Jak pomalować salon nowocześnie Trendy 2019

2019-09-04

Jak pomalować salon nowocześnie 2019? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zmienić kolorystykę centralnego punktu domu. Decyzja o remoncie i przemalowaniu tak ważnego pomieszczenia, jakim jest salon, powinna być przemyślana. To właśnie w tej części domu spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, ładujemy swoje "akumulatory", a nierzadko również śpimy. Dlatego też należy odpowiedzialnie podejść do tego tematu i zapoznać się z poradami fachowców od wykańczania wnętrz. Specjalnie dla Was zebraliśmy ich opinie i w poniższym tekście przedstawimy podpowiedzi, które być może zainspirują Was podczas procesu remontowania i urządzania salonu.

Modne kolory ścian w salonie 2019

Jak wyglądają więc modne kolory ścian w salonie 2019? Poniżej wymienimy trzy barwy uznane za najmodniejsze w bieżącym roku przez prestiżowe instytucje oraz firmy. Podmioty te cyklicznie wskazują "kolory roku", co stanowi ważną wskazówkę dla architektów wnętrz, dekoratorów oraz osób, które lubią zaaranżować swoje wnętrze na własną rękę. Kolorami roku 2019 uznano więc:

  • Living Coral - jest to kolor wskazany przez Instytut Koloru Pantone, który skupia największych fachowców w tej dziedzinie. Instytut działa przy firmie Pantone, która jest światowym specjalistą w zakresie kolorów. Rok w rok, podmiot wybiera najmodniejszą barwę sezonu. Poprzednio był to Ultra Violet, w 2019 postawiono natomiast na Living Coral, czyli efektowną i miłą dla oka mieszankę barwy różowej, pomarańczowej, czerwonej i złotej. Kolor ten budzi skojarzenia z egzotyczną rafą koralową i również w takiej stylistyce jest promowany. Ten ciepły odcień sprawdzi się w salonie jako miłe przełamanie obowiązującej kolorystyki.
  • Night Watch - to kolor wybrany przez PGG Industries, czyli renomowaną firmę ze Stanów Zjednoczonych, która na rynku działa już ponad 100 lat. To globalny dostawca farb, powłok lakierniczych i specjalistycznych materiałów, który eksportuje do blisko 70 krajów na całym świecie. "Nocna Straż" stanowi ciemną odmianę zieleni, która do wnętrza wprowadza dużo szykowności i elegancji. Kolor ten jest bardzo naturalny i sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Świetnie będzie komponował się z innymi, naturalnymi barwami, na przykład brązem czy beżem.

Produkty przedstawione na zdjęciu

 

  • Spiced Honey - to z kolei typ AkzoNobel Global Aesthetic Center, czyli globalnego eksperta w dziedzinie kolorów oraz producenta farb i lakierów. Podmiot ten postawił na ciepłą i bursztynową barwę, która wprowadza do wnętrza spokój i harmonię i podobnie jak Night Watch, również kojarzy się z naturą. Co ciekawe, AkzoNobel zaproponowało cztery palety barw, które doskonale będą korespondować z "Przyprawionym Miodem". Ich nazwy to: Think, Dream, Love i Act.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Salon kolory ścian inspiracje

Salon kolory ścian inspiracje - jak ciekawie zaaranżować wnętrze, by wyglądało świeżo, efektownie, a jednocześnie było przytulne i sprzyjające relaksowi? Warto rozważyć rozwiązanie polegające na przykład na zestawieniu dwóch kolorów, gdzie odcień intensywniejszy występuje tylko na jednej ścianie w celu efektownego przełamania. Odnosząc się do obowiązujących w 2019 trendów, może to być Living Coral w zestawieniu z neutralnym, jasnym odcieniem szarości.

Ciekawie we wnętrzu będzie się też prezentować zestawienie bieli i czerni. Jeśli chodzi jednak o ten drugi kolor, nie można przesadzić z jego natężeniem. Nie powinien on być też umieszczany w małych salonach, ponieważ całość sprawi wrażenie ciemnego pudełka. Z czernią najlepiej eksperymentować w przestrzennych pomieszczeniach, do których dociera dużo naturalnego światła.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jak pomalować salon w dwóch kolorach?

Jak pomalować salon w dwóch kolorach, by pomieszczenie było spójne i harmonijne? W tym roku eksperci polecają łączyć bazowe kolory (czyli biel i odcienie szarości) z innymi, neutralnymi barwami. Warto więc pomyśleć o wspomnianych wcześniej Spiced Honey, Night Watch, beżach i delikatnych pastelach. Takie zestawienie zapewni nam harmonię i dużo światła we wnętrzu, co przełoży się na relaksującą atmosferę i dobre samopoczucie.

Jak pomalować salon z aneksem kuchennym?

Na koniec poruszymy kwestię jak pomalować salon z aneksem kuchennym. Połączenie kuchni i salonu jest korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim dla małych wnętrz, które dzięki aneksowi sprawiają wrażenie większych niż w rzeczywistości. W takich lokalizacjach najlepiej opierać się na zestawieniu ze sobą barw jasnych i neutralnych. Dodatkowo wspomogą one wrażenie większej przestrzenności.

Jak pomalować salon z aneksem kuchennym?

Natomiast w dużych salonach z aneksem warto postawić na bardziej krzykliwe kolory, ponieważ większy metraż stwarza większe możliwości aranżacyjne. Warto trzymać się zbliżonej kolorystyki w salonie i aneksie. Rozdzielenie kolorów na salon i kuchnię zaburzy całościową harmonię i nie bezie wyglądało zbyt atrakcyjnie i miło dla oka.

Pamiętajcie również, by w kuchni/aneksie kuchennym użyć specjalnego typu farb. Muszą być przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, dodatkowo powinny być odporne na wszelkie plamy oraz zabrudzenia i umożliwiać przemywanie na mokro.