Listwy schodowe do paneli i płytek

Listwy schodowe do paneli i płytek są bardzo przydatnym lub wręcz  Listwy schodowe do paneli podłogowychniezbędnym elementem przy prawidłowym wykończeniu schodów. Odpowiednie zwieńczenie stopni jest niezwykle istotną kwestią. Od niej zależy nie tylko ich estetyczny wygląd, ale również nasz komfort i bezpieczeństwo. Schody, zarówno w domach, jak i miejscach publicznych, użytkowane są często i intensywnie. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie ich krawędzi przed uszkodzeniami mechanicznymi jest zastosowanie opisywanych listew.

Niektóre modele listew, na przykład listwy schodowe aluminiowe możemy zamontować do stopni przy użyciu specjalnego kleju. Bywa, że paski kleju są fabrycznie naniesione na listwy, wówczas zrywamy jedynie papierek chroniący klej, przykładamy listwę do powierzchni stopnia i mocno dociskamy. W ten sposób mamy możliwość natychmiastowego przyklejenia listwy do schodów, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi, nie musimy też wiercić otworów montażowych. Listwy schodowe aluminiowe montowane na klej sprawdzają się przede wszystkim w domach, gdzie zainstalowane zostało ogrzewanie podłogowe oraz w przypadku, kiedy nie chcemy wiercić dziur w stopniach schodowych.

Listwy schodowe do paneli podłogowych

Listwy schodowe do paneli podłogowych to produkt, w który warto zainwestować. Krawędzie schodów są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po krótkim czasie intensywnego użytkowania mogą pojawić się w nich nieestetyczne ubytki, które będą wpływały nie tylko na wygląd schodów, ale również na nasze bezpieczeństwo. Aby nie dopuścić do nieestetycznych i niebezpiecznych uszkodzeń, wystarczy zamontować listwy schodowe. Zabezpieczą one krawędzie stopni, a przy okazji stanowić będą również atrakcyjny wizualnie element ich wykończenia. Na rynku znajdziemy między innymi listwy schodowe do paneli oraz listwy schodowe antypoślizgowe.

Jak je zamontować? Najprostszym sposobem jest użycie kleju – smarujemy nim wewnętrzną część listwy, a następnie dociskamy ją do podłoża. Niestety nie wszystkie listwy zamontujemy w ten sposób, niektóre wymagają użycia wkrętów. Wówczas musimy nawiercić otwory w ramieniu listwy oraz w stopniu, aby połączyć je ze sobą przy użyciu wkrętu. W przypadku schodów wyłożonych okładziną z płytek ceramicznych montaż listew odbywa się poprzez ich częściowe osadzenie pod płytką.

Kątowniki schodowe do paneli

Kątowniki schodowe do paneli z aluminium można również wykorzystywać do terakoty lub glazury. Są wytrzymałe na nacisk mechaniczny oraz odporne na działanie wody. Dzięki temu charakteryzują się długą żywotnością. Aluminium prezentuje się nieco inaczej, niż drewno, jednak pod wieloma względami ma nad nim przewagę. Z biegiem czasu nie ulega skrzywieniu ani wypaczeniu. Możemy wybrać również listwy schodowe aluminiowe pokryte warstwą tritlenku diglinu. Zwiększa on ich twardość oraz sprawia, że stają się odporne na korozję.

Sklep listwy schodowe antypoślizgowe

Sklep Decorbook w swojej ofercie posiada również listwy schodowe antypoślizgowe. Są to profile ryflowane, a więc zaopatrzone w specjalne wyżłobienia. Dzięki nim użytkownik jest mniej narażony na ewentualny upadek. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych, schorowanych lub dzieci.

Warto też zaznaczyć, że część listew w naszej ofercie posiada różne warianty kolorystyczne. Będziecie więc mogli Państwo łatwo je dostosować do kolorystyki schodów i stylistyki wnętrza.

 

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.