Jak zrobić prysznic bez brodzika w bloku opinie

2020-01-08

Jak zrobić prysznic bez brodzika w bloku opinie

Jak zrobić prysznic bez brodzika w bloku? - to pytanie zadaje sobie coraz większa ilość osób, które planują remont łazienki. Jakie są więc opinie takiego sposobu? Tego typu rozwiązanie jest praktyczne, eleganckie i zajmuje niewiele miejsca. Warto je więc rozważyć, jeśli pozwalają na jego zastosowanie warunki. W dzisiejszym tekście zgłębimy więc temat i postaramy się przedstawić Wam jak najwięcej szczegółów z nim związanych.

Prysznic bez brodzika w bloku opinie i cena robocizny

Na początek sprawdzimy jaka jest cena robocizny i jakimi opiniami cieszy się prysznic bez brodzika w bloku. W kwestii kosztów, osobną sprawą są oczywiście środki za materiały. Jeśli więc planujemy montaż, już na początku powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie nakłady, jakie poniesiemy. Sama robocizna obecnie waha się w granicach od kilkuset złotych do nawet tysiąca złotych wzwyż. Wszystko zależy od tego, jak skomplikowany będzie proces samego montażu. W niektórych miejscach jest on bardzo utrudniony i wymaga dodatkowych prac. Zdarza się również, że wykonanie prysznica bez brodzika w niektórych budynkach jest niemożliwe.

Prysznic bez brodzika w bloku opinie i cena robocizny

A jakie opinie na temat opisywanego rozwiązania możemy znaleźć w internecie? Klienci, u których system ten został zamontowany w sposób prawidłowy i zgodny z wytycznymi, w przeważającej większości chwalą to rozwiązanie. Warto wziąć pod uwagę, że jest to szczególnie przydatne wyjście, gdy w domu zamieszkują dzieci i przede wszystkim osoby starsze. Prysznic na tym samym poziomie, co podłoga, pozwoli im umyć się bez przeszkód i ryzyka upadku lub poślizgu. Nabywcy chwalą również minimalistyczny design, który doskonale komponuje się z nowoczesnym stylem łazienki.

Wady i zalety prysznica bez brodzika

Teraz przejdziemy do szczegółowej analizy wad i zalet prysznica bez brodzika. Jeśli chodzi o te negatywne strony, to na pierwszy plan wysuwają się wysokie koszty w przypadku skomplikowanego montażu w trudnej lokalizacji. Często zastosowanie bezbrodzikowego prysznica wiąże się z generalnym remontem. Klient musi się więc przygotować na konieczność wydania wielu pieniędzy i dłuższą przerwę w funkcjonowaniu łazienki.

Wady i zalety prysznica bez brodzika

Zalet jest natomiast o wiele więcej. Brak brodzika pozwala nam stworzyć kabinę o dowolnym rozmiarze. Jeśli posiadamy małą łazienkę, łatwo dostosujemy do niej rozmiar naszej kabiny. Z kolei jeśli posiadamy łazienkę o dużym metrażu, możemy pozwolić sobie nawet na komfortową, dwuosobową kabinę.

Prysznic bez brodzika łatwo utrzymać w czystości, co jest z pewnością dobrą informacją dla pań domu i miłośników porządku. Cechuje się on również nowoczesnym wyglądem, który wprowadza do wnętrza elegancję i minimalistyczną efektowność.

Opisywana opcja jest również... po prostu wygodna. Nie musimy przejmować się praktycznie niczym - wystarczy wejść pod strumień wody i to wszystko. Jeśli zdecydujemy się na prysznic bez ścianek, to odchodzi nam również "problem" ścierania wody z szyb. W takim przypadku należy jednak zastosować tak zwaną deszczownicę, która nie rozbryzguje wody.

Jak wybrać odpływ do prysznica bez brodzika?

Ważną kwestią jest jak wybrać odpływ do prysznica bez brodzika. Zastosowanie tego rozwiązania wymaga bowiem zainstalowania właściwego odpływu. Wyróżnić możemy dwa typy, które szczegółowo opiszemy w dalszej części artykułu. Wybór pomiędzy nimi powinien być uzależniony od uwarunkowań i specyfiki łazienki - głównie chodzi tu o możliwość wykonania wylewki i grubość stropu.

Wady i zalety prysznica bez brodzika

Odpływ liniowy ścienny

Pierwszym typem jest odpływ liniowy ścienny. W tym przypadku instalacja kanalizacyjna zostaje zamontowana w ścianie, która przylega do kabiny. Obszar, na którym będziemy się myć musi posiadać spad o wartości minimum dwóch procent. Umożliwi to sprawne odprowadzanie wody i zapobiegnie zalewaniu łazienki. Takie rozwiązanie pozwala zachować jednolitą podłogę w łazience. W praktyce jest to również mniejszy kłopot ze sprzątaniem i utrzymaniem czystości w pomieszczeniu.

Odpływ w podłodze

Odpływ w podłodze jest w kolei najczęściej stosowanym typem odpływu przy zastosowaniu prysznica bezbrodzikowego. W tym przypadku instalacja kanalizacyjna poprowadzona jest tuż pod płytkami podłogowymi.

Należy pamiętać, że odpływ najłatwiej zamontować na parterze, ponieważ strop i izolacja na najniższej kondygnacji są z reguły najgrubsze. Na wyższych piętrach, w przypadku niewystarczająco grubego i wytrzymałego stropu, montaż bezbrodzikowego prysznica będzie niemożliwy.

Jakie płytki pod prysznic bez brodzika

A jakie płytki najbardziej nadają się pod prysznic bez brodzika? Stosować można wszystkie rodzaje i kolekcje płytek ceramicznych. By zachować jednak bezpieczeństwo, warto, by płytki posiadały właściwości antypoślizgowe. Elementy z wysokim połyskiem mogą okazać się zbyt śliskie. Przy wyborze i zakupach powinniśmy więc kierować się nie tylko estetyką, ale również, a wręcz przede wszystkim, bezpieczeństwem.

Jakie płytki pod prysznic bez brodzika

Pod względem stylistyki, dobrze prezentuje się jednorodna posadzka na całym obszarze łazienki, łącznie z częścią prysznicową. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Można też odgrodzić część prysznicową piękną mozaiką lub płytkami w innym kolorze.

Bardzo mała łazienka z prysznicem bez brodzika

Naszym ostatnim zagadnieniem będzie bardzo mała łazienka z prysznicem bez brodzika. Jak już wspominaliśmy, rozwiązanie to można stosować w pomieszczeniach o różnych rozmiarach. Jeśli postawimy na jednolitą posadzkę, nasza mała łazienka będzie wydawać się większa pod względem optycznym.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Ogromne wanny i prysznice z dużymi brodzikami odchodzą powoli do lamusa. Pojawiają się za to rozwiązania, które pozwalają zaprojektować stylowe i funkcjonalne pomieszczenie w minimalistycznym stylu. Właśnie taka będzie Twoja łazienka z prysznicem bez brodzika.