje też biała kuchnia z drewnianym blatem i szara podłoga. Szarość w towarzystwie bieli prezentuje się bardzo korzystnie, dlatego posadzka w tym odcieniu zapewni piękne wykończenie wnętrza.

Nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem jaka podłoga?

Jeśli już jesteśmy przy podłodze, to warto zadbać też o właściwy dobór listew przypodłogowych. Uniwersalnym wyborem będą listwy w kolorze białym, które dobrze skonsolidują się z meblami. Mogą to być listwy z poliuretanu lub MDF. W ofercie Decorbook znajdują się również produkty z nowoczesnych tworzyw, które imitują wygląd drewna. Dostępnych jest kilkanaście modeli, które odpowiadają poszczególnym rodzajom drewna. Listwy wyglądają bardzo realistycznie i na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić, czy mamy do czynienia z prawdziwym surowcem czy z imitacją. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie.