Wąska kuchnia w kształcie litery l z oknem

2019-10-16

KUCHNIA W KSZTAŁCIE LITERY L Z OKNEM

Wąska kuchnia w kształcie litery L z oknem to zgrabne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które powinno być wygodne dla każdej pani domu. To najpopularniejszy wariant układu kuchni, w którym meble są umieszczone prostopadle wzdłuż dwóch sąsiednich ścian. Jest to optymalne rozwiązanie dla średnich i małych kuchni, ponieważ pozwala efektywnie wykorzystać nawet skromne miejsce.

Do jakich wnętrz najbardziej polecamy kuchnię nowoczesną L? Przede wszystkim do tych, gdzie pomieszczenie kuchenne ma mniej niż 10 metrów kwadratowych powierzchni. Jeśli ta powierzchnia jest większa, zestaw kuchenny należy uzupełnić wyspą, półwyspem lub umieścić dodatkowy rząd szafek wzdłuż przeciwległej ściany. Kuchnia zabudowa L dobrze sprawdzi się też we wnętrzach, w których część kulinarna jest połączona z salonem i jadalnią.

Niewątpliwym plusem omawianego układu jest możliwość postawienia lodówki, zlewu i kuchenki zgodnie z zasadą trójkąta - w równej odległości od siebie. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas i wysiłek: gdy wszystko jest pod ręką, gotowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Pamiętaj jednak, by boki trójkąta nie były dłuższe niż dwa metry.

Nowoczesne kuchnie o kanciastym układzie są kompaktowe i przestronne: będziesz mieć wiele szafek na zapasy i przybory kuchenne, a dzięki inteligentnym akcesoriom, cenna przestrzeń nie zostanie zmarnowana.

Mała kuchnia w kształcie litery L z wyspą

Może zdarzyć się, że ograniczenia architektoniczne zmuszą Cię do zastosowania małej kuchni w kształcie litery L z wyspą. Należy bowiem pamiętać, że "elka" zajmuje więcej miejsca niż układy klasyczne. Jeśli rzadko gotujesz i przechowujesz w domu trochę zapasów, wystarczy tradycyjny, liniowy zestaw kuchenny.

Kuchnia układ L słabo nadaje się do wąskich i wydłużonych oraz przestronnych i kwadratowych kuchni. W pierwszym przypadku miejsce jest używane nieracjonalnie i istnieje ryzyko przeciążenia i tak już ograniczonej przestrzeni (chyba, że postawisz na mniejszą wersję kuchni L). W drugim przypadku musisz wykonać wiele niepotrzebnych ruchów, cały czas poruszając się po dużym obszarze, co podczas gotowania jest niewskazane i uciążliwe. Zarówno duża, jak i mała "elka" nie są tu wskazane.

Narożny projekt kuchni - najlepsze pomysły

Narożny projekt kuchni to coraz częstszy wybór w polskich domach, dlatego poniżej przedstawimy Wam najlepsze pomysły na zagospodarowanie przestrzeni narożnej. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie i często potrafi ono przysporzyć nie lada problem właścicielom remontowanych kuchni. Pierwsze pytanie pojawia się już przy samym kącie 90 stopni, a więc styku dwóch blatów. Czy pozostawić to miejsce puste? Co zrobić, by przestrzeń pod blatami, w szafkach, pozostała zagospodarowana?

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jeśli mamy taką możliwość, już na etapie projektowania kuchni i wyboru mebli pomyślmy o zestawie z obrotową półką w narożnikowej szafce. Jeśli chcemy dokonać zmian w starszym modelu mebli, wówczas musimy je przerobić poprzez montaż obrotówki. Elementy te można jednak kupić w popularnych marketach budowlanych.

Ze zlewem w rogu - Narożny zlewozmywak

Jeśli chodzi o zagospodarowanie narożnika w zewnętrznej części, to można na przykład postawić na opcję ze zlewem w rogu. Jest to bardzo często spotykany układ. Wówczas przestrzeń narożną w szafkach wypełniają rury. Model kątowy zlewu jest zwykle wbudowany w tak zwaną szafkę trapezową. W kuchni pod kątem prostym najlepszym wyborem jest miniaturowy, okrągły zlew lub kompaktowy, prostokątny zlew z jedną lub dwiema miskami.

Kuchnia z z narożnym zlewozmywakiem - Kuchnia ze zlewem w rogu

Z półwyspem

Kuchnia nowoczesna L z półwyspem to rozwiązanie, które stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne. Półwysep kuchenny to moduł meblowy, którego udana lokalizacja będzie kluczem do funkcjonalności, ergonomii i atrakcyjności. Kuchnia z półwyspem ma wiele niepodważalnych zalet, w szczególności możliwość dekoracji wnętrz, bez konieczności ograniczania się do standardowych rozwiązań. Projekt kuchni L z wyspą zwiększy powierzchnię użytkową w wąskim pomieszczeniu i stworzy naturalny podział na strefy funkcjonalne.

Kuchnia z półwyspem

Decydującym czynnikiem przy wyborze półwyspowego modułu kuchennego jest wielkość kuchni. Rozważ najkorzystniejsze opcje układu i design, zarówno dla małych, jak i przestronnych pomieszczeń. Podczas opracowywania projektu projektowego ważne jest, aby wziąć pod uwagę niektóre zasady. Szerokość wolnej strony zwróconej w stronę miejsca pracy w kuchni powinna wynosić co najmniej 120 cm, w tym przypadku osiągany jest maksymalny komfort i funkcjonalność.

Z wyspą

Właściciele przestronnej kuchni w domu lub kuchni połączonej z salonem docenią układ wyspy. W małym mieszkaniu preferuj opisany powyżej półwysep lub kup mobilny stolik wyspowy - zajmują mniej miejsca. W dużym wnętrzu możesz pozwolić sobie na więcej, w tym również na obszerną wyspę. Może ona z jednej strony służyć jako miejsce do jedzenia wspólnych posiłków. Z drugiej strony, możesz ją też zagospodarować jako dodatkową przestrzeń do przygotowywania jedzenia i przechowywania kuchennych akcesoriów.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Biała kuchnia w kształcie litery L projekty

Biała kuchnia w kształcie litery L to szansa na ciekawe i bardzo atrakcyjne projekty. Bardzo często wybieranymi designami dla wnętrz, są styl skandynawski i styl angielski. Te odmiany wystroju kuchni bazują właśnie na barwie białej. Często również możemy spotkać białe kuchnie w stylu prowansalskim. Utrzymane w tej tonacji pomieszczenia sprawiają wrażenie przestrzenności, a przy tym są eleganckie, uporządkowane i przytulne.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Przy tworzeniu projektu kuchni "elki" warto więc sięgnąć po właśnie te stylistyki. Są one ponadczasowe, a jakby tego było mało, można łatwo tu pleść nowoczesne motywy, które będą stanowić spójną całość z resztą aranżacji.

Kuchnia w kształcie litery L z barkiem

Kuchnia w kształcie litery L z barkiem to z pewnością opcja dla wszystkich osób, które często urządzają w swoim domu imprezy dla przyjaciół i znajomych. Barek można zaaranżować w bardzo elegancki i efektowny sposób, dlatego będzie on stanowił mocny akcent w wykończeniu naszej "elki". To również idealne rozwiązanie dla domatorów, którzy preferują spędzanie czasu i umilanie sobie czasu właśnie w przestrzeni kuchenno-jadalnej. Wówczas barek mamy dosłownie pod ręką.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery L galeria

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery L to, jak już wspomnieliśmy, stylowe rozwiązanie, co uwidacznia nasza galeria. Układ w stylu L jest najbardziej wszechstronny i prawie zawsze pasuje do wnętrza. Wykorzystuje jednocześnie dwie ściany i narożnik, co oznacza, że ​​zapewnia przestronny obszar prac kuchennych i miejsce na przechowywanie żywności oraz akcesoriów do gotowania. Jednocześnie pozostawia wystarczająco dużo miejsca na aranżację jadalni. W dodatku narożna kuchnia pozwala ustawić lodówkę, zlew i kuchenkę zgodnie z zasadą ergonomicznego trójkąta i uczynić przestrzeń roboczą taak wygodną, ​​jak to tylko możliwe.