Panele elewacyjne zewnętrzne cena

Panele elewacyjne zewnętrzne to jeden z ostatnich krzyków mody. Panele elewacyjne zewnętrzne cena - panele elewacyjne styropianowe Te zewnętrzne elementy ozdobne, pokrywające często całą powierzchnię budynku, to rozwiązanie dla odważnych klientów, ceniących sobie przede wszystkim efektowność. Jednak nawet bardziej przywiązani do tradycji i wyważenia nie będą zawiedzeni. Panele elewacyjne styropianowe mogą posiadać bowiem różne faktury, rozmiary i oczywiście kolory. Chyba żaden produkt nie jest w stanie tak radykalnie odmienić oblicza domu, jak właśnie panele elewacyjne z tworzyw sztucznych. Dlatego polecić go możemy wszystkim tym, którzy czują potrzebę daleko posuniętych zmian i nadania budynkowi nowego, efektownego wyglądu. Oferowane przez nas panele dają możliwość stworzenia imponującego, nowoczesnego, ale przy tym harmonijnego wyglądu elewacji zewnętrznej.

Panele elewacyjne zewnętrzne i ich popularność

Panele elewacyjne zewnętrzne to rozwiązanie, które w Polsce cieszy się popularnością od lat osiemdziesiątych XX wieku. Ich pierwotna wersja zwana była sidingiem. Siding jako technika wykończenia elewacji domu powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Prawdziwy boom na to rozwiązanie przyszedł w naszym kraju w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się na domach białe panele z tworzywa sztucznego, dzięki którym sprawnie można było przykryć wszelkie niedoskonałości elewacji. Wczesny siding szybko jednak przestał być modny, a po kilku latach kojarzył się jedynie z kiczem. Z czasem do głosu doszli producenci nowoczesnych paneli elewacyjnych, które są bardzo chętnie wybierane przez obecnych klientów ze względu na swoją specyfikację. Przede wszystkim panele elewacyjne zewnętrzne są trwałe, lekkie, łatwe w montażu i obróbce. Ponadto dobrze i łatwo komponują się z innymi materiałami – betonem, metalem czy szkłem. W przypadku uszkodzenia jednego elementu, łatwo go wymienić, a do tego ich mocowania są ukryte. Klientów przyciąga również to, że panele elewacyjne mogą imitować kosztowne surowce naturalne, a ich gama wyboru jest bardzo szeroka. Łatwo też utrzymać je w czystości.

Zalety paneli elewacyjnych zewnętrznych

Panele elewacyjne zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale decyzję o zakupie i montażu paneli na swoich budynkach coraz częściej podejmują właściciele zabytkowych budynków, hoteli czy restauracji. Panele elewacyjne pojawiają się również na kamienicach i innych budynkach wielorodzinnych dzięki akceptacji tego pomysłu przez wspólnoty mieszkaniowe. To nie dziwi, bo ten element sztukaterii świetnie sprawdza się jako wykończenie elewacji. Nasz sklep Decorbook dla najbardziej wymagających klientów oferuje możliwość zaprojektowania paneli na specjalne życzenie. Produkt ten to jednak nie tylko walory estetyczne. Nasze panele elewacyjne wykonane są ze styropianu EPS 200, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, a pokryte są specjalną powłoką z żywicy z kwarcowym kruszywem. To połączenie powoduje, że produkt jest odporny na warunki atmosferyczne, takie jak śnieg czy deszcz, oraz działanie promieni UV. Bezproblemowo można je też pomalować farbą elewacyjną, by uzyskać pożądany efekt. Dzięki różnorodności kształtów paneli, jakie oferuje nasz sklep, na elewacji budynku można stworzyć bardzo ciekawe wzory, zarówno w pionie, jak i poziomie. Kolejnym atutem, przemawiającym za panelami, jest cena. Produkty te, mimo wysokiej jakości wykonania, są przystępne cenowo.

Panele elewacyjne pcv i ich zastosowanie

Jak już wspominaliśmy, panele elewacyjne pcv świetnie sprawdzą się zarówno na świeżo wybudowanych obiektach, jak i starszych budynkach. Panele elewacyjne pcv - panele elewacyjne z tworzyw sztucznych Nie muszą one jednak pokrywać całej elewacji – często stosuje się mocowanie paneli w obrębie balkonów, tarasów czy schodów. Takie rozwiązanie ma podkreślać i eksponować dany element budynku. Niektóre rodzaje paneli stosuje się również we wnętrzach budynków. Można je zamontować np. na części ścian w przedpokoju czy łazience.

Podsumowując, panele elewacyjne zewnętrzne to bardzo ciekawe, efektowne i poręczne rozwiązanie, które stwarza cały szereg rozwiązań aranżacyjnych. Paneli możemy użyć do kompleksowego i pełnego wykończenia elewacji, jednak może on być również użyty tylko na fragmentach budynku, by je podkreślić i wyróżnić. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą paneli elewacyjnych zewnętrznych.