Gzymsy elewacyjne zewnętrzne ze styropianu

Gzymsy elewacyjne zewnętrzne ze styropianu to kolejny element sztukaterii Gzymsy elewacyjne zewnętrzne ze styropianu - GZYMSY OKIENNE ZEWNĘTRZNE zewnętrznej, który łączy w sobie zadania estetyczne i funkcjonalne. Umieszcza się je pod lub nad ramą okienną, jak również pod parapetem, wokół budynku, pod podbitką czy pod dachem. To rozwiązanie, które świetnie współgra np. z listwami elewacyjnymi, tworząc pełną i atrakcyjną dla oka zabudowę okna. Dzięki zastosowaniu elementów sztukateryjnych, takich jak listwy elewacyjne czy właśnie gzymsy elewacyjne, upiększany budynek zyskuje nowy, niepowtarzalny wygląd, który budzi zainteresowanie i podziw wszystkich obserwujących osób. Co ważne, ilość dostępnych modeli gzymsów dostępna w naszym sklepie spokojnie pozwoli Państwu wybrać coś, co będzie idealnie pasowało do danego obiektu i indywidualnego gustu.

Gzymsy elewacyjne zewnętrzne to urok i ochrona

Gzymsy elewacyjne zewnętrzne oprócz funkcji ozdobnej pełnią również rolę ochronną, zabezpieczając elewację budynku przed ściekającą wodą lub śniegiem. Dzięki temu elewacja jest mniej narażona na późniejsze zacieki czy nieprzyjemne wizualnie plamy. Coraz więcej osób w naszym kraju przekonuje się do sztukaterii zewnętrznej, doceniając jej walory estetyczne i funkcjonalne. W przypadku gzymsów styropianowych elewacyjnych wielkim plusem jest ochrona ścian przed zaciekami, bo nawet pojedynczy opad deszczu może sprawić, że nowo pomalowana elewacja straci swój świeży wygląd i zostanie pokryta nieprzyjemnymi i trudnymi do usunięcia odbarwieniami i plamami. Sztukateria w postaci gzymsów styropianowych świetnie łączy dwie odmienne funkcje, które ułatwiają klientom eksploatację budynku, a jednocześnie podnoszą jego estetyczne walory. Nic więc dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba Polaków, a gustowne gzymsy możemy zobaczyć na domach jednorodzinnych w dużych miastach, miasteczkach i wsiach. Gzymsy elewacyjne stanowią jedną z najbardziej charakterystycznych i rzucających się w oczy ozdób zewnętrznych. Mogą one stanowić zwieńczenie elewacji budynku, dzielić kondygnacje czy być po prostu świetnym elementem zdobienia drzwi i okien. Warto je montować do elewacji w parze ze wspornikami ozdobnymi.

Gzymsy okienne zewnętrzne

Gzymsy okienne zewnętrzne to jeden z najczęściej wybieranych elementów sztukateryjnych przez naszych klientów. Ogromną popularnością cieszą się również gzymsy wieńczące nawiązujące swoim wyglądem do tradycyjnych zdobień. Cenią je klienci przywiązani do klasycznego stylu w architekturze. W ujęciu historycznym gzyms był najwyższym pasem belkowania, który chronił fryzy i koronował entablaturę. Jego głównym członem była płyta chroniąca elewację przed zaciekaniem, podparta członami, ząbkami i wspornikami. Takie rozwiązanie charakteryzowało architekturę rzymską. Nieco prościej gzyms wyglądał w okresie gotyku, gdzie był pocięty pod kątem 45 stopni. Posiadał też rowek, który zapobiegał spływaniu wody po elewacji. W czasach wczesnego renesansu popularne były tak zwane gzymsy okapowe, charakteryzujące się wyglądem wysuniętego okapu. Gzymsy okienne w czasach baroku miały znacznie rozbudowane struktury.

Gzymsy na elewacji

Gzymsy na elewacji to gwarancja wytwornego wyglądu budynku i wieloletniego użytkowania. Produkty gzymsowe dostępne w naszym sklepie wykonane są z niezwykle wytrzymałego styropianu EPS 200, powlekanego na gładko tynkiem sztukatorskim. Materiał ten jest odporny na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz. Styropian EPS 200 jest ponadto odporny na mikropęknięcia. Taki produkt gwarantuje dużą odporność sztukaterii i jej wieloletnią posługę dla klienta. Kolejnymi zaletami naszej sztukaterii jest łatwość jej montażu, mała waga i możliwość łatwego pomalowania produktów na dowolny kolor. Wystarczy do tego zwykła farba elewacyjna akrylowa lub farba elewacyjna silikonowa. Należy jednak unikać farb silikatowych oraz farb zawierających w swoim składzie rozpuszczalniki.

W razie pytań do Państwa dyspozycji pozostaje nasz dział sprzedaży, który udzieli Państwu wszelkich informacji na temat oferowanych przez nas produktów. Zapraszamy do kontaktu pod dwoma numerami telefonu – stacjonarnym i komórkowym, można też napisać do nas maila, na który z chęcią odpowiemy możliwie jak najszybciej.