Listwy progowe do paneli podłogowych

Listwy progowe do paneli podłogowych to produkty, które znajdą swoje zastosowanie niemal w każdym domu. Listwy progowe do paneli podłogowych - Listwy progowe aluminiowe Profile progowe wykorzystywane są jako listwy przykrywające szczeliny dylatacyjne oraz elementy łączące podłogi wykonane z różnych tworzyw. Co ważne, sam montaż listew przyprogowych nie jest procesem trudnym, a wykonać go można na kilka sposobów. Z jednej strony można użyć kołków, ale również kleju montażowego. W przypadku tradycyjnych kołków, za ich pomocą do podłoża należy przytwierdzić specjalną szynę, do której metodą dobicia dołączamy listwę. Zapewnia to trwałe mocowanie oraz jednolity wygląd profilu z zewnątrz. Kołkami można też przebić listwę i przykręcić ją od góry. Wtedy jednak na górnej, widocznej warstwie pozostaną główki wkrętów, a to nie będzie wyglądać estetycznie i zachęcająco. Osoby nie posiadające wkrętarki lub nie potrafiące jej obsłużyć mogą zdecydować się na montaż listw przejściowych na klej. Rozwiązanie to jest szybkie i wygodne, ale należy pamiętać, że taka forma aplikacji będzie wymagała odnawiania. Z biegiem czasu elementy zamocowane na klej mogą zacząć się odklejać pod wpływem codziennego użytkowania.

Listwy progowe aluminiowe polecane do nowoczesnych wnętrz

Listwy progowe aluminiowe to rozwiązanie polecane przede wszystkim do wnętrz o nowoczesnym charakterze, ale dzięki różnorodnym odcieniom dostępnym w naszej ofercie, sprawdzą się też w tradycyjnych pomieszczeniach. Oferujemy listwy w kolorze srebrnym, piaskowym, złotym, brązowym i w niektórych modelach listew również w kolorze tytanu. Klasyczny odcień srebrny dedykowany jest oczywiście wnętrzom modernistycznym, gdzie znajduje się wiele elementów w podobnym odcieniu. Do mieszkań i lokali hołdujących dawnym stylom rekomendujemy przede wszystkim listwy progowe i przejściowe w barwie złotej. Będą się wspaniale uzupełniać ze zdobniczymi elementami i zabytkowymi przedmiotami w tym kolorze.

Listwy łączeniowe do paneli estetyka i wykończenie

Zapewnieniem estetyki i właściwego wykończenia przy kładzeniu nowej podłogi będą listwy łączeniowe do paneli. Ich kształt i mocowanie sprawiają, że są to komponenty wyjątkowo dyskretne i nie rzucające się w oczy. Perfekcyjnie wypełniają swoją misję, zakrywając szczeliny i stanowiąc płynne przejście jednego materiału w drugi, w przypadku różnych wykończeń posadzki. To stylowe rozwiązanie na długie lata, które świetnie będzie prezentować się w domowym zaciszu, jak również w budynkach użyteczności publicznej.

Listwy progowe szerokie dla dużych szczelin

W przypadku pomieszczeń, gdzie znajdują się duże szczeliny między panelami, polecamy listwy progowe szerokie. Najszerszy profil dostępny w naszym sklepie liczy aż 8 centymetrów! Jest to naprawdę konkretne krycie, ale wybór profili dostępnych w naszej ofercie jest znacznie szerszy. Klienci mają do wyboru również komponenty między innymi o szerokości 3,8 centymetra, 3 centymetry, 2,95 centymetra czy 2,5 centymetra - zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Listwy progowe wyrównujące maskowanie różnic w wysokości

Listwy progowe posiadają również funkcje wyrównująceListwy progowe wyrównujące - listwy progowe szerokie Chodzi mianowicie o sytuację, gdy występuje różnica wysokości między dwiema podłogami i trzeba ją sprytnie zniwelować. Profile przejściowe nadają się do tego celu idealnie. Dzięki nim poprawisz estetykę i skutecznie zlikwidujesz powstałe progi.

Dużą zaletą tego typu produktów jest również ich cena. Większość listw kosztuje poniżej 20 złotych za metr bieżący. Wyjątkiem są listwy łączące samoprzylepne szerokie z aluminium anodowanego, które kosztują powyżej 80 złotych, ale jest to specjalistyczny rodzaj profili.

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej szerokiej oferty. Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra, działająca na rynku sztukaterii od kilkunastu lat. Zdobyte przez nas doświadczenie zaskutkowało powstaniem Decorbook.pl - sklepu, który ma spełniać wszystkie oczekiwania i marzenia naszych klientów. Mamy nadzieje, że nasze listwy progowe pomogą Państwu w wykończeniu Waszych wnętrz.