Bonie elewacyjne narożne cena

Bonie elewacyjne narożne to jeden ze sposobów na nietuzinkową ozdobę   Bonie elewacyjne narożne cena - Bonie elewacyjne galeriazewnętrznej części domu. Boniowanie to metoda ozdobnego wykończenia murów i elewacji, polegająca na dzieleniu powierzchni na mniejsze części. Zabieg ten, dzięki tworzeniu rowków, czyli tak zwanych boni, poprawia estetykę obiektów i nadaje im niepowtarzalny charakter. W przeszłości bonie powstawały w wyniku obróbki kamiennych krawędzi lub tynku. Dziś, dzięki nowym rozwiązaniom i lekkim, styropianowym komponentom, boniowanie jest łatwe i można je wykonać w krótkim czasie.

Bonie są więc równoległymi żłobieniami w elewacji, które najczęściej przyjmują formę poziomych pasów. Obecnie chętni na to rozwiązanie nie muszą modelować w grubym tynku – z pomocą idą producenci tworzący gotowe profile, np. styropianowe, które można nabyć w naszym sklepie Decorbook.

Metodę boniowana po raz pierwszy zaczęto stosować w starożytnym Rzymie. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego ludzie odeszli jednak od tego sposobu upiększania budowli. Powrócił on dopiero w XII wieku we Francji i chętnie korzystali z niego szlachcice. Wśród mieszczan boniowanie stało się popularne w XIX wieku. Kiedyś proces charakteryzował się obróbką krawędzi kamiennych, z czasem ograniczono się do ozdobnych wyżłobień w tynku. Boniami można ozdabiać całe elewacje, lub tylko niektóre elementy budynków, jak: narożniki, filary czy cokoły. To świetny i oryginalny sposób, by uzyskać ciekawy efekt i urozmaicić dom jednorodzinny, blok, kamienicę czy budynek usługowy. Bonie mogą ponadto przykryć nierówności ścian lub uszkodzone fragmenty.

Bonie elewacyjne galeria

Nasza galeria przedstawia jak atrakcyjnie mogą wyglądać bonie elewacyjne. Zaletą oferowanych przez nas produktów jest lekkość i łatwość w montażu. Stanowią one oryginalny, zdobniczy element architektoniczny. Sprawdzą się w wykończeniu i upiększeniu różnego rodzaju budynków o odmiennych elewacjach. Sprzedawane przez nas bonie chętnie wybierają właściciele zabudowy jednorodzinnej. Pojawiają się jednak również na budynkach wielorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej. To dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii.

Nasze bonie elewacyjne sprawdzą się niemal na każdej elewacji ze względu na swoje niebanalne wytłoczenia i kształty. Produkt ten spełni oczekiwania osób, które szczególnie cenią sobie niepowtarzalny i unikatowy styl. Skierowany jest również do miłośników klasyki. Warto też dodać, że bonie elewacyjne stanowią świetne zabezpieczenie krawędzi budynków przed uszkodzeniami. Powinni to szczególnie brać pod uwagę właściciele obiektów, które na takie niefortunne zdarzenia są narażone.

Bonie elewacyjne cena robocizny

Cena robocizny za bonie elewacyjne jest zróżnicowana. Zależy od danego fachowca. My polecamy jednak montować je na elewacji samodzielnie, co pozwoli zaoszczędzić wiele funduszy.

Oferowane przez nas bonie można w prosty sposób umieścić na budynku poprzez naklejenie ich na mur lub ocieplenie. By montaż był prawidłowy, klej rozprowadź po obwodzie pojedynczych elementów oraz punktowo na wewnętrznej powierzchni. Pamiętać należy, by z dokładnością wymierzyć fasadę i zaznaczyć miejsca, w których bonie mają się znaleźć. Elementy wykonaliśmy z trwałego styropianu odpornego na uszkodzenia. Dodatkowo pokryliśmy je masą sztukatorską. Zapewnia ona odporność na oddziaływanie deszczu i śniegu czy promieni UV.

Bonie elewacyjne narożne

Modele sprzedawane przez Decorbook idealnie prezentują się w kątach wewnętrznych oraz narożnikach budynków jako bonie elewacyjne narożne. W dodatku świetnie współgrają z innymi ozdobami sztukateryjnymi, jakie możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie internetowym. Bonie to doskonały wybór zarówno przy dopiero powstałych budynkach, jak i tych, które chcemy po prostu odnowić. Poza walorami estetycznymi, stanowią skuteczne zabezpieczenie krawędzi obiektów przez uszkodzeniami i zabrudzeniami.