Mała biała łazienka z drewnem inspiracje

2019-11-14

Mała biała łazienka z drewnem inspiracje

Mała biała łazienka z drewnem to doskonały "materiał" na ciekawe inspiracje i podpowiedzi dla naszych klientów. Trendy zmieniają się z roku na rok i z sezonu na sezon, ale zestawienie bieli oraz klasycznego drewna niezmiennie pozostaje żelazną klasyką i harmonijnym związkiem, który nigdy nie wyszedł z mody.

Łazienka w bieli i drewnie wygląda przytulnie, elegancko i schludnie. Symbolizuje dobry gust właścicieli, a także ich wyszukany smak. Do wytworzenia elementów łazienkowych z drewna stosuje się drzewo cennych gatunków, które zostało poddane wstępnej obróbce za pomocą specjalistycznych związków. Jednocześnie wiele elementów wykonano z akrylu o strukturze dopasowanej do drewna. Nie jest to więc rozwiązanie najtańsze, ale z pewnością jest to rozwiązanie niezwykle atrakcyjne dla wielu zmysłów.

Czarno biała łazienka z drewnem aranżacje

Czarno biała łazienka z drewnem to możliwość na wiele ciekawych aranżacji. Wybór kolorystyki łazienki zawsze stanowi pewne wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników jednocześnie: wielkość pomieszczenia, jego oświetlenie czy styl. Nie wszystkie kolory współgrają ze sobą harmonijnie - niektóre dysonansowe kombinacje nie pozwolą Ci czuć się komfortowo i całkowicie zrelaksować się podczas zabiegów wodnych.

Czarno biała łazienka z drewnem aranżacje

Na szczęście istnieje opcja, będąca pewniakiem - czarno-biała łazienka. Duet ten wygląda stylowo, elegancko i trafnie, po prostu nie można się tutaj pomylić. Jedyna rzecz, na którą należy uważać, to dozowanie czerni i bieli we wnętrzu. Przy zakłóceniu równowagi ryzykujemy, że stworzymy sterylne pomieszczenie bez życia lub przytłaczająco ponurą przestrzeń. Drewno pomoże jednak w zachowaniu odpowiedniej równowagi czy też korzystnego przełamania. Reasumując, łazienki w drewnie w zestawieniu z czernią i bielą potrafią robić naprawdę duże wrażenie!

Drewniane meble i akcesoria łazienkowe - jakie dodatki?

Drewniane meble i akcesoria łazienkowe stanowią doskonałe uzupełnienie dla łazienki, jeśli chcemy, by była stylowa i przytulna. Przy doborze odpowiedniej zabudowy, należy zwrócić uwagę, by była ona oczywiście odporna na działanie wilgoci, ponieważ zależy nam na jak największej żywotności naszych mebli. Najlepiej do tego celu nadają się egzotyczne gatunki drewna, na przykład tek, iroko, jatoba, cedr, merbau, doussie, lapacho, badi i wenge.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jeśli chodzi o dobór dodatków, to ciekawą i efektowną propozycją jest na przykład lustro opatulone w drewnianą ramę, drewniane uchwyty na ręczniki, mydelniczki czy dozowniki.

Wanna drewniana

Wanna drewniana to ciekawe zagadnienie, któremu poświęcimy nieco więcej miejsca. Drewno jest najstarszym materiałem budowlanym i wykończeniowym, a kiedyś wanna służyła jako drewniane koryto, dopóki nie zostało ono zastąpione nowszymi materiałami. Fakt, że woda w kontakcie z drzewem nie skraca jego życia, został udowodniony przed wiekami. Przypomnijmy sobie jak sprawowały się starodawne łodzie, by poprzeć tę tezę. Cały sekret polega na tym, aby wybrać odpowiednie drewno i je należycie przetworzyć.

WANNA DREWNIANA

Drewniane wanny zarówno z jasnego, jak i ciemnego drewna, doskonale nadają się do zaprojektowania niemal każdej nowoczesnej łazienki, będąc jej wspaniałą ozdobą. Ich ceny potrafią być jednak zawrotne i sięgać ponad 30 tysięcy złotych! Taką cenę zapłacimy za ręcznie robioną wanną z drewna dębowego. Z kolei wanna z drewna cedrowego kosztuje ponad 7 tysięcy złotych. Ta druga jest jednak typem wanny, w której się siedzi. Posiada wbudowane krzesełko, a jej długość wynosi 140 centymetrów.

Wanna z drewna to produkt ekskluzywny, ale jeśli posiadamy odpowiednie środki, zapewni nam ona niewyobrażalny komfort i luksus.

Blat drewniany do łazienki

Kolejnym aspektem jest blat drewniany do łazienki. To element wyposażenia, który w łazienkach pojawia się coraz częściej. Wydawać by się mogło, że tego typu materiał nie nadaje się do lokalizacji, która nieustannie narażona jest na kontakt z wodą. Jednak jak już napisaliśmy wcześniej, wystarczy użycie właściwego i należycie obrobionego rodzaju drewna, by cieszyć się pięknym i wytwornym wykończeniem łazienki. Idealnym urządzeniem do wywierania takiego efektu, jest właśnie blat.

Blat drewniany do łazienki - Rodzaje blatów łazienkowych drewnianych

Rodzaje blatów łazienkowych drewnianych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów blatów łazienkowych drewnianych. Oczywiście najlepsze będą odmiany z egzotycznego drewna, czyli wymieniane wcześniej iroko i merbau, jak również tek, palisander czy mahoń. Dobrze radzą sobie z wilgocią, ponieważ zawierają substancje oleiste, zabezpieczające przed jej wpływem. Natomiast z gatunków europejskich, polecić możemy jesion, dąb, akację, buk i orzech.

Biała łazienka z drewnianą podłogą lub ścianą

Biała łazienka z drewnianą podłogą lub ścianą to kolejna możliwość aranżacyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom, drewno można również wykorzystać do dekoracji ścian łazienki, na przykład przy użyciu arkuszy korka. Taki materiał ma bardzo atrakcyjny wygląd, a także nie przepuszcza wilgoci. Nawiasem mówiąc, arkusze korka są również idealne jako wykładziny podłogowe, a można je łatwo ciąć za pomocą noża, a także łatwo przykleja się je do ścian i podłogi za pomocą kleju dyspersyjnego. Łazienka z drewnianą podłogą i ścianą lub ścianami z pewnością skojarzy nam się z leśną chatką, bo powinno podnieść tylko aurę przytulności.

BIAŁA ŁAZIENKA Z DREWNIANĄ PODŁOGĄ LUB ŚCIANĄ

Łazienka w drewnie i bieli Galeria - łazienka biało drewniana

Łazienka w drewnie i bieli potrafi zachwycić i oczarować swoją ekskluzywnością, co pokazują zdjęcia w naszej galerii. Najlepiej prezentujące się łazienki to te, gdzie idealnie wyważona jest proporcja pomiędzy wyrafinowaniem i przytulnością. Biel wprowadza nowoczesność, a drewno kojarzy się z tradycją. Te elementy świetnie się uzupełniają. Jeśli chcecie ciekawie zaprojektować tę część domu, biel i drewno w łazience będą idealnym zestawieniem.

Łazienka w drewnie i bieli Galeria - łazienka biało drewniana

Nowoczesna biała łazienka z drewnem

W nowoczesnej białej łazience z drewnem należy też zwrócić uwagę na oświetlenie. Wybierając oprawy do drewnianej łazienki, powinniście preferować lampy halogenowe lub LED, które nie emitują dużej ilości ciepła, ponieważ połączenie ciepła i wilgoci dla drzewa jest po prostu katastrofalne. Oświetlenie dobierane jest w zależności od tekstury i koloru drewna w łazienkach. Jeśli w pomieszczeniu jest ciemne drewno, najlepiej jest użyć rozproszonego światła. Jeśli natomiast wnętrze jest wykonane z jasnego drewna, oświetlenie powinno być również jaśniejsze.

Nowoczesna biała łazienka z drewnem