Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2 projekt

2019-09-03

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m

W dzisiejszym artykule wytłumaczymy Wam jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2 oraz przedstawimy też sposób na zaaranżowanie nieco większych, jak i mniejszych przestrzeni. Dwadzieścia metrów kwadratowych nie jest zbyt dużą przestrzenią. Dlatego też zagospodarowanie takiej powierzchni należy dobrze przemyśleć i zaplanować. Niezbędne będzie zastosowanie kilku sztuczek, które sprawią, że wnętrze pod względem wizualnym będzie wydawać się większe. Oto kilka z nich:

  • wnętrze powinno być w jasnych barwach - jasne kolory sprawiają, że pomieszczenia wydają się wizualnie większe. To szczególnie ważne w miejscach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Postaw więc na klasyczną biel, delikatne odcienie szarości lub jasne beże. Tą zasadą kieruj się również w przypadku doboru mebli kuchennych i do salonu.
  • nie przesadzaj z dekoracjami - jeśli będzie ich za dużo, optycznie przytłoczą i zabiorą dużo miejsca. W dużych pomieszczeniach znaczna ilość dekoracji jest do przyjęcia, ale we wnętrzach o małej kubaturze trzeba być bardzo ostrożnym z doborem dodatków.
  • zastosuj listwy przysufitowe - produkty te to ciekawa propozycja, która podnosi walory estetyczne wnętrza i niesie ze sobą szereg funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu tego komponentu sztukateryjnego, pomieszczenie optycznie wyda się wyższe, niż w rzeczywistości. Wszystko przez płynne połączenie ścian i sufitu, które zapewnia umieszczenie listew w górnej partii wnętrza. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość ukrycia w jego wewnętrznej części okablowania czy instalacji elektrycznej.

Produkty przedstawione na zdjęciu

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 25m2

Często spotykamy się też z zapytaniem jak urządzić salon z aneksem kuchennym 25m2. Tutaj mamy nieco większe pole do popisu, niż w przypadku pomieszczenia o rozmiarze 20m2. W końcu jest to pięć metrów kwadratowych więcej do zagospodarowania. W tym przypadku warto pomyśleć o tak zwanej wyspie, czyli specjalnej, wolno stojącej szafce, która może posłużyć na przykład jako dodatkowy blat czy miejsce do przechowywania kuchennych akcesoriów. Jest to korzystne rozwiązanie, które sprzyja przestrzenności. Powoduje również, że nie musimy wykonywać kulinarnych obowiązków patrząc na ścianę, bo przed sobą mamy przestrzeń. Przy wyspie mogą też pracować dwie osoby naprzeciwko siebie, co z pewnością będzie miłym urozmaiceniem gotowania.

Jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym w bloku

Kwestia jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym w bloku zawsze stanowi spore wyzwanie. Jak jednak widzicie nie jest to zadanie niewykonalne. Dzięki zastosowaniu naszych powyższych wskazówek powinniście bez problemu poradzić sobie z zaaranżowaniem małej przestrzeni. Co więcej, połączenie salonu i kuchni wcale nie musi wyglądać mało atrakcyjnie. To mit, który pokutuje od wielu lat. Wystarczy jednak trochę zmysłu estetycznego i kilka fajnych pomysłów, by była to najbardziej efektowna i reprezentatywna część mieszkania.

JAK URZĄDZIĆ MAŁY SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM W BLOKU

Nowoczesna kuchnia połączona z salonem projekty

Nowoczesna kuchnia połączona z salonem i projekty w tym stylu to rozwiązanie, które znajduje z roku na rok coraz więcej fanów. Często spotkać można się z przypadkiem celowego wyburzenia ściany, by uzyskać połączenie kuchni i salonu. W przypadku takich zmian warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty, który odpowiednio zaaranżuje przestrzeń i wyceni niezbędne prace. Rekomendujemy nawiązanie współpracy z profesjonalnym architektem wnętrz.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym aranżacje

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym to aranżacje, które odmienią Twoje wnętrze. Odpowiednie dobranie wszelkich dodatków, kolorystyki, jak i rozmieszczenie mebli, zapewni Ci nieprzeciętny design, który będzie przyciągał oko wszystkich Twoich gości. Kluczem jest tu zagospodarowanie miejsca, ale jeśli zrobisz to z głową, będziesz cieszyć się funkcjonalnym i stylowym miejscem, które stanie się prawdziwym sercem mieszkania.

Produkty przedstawione na zdjęciu