Jak połączyć salon z sypialnią na małej powierzchni?

2019-09-09

Jak połączyć salon z sypialnią na małej powierzchni

Jak połączyć salon z sypialnią na małej powierzchni? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie dysponują dużym lokum. Zadanie nie jest łatwe, bo na kilkunastu lub nawet kilku metrach kwadratowych musimy zawrzeć funkcjonalność, wygodę, reprezentatywny wygląd oraz miejsce do spania. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne...

Odpowiednia aranżacja takiej przestrzeni w połączeniu z kilkoma zabiegami pozwoli uzyskać nam pożądany efekt. I nie mamy tu na myśli klasycznej, rozkładanej kanapy (na której komfort spania jest - umówmy się - średni) . W poniższym tekście zaprezentujemy Wam kilka porad dotyczących odpowiedniej aranżacji salonu z sypialnią, w której znajduje się wygodne łóżko.

Salon i sypialnia w jednym pokoju w bloku aranżacje

Salon i sypialnia w jednym pokoju w bloku aranżacje - co zrobić, by sprawnie zagospodarować przestrzeń na miejsce do spania i codziennego relaksu? Naszą pierwszą propozycją jest duża szafa, stworzona na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli ukryć całą garderobę i dodatkowo inne urządzenia lub rzeczy. Do odpowiednio przygotowanej i zaprojektowanej szafy można zmieścić na przykład deskę do prasowania, suszarkę na pranie, odkurzacz czy środki czystości.

Salon i sypialnia w jednym pokoju w bloku aranżacje

Praktycznym rozwiązaniem są również dekoracyjne kartony. Posiadają one ciekawe, różnorodne wzory, więc łatwo dostosować je do wnętrza pod względem stylistyki i koloru. Są również łatwe w złożeniu i pojemne. To kolejny produkt, który pozwoli nam ukryć wiele pojedynczych elementów. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie zagracone.

Rozważcie również montaż szerokich półek, na których oprócz książek można umieścić wiele innych rzeczy.

Mały pokój dzienny z sypialnią 20m2

Czas posłużyć się konkretnym przykładem - jak zaaranżować mały pokój dzienny z sypialnią 20m2 ? Na początek warto posłużyć się pewną sztuczką, związaną z kolorystyką. Dzięki zastosowaniu białego koloru, optycznie powiększymy całe pomieszczenie. Dobrze sprawdzi się również jasny odcień szarości, beże oraz delikatny błękit. Jasne powinny być również meble, więc wystrzegaj się ciemnych i "topornych" odcieni.

MAŁY POKÓJ DZIENNY Z SYPIALNIĄ 20M2

Postaraj się również, by wnętrze było jak najbardziej oświetlone dziennym światłem. W tym przypadku warto zrezygnować z zasłon, które zbytnio przytłaczają i zabierają dużo blasku.

Kolejnym pomysłem na optyczne triki powiększające przestrzeń użytkową, są listwy przysufitowe. Ten element sztukaterii wewnętrznej zapewnia piękne wykończenie, a dodatkowo wizualnie podwyższa wnętrze. Efekt ten uzyskuje się dzięki płynnemu połączeniu ścian i sufitu. Doskonałe do tego celu będą:

  • Listwa sufitowa LP1A,
  • Styropianowa listwa sufitowa LP2A,
  • Listwa sufitowa LP3A.

Warto dodać, że popularne "przysufitówki" są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci oraz wody. Łatwo je też utrzymać w czystości. Korzystnym rozwiązaniem dla nabywców jest również prostota w montażu. Komponenty przysufitowe są bardzo lekkie. Ich aplikacja na ścianie odbywa się jedynie za pomocą dedykowanego kleju do sztukaterii. Nie ma konieczności wiercenia otworów na kołki i skomplikowanych prac. Montaż przebiega szybko, bezproblemowo i czysto.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Dla wielu osób wabikiem będzie również fakt, że w większości listew przysufitowych po wewnętrznej stronie znajduje się wolna przestrzeń. Służy ona do ukrywania instalacji elektrycznej i okablowania. Dlatego też w praktyce "przysufitówki" pełnią również rolę maskownicy kabli.

Pomysł na salon z wydzieloną sypialnią - jak to pogodzić?

Pomysł na salon z wydzieloną sypialnią - jak to pogodzić? Mamy dla Was kilka praktycznych wskazówek jak wydzielić miejsce do spania w salonie. Przy takim zabiegu należy umiejętnie dobrać sposób wyodrębnienia sypialni, w zależności od układu panującego we wnętrzu. Zaproponować Wam możemy następujące rozwiązania jak urządzić salon z sypialnią:

  • sypialnia we wnęce - jeśli układ mieszkania na to pozwala, znajdź łóżko dopasowane do wnęki znajdującej się w salonie. Łóżko nie będzie rzucać się w oczy, a w razie przybycia wielu gości będzie można również na nim usiąść.
  • antresola - jest to bardzo korzystne rozwiązanie, niestety rzadko występujące w polskich mieszkaniach. Antresola to świetny sposób na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni, ponieważ przestrzeń do spania znajduje się w górnej partii wnętrza.
  • łóżko schowane za meblem - część sypialną można ustawić na przykład za regałem z książkami. Wystarczy, że ustawisz mebel prostopadle do ściany.
  • sypialnia za półtransparentnymi, przesuwanymi drzwiami - matowe szkło zapewnia piękny wygląd, jak również prywatność. Jeśli wybierzesz model drzwi z delikatnym wzorem,
  • część sypialna za ścianą gipsowo-kartonową - inną możliwością jest postawienie ścianki z regipsu. Można ją pomalować w ciekawy sposób, co nada wnętrzu ciekawy charakter.
  • parawan - jest to o tyle korzystny sposób ukrycia łóżka, że w każdej chwili można go przestawić lub schować, jeśli nie jest nam potrzebny. W ofercie producentów znajdują się stylowe parawany, które prezentują się bardzo atrakcyjnie i pozytywnie wpływają na wygląd wnętrza.

Podsumowując nasz dzisiejszy tekst, salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu nie są niemożliwe do zaaranżowania, choć takie rozwiązanie będzie wymagało przemyślenia. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy tekst okazał się dla Was przydatny i nieco tworzył Wam oczy na kwestię połączenia salonu z sypialnią na małej powierzchni.