Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką bez toalety

2019-11-06

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką bez toalety Galeria

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką bez toalety dla wielu osób może stanowić wyzwanie. Niewiele przestrzeni powoduje, że musimy bardzo dokładnie przemyśleć rozmieszczenie wszelkich elementów, tak by powierzchnia łazienki była optymalnie wykorzystana. Miejsce tego typu musi być maksymalnie funkcjonalne. Dziś podpowiemy Wam więc jak powinna wyglądać aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką bez wc.

Mała łazienka z prysznicem i pralką galeria

Mała łazienka z prysznicem i pralką nie musi być traktowana jako przekleństwo czy klątwa. W niektórych budynkach starej konstrukcji czy szeregowcach takie pomieszczenia nie są rzadkością, ale nie jest to powód do rozpaczy. Jeśli nie ma możliwości przesunięcia ścian i powiększenia łazienki, wystarczy we właściwy sposób zorganizować ograniczoną przestrzeń i wybrać odpowiednią instalację wodno-kanalizacyjną oraz meble.

Mała łazienka z prysznicem i pralką galeria

Dla przykładu, pralka przy prysznicu będzie właściwym wykorzystaniem miejsca, jeśli posiadamy przy kabinie wnękę. Już samo postawienie na prysznic na etapie projektowania będzie znaczną oszczędnością miejsca. Wanna zajmuje dwa razy więcej miejsca, jeśli weźmiemy pod uwagę powierzchnię podłogi. Jeśli nie jesteście więc fanami długich kąpieli i leżenia w wodzie, zdecydowanie polecamy prysznic.

Bardzo mała łazienka 3 m2 z pralką i wanną pomysły

Teraz przedstawimy Wam praktyczne pomysły jak zaaranżować bardzo małą łazienkę 3 m2 z pralką i wanną. Przede wszystkim powinniście pomyśleć o tym, jak wizualnie powiększyć pomieszczenie. Tajemnicą projektowania małej łazienki jest właściwy wybór materiałów i ich kolorystyka. Najlepszymi kolorami do dekoracji są:

  • mleczno-biały,
  • piaskowy/beżowy,
  • jasne pastele - na przykład różowy, niebieski, zielony.

Radzimy unikać natomiast kontrastowych i ciemnych kolorów. Najlepszym wyborem jest połączenie dwóch jasnych odcieni tego samego koloru lub połączenie bieli z dowolnym, pastelowym odcieniem.

Bardzo mała łazienka 3 m2 z pralką i wanną pomysły

Przestrzeń mogą powiększyć błyszczące i lustrzane powierzchnie. Na tej podstawie możecie wybrać błyszczące płytki ceramiczne. Specjalne układanie płytek pomoże zmienić rozmiar: układa się je po przekątnej na podłodze i poziomo na ścianach.

Efekt wolnej przestrzeni pomogą stworzyć również lustra. Możecie na przykład udekorować jedną ścianę za pomocą płytek lustrzanych lub zawiesić na niej duże lustro.

Meble pod zabudowę

Meble pod zabudowę to szansa na dobre i rezolutne zagospodarowanie łazienki i uporządkowanie przestrzeni. Takie rozwiązanie coraz częściej spotykane jest w polskich domach i nie jest już jedynie domeną kuchni oraz przedpokojów. Zabudowę można zastosować na przykład w niszy nad toaletą, nad wanną, a jeśli pozwala na to rozmieszczenie armatury, również na całej ścianie. Dzięki niej wykorzystamy użytkową powierzchnię łazienki, która w warunkach dużego pomieszczenia pozostaje niezagospodarowana i niewykorzystana, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Dzięki tej propozycji, wszelkie akcesoria łazienkowe, jak również środki czystości i kosmetyki znikną z pola widzenia. Mało tego, w zabudowie można ukryć nawet duże sprzęty AGD, o czym piszemy poniżej.

meble pod zabudowę do łazienki

Schowaj je pod blat zlewu

Jeśli posiadamy taką możliwość, meble pod zabudowę schowajcie pod blat zlewu. Wprowadzi to dużą harmonię i elegancję, a dzięki takiemu układowi, wszystko będzie pod ręką. Warto też zwrócić uwagę, że łazienka z zabudową będzie o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Kurz nie będzie zbierał się na każdym elemencie z osobna, a Tobie wystarczy ściereczka, by wszystko przetrzeć kilkoma ruchami ręki.

Łazienka z pralką w zabudowie i suszarką

Łazienka z pralką w zabudowie i suszarką to jeden z przykładów oszczędnego podejścia do przestrzeni. Sprzęty ładowane od przodu - w przeciwieństwie do ładowania od góry - dają pełnowymiarową opcję aranżacyjną i można je ustawiać jeden na drugim, aby zaoszczędzić miejsce. Jest to jeden z najbardziej wydajnych sposobów łączenia łazienki i pralni. Jeśli chcecie zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, możecie również zainwestować w maszyny łączące funkcje pralki i suszarki. Ponadto możecie wykorzystać górną część pralki jako miejsce ozdobne.

Łazienka z pralką w zabudowie i suszarką

Zestaw suszarkę i pralkę razem jedna obok drugiej

Kolejną opcją aranżacyjną jest zestawienie suszarki i pralki razem jedna obok drugiej. Ustawcie pralkę i suszarkę obok siebie pod blatem. W ten sposób możecie wykonywać wiele zadań jednocześnie i wykonywać inne drobne zadania, takie jak prasowanie i składanie ubrań podczas prania. Możecie dodatkowo wykorzystać przestrzeń na blacie, umieszczając przedmioty dekoracyjne (takie jak rośliny) czy odświeżacze powietrza.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Ustaw pralkę i suszarkę razem w narożniku

Innym rozwiązaniem jest ustawienie pralki i suszarki razem w narożniku. Oprócz poprawy funkcjonalności Twojej łazienki, takie zestawienie pozwoli również sprawić, aby ogólny klimat i wygląd łazienki były usprawnione i przytulne.

Ustaw pralkę i suszarkę razem w narożniku

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w bloku

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w bloku nie musi być zadaniem niewykonalnym. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst uzmysłowił Wam to i nieco uspokoił w kontekście zbliżającego się remontu. Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni i kilka trików pozwoli Wam ciekawie i funkcjonalnie urządzić Waszą małą łazienkę.

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w bloku