Kolumny Styropianowe

Kolumny styropianowe to świetny sposób na nadanie elewacji wytwornego wyglądu. W przeszłości kolumny elewacyjne pełniły kilka ról w architekturze. Były podporą konstrukcji, ale również niezbędną wręcz dekoracją i ozdobą. Dziś obserwujemy wielki powrót do tej "dworkowej" tendencji i specyficznego stylu. Wielu właścicieli domków jednorodzinnych decyduje się na zastosowanie tego rozwiązania, ponieważ wyraźnie podnosi ono walory estetyczne całego budynku. Stanowi swoistą wizytówkę dla całej bryły budynku i jest pierwszym elementem, na który zwracają uwagę osoby wchodzące do naszego domu.

Nowoczesne kolumny elewacyjne pełnią wyłącznie rolę reprezentacyjną. Wyprodukowano je ze styropianu, dlatego nie mogą pełnić roli nośnej. Są to jednak bardzo eleganckie komponenty, które dodatkowo stworzono z najlepszych komponentów i w oparciu o najnowsze technologie. Kolumny powstają bowiem z niezwykle mocnego styropianu EPS 200. Dodatkowo pokrywa się je tynkiem sztukatorskim, czyli mieszaniną kruszywa kwarcowego i żywicy. Taki produkt jest bardzo odporny na ewentualne uszkodzenia zewnętrzne, jak również wpływ deszczu, śniegu, wilgoci czy promieni słonecznych. Dzięki temu klient może cieszyć się wieloletnim użytkowaniem komponentu bez potrzeby jego renowacji. To duża wygoda oraz oszczędność funduszy w dalekobieżnej perspektywie.

Kolumny styropianowe ceny

Kolumny styropianowe dostępne w naszym sklepie posiadają atrakcyjne ceny. Koszt pojedynczych elementów zaczyna się już od 37 złotych. Pełen zestaw kolumnowy składa się z kilku części. Na całość składają się bazy, piedestały, otuliny, architrawy oraz głowice. Każdy element pełni równie ważną rolę w końcowym efekcie wizualnym.

Warto zaznaczyć, że dzięki technologii wykonania, kolumny mogą być malowane na dowolny kolor. Wystarczy do tego klasyczna farba elewacyjna bez rozpuszczalników w składzie. Podczas zakupów w sklepie budowlanym warto więc zapytać ekspedienta o taki produkt, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, by wybrać go samodzielnie. Farby posiadające rozpuszczalniki w składzie mogłyby uszkodzić wierzchnią powłokę elementów sztukateryjnych, dlatego trzeba się ich wystrzegać.

Jesteśmy przekonani, że dostępne w naszym sklepie kolumny korzystnie udekorują Państwa elewację i sprawią, że będzie ona przyciągać wzrok wszystkich osób w okolicy!