Pilastry styropianowe

Pilastry styropianowe to jeden z elementów szerokiej oferty dekorów  Pilastry styropianowe - pilastry elewacyjneelewacyjnych. Sztukateria zewnętrzna to grupa produktów ozdobnych, które w znaczny sposób odmieniają odbiór wizualny budynków mieszkalnych i usługowych. Czasem wystarcza wprowadzenie tylko jednego produktu na ściany, by znacznie odmienić charakter i prezencję obiektu. Przykładem takiej sztukaterii są właśnie pilastry, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie i efektownie na ścianach. Na początek wyjaśnijmy jednak samo pojęcie.

Co to jest pilaster?

Co to jest pilaster? To architektoniczny element, tworzony w formie płaskiego filara, który nieznacznie wystaje poza lico ściany. Jego możliwości aranżacyjne na powierzchni ściany są bardzo szerokie, ponieważ występuje on w formie obramowania dla otworów okiennych, bramowych i drzwiowych. Może też dzielić ścianę jako efektowna dekoracja. Jest to bardzo atrakcyjny wizualnie komponent. Całość pilastra składa się z głowicy, trzonu oraz bazy.

Pilastry styropianowe

Osobną kategorię w grupie opisywanych elementów stanowią pilastry styropianowe, które możecie Państwo nabyć w naszym sklepie. To produkty, które służą za efektowną ozdobę długimi latami, a nie wymagają wprowadzania zaawansowanych prac elewacyjnych. Komponenty sztukateryjne ze styropianu wystarczy do ściany po prostu przykleić. Służy do tego specjalny klej montażowy do elewacji.

Zastanawiacie się zapewne Państwo jak jest możliwe, że pilastry elewacyjne mocuje się na klej. Dzieje się tak, ponieważ są to ultra-lekkie produkty. Wytwarza się je jednak ze styropianu najwyższej jakości, który cechuje się maksymalną odpornością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Mamy tu na myśli deszcz, wilgoć, śnieg, słońce i mróz. W dodatku dostępne u nas pilastry można malować na dowolne kolory farbami elewacyjnymi bez rozpuszczalników w składzie.

Pilastry okienne

Pilastry okienne to ciekawa propozycja, zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i zabudowy wielorodzinnej oraz budynków usługowych. Nadają one obiektowi wytworny charakter i tworzą niezwykle ciekawą kompozycję. To świetny sposób na nietuzinkową aranżację elewacji, która będzie przyciągać wzrok wszystkich wkoło. Jeśli pragniecie Państwo odmienić oblicze Waszego budynku, zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. Warto rozważyć również zestawienie pilastrów elewacyjnych z innymi komponentami sztukateryjnymi.