Gzyms nad oknem

Gzyms nad oknem to bardzo atrakcyjne rozwiązanie elewacyjne, które możemy śmiało polecić naszym klientom. Produkt ten będzie świetnie się prezentował zarówno na domkach jednorodzinnych, jak i na zabudowie wielorodzinnej, lokalach usługowych oraz budynkach użyteczności publicznej. Gzyms wprowadza bowiem bardzo wytworny wygląd, budzący skojarzenia z dawnymi stylami w architekturze. To znacznie podnosi walory estetyczne całej bryły, a w obecnych czasach coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę.

Gzyms nadokienny

Gzyms nadokienny, oprócz bardzo korzystnego wyglądu, niesie ze sobą również istotne funkcje użytkowe. Mamy tu na myśli przede wszystkim ochronę ściany przed zaciekami. Nieraz nawet kilkuminutowy opad kwaśnego deszczu potrafi pozostawić na elewacji mało estetyczne zacieki. Wtedy pojawia się konieczność malowania całości na nowo. Gzyms umieszczony nad ramą okienną powoduje, że deszcz ścieka po nim prosto na ziemię, dzięki czemu ściana jest skutecznie chroniona.

Opisywane produkty zostały wykonane z najtrwalszego na rynku styropianu, pokrytego dodatkowo masą sztukateryjną. Składa się ona z kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak wykonany produkt gwarantuje wieloletnią eksploatację, sięgającą nawet kilkunastu wiosen.